اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

(سوال)سشوار هوای گرم - چیپ گرافیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

(سوال)سشوار هوای گرم - چیپ گرافیک

با سلام
    من یه هیتر صنعتی (سشوار هوای گرم) از سایت خریدم و هدف هم گرم کردن (ری فلو) کارت گرافیک لب تابه
    بیرون نمیخوام بدم چون ندیدم که کسی بگه گرافیکم رو دادم تعمیر و سالمه الان
    سشوار انالوگه ولی خب دماسنج لیزری در دسترس دارم و میشه دما رو در لحظه دید
    برای شروع یه ایسی موبایل باز کردم و فهمیدم اینکه بفهمم تو چه دمایی قلع ذوب میشه خودش یه چالشه( قبل ذوب کامل ایسی رو کشیدم و یجورایی کنده شد و مسیر برد خراب شد)
    گرافیک لب تاب با رزین به برد وصله و تقریبا اصلا نمیشه فهمید کی دونه بندی قلع شکل میگیره
    من یه ویدیو دیدم دما رو 220 اعلام کردطرف ،یه ویدیو دیکه هم. 280
    پیشنهاد دوستان چه دماییه؟ مثلا برسه 300 کارش ساخته است و میسوزه؟
    نکته خاصی هم اگه داره این کار بهم بگین، مثلا اندازه نازل یا روغن فلاکس چی از سایت بگیرم
    تا حالا گرافیک رو گرم نکردم
    عکس برد موبایلی
    جدیدترین ویرایش توسط j_zed_s; ۰۳:۵۵ ۱۳۹۸/۰۶/۲۱.

پاسخ : (سوال)سشوار هوای گرم - چیپ گرافیک

نوشته اصلی توسط j_zed_s نمایش پست ها
    با سلام
    من یه هیتر صنعتی (سشوار هوای گرم) از سایت خریدم و هدف هم گرم کردن (ری فلو) کارت گرافیک لب تابه
    بیرون نمیخوام بدم چون ندیدم که کسی بگه گرافیکم رو دادم تعمیر و سالمه الان
    سشوار انالوگه ولی خب دماسنج لیزری در دسترس دارم و میشه دما رو در لحظه دید
    برای شروع یه ایسی موبایل باز کردم و فهمیدم اینکه بفهمم تو چه دمایی قلع ذوب میشه خودش یه چالشه( قبل ذوب کامل ایسی رو کشیدم و یجورایی کنده شد و مسیر برد خراب شد)
    گرافیک لب تاب با رزین به برد وصله و تقریبا اصلا نمیشه فهمید کی دونه بندی قلع شکل میگیره
    من یه ویدیو دیدم دما رو 220 اعلام کردطرف ،یه ویدیو دیکه هم. 280
    پیشنهاد دوستان چه دماییه؟ مثلا برسه 300 کارش ساخته است و میسوزه؟
    نکته خاصی هم اگه داره این کار بهم بگین، مثلا اندازه نازل یا روغن فلاکس چی از سایت بگیرم
    تا حالا گرافیک رو گرم نکردم
    عکس برد موبایلی
    http://uupload.ir/files/n9d3_img_20190903_225254.jpg
    احتمالا باید چسبای چیپ رو قبلش بتراشید تا چیپ راحت بتونه جدا بشه.

بعدش برد رو، برعکس نگه دارید و از زیر بهش نگاه کنید. انگار رفتید زیر ماشین مثلا. بعد هیتر رو بگیرید روش تا خودش جدا بشه بیفته. این بی خطر ترین راهه. تمرکز گرم شدن هم روی پد ها میفته نه روی چیپ.
    از فلاکس استفاده کنید. شنیدم دوستان تعمیرکار گفتن لوداستار خوبه. من زیاد تعمیر نکردم ولی مارکای بست و اف ال دی استفاده کردم کافی بوده. بیشتر گرما پخش کن حساب میشه تا قلع شل کن
    Si vis pacem, para bellum

دیدگاه

اقا دمت گرم، فقط من الان نمیخوام کامل جداش کنم و یه گرمش کنم اتصالاش دوباره برقرار بشه ببینم چی میشه.
      از زیر گرم بشه پس بهتره بنظرت حالا از رو گرما بدم چطور میشه؟
      خازن و مقاومت smd که زیر برد هست اونا تحمل دماییشون چطوره همین دمای بالا 250 رو میتونن تحمل کنن؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط j_zed_s نمایش پست ها
        اقا دمت گرم، فقط من الان نمیخوام کامل جداش کنم و یه گرمش کنم اتصالاش دوباره برقرار بشه ببینم چی میشه.
        از زیر گرم بشه پس بهتره بنظرت حالا از رو گرما بدم چطور میشه؟
        خازن و مقاومت smd که زیر برد هست اونا تحمل دماییشون چطوره همین دمای بالا 250 رو میتونن تحمل کنن؟
        نه منظورم از پشت برد نبود. برد رو برعکس کنید جوری که چیپ سمت شما باشه و شما از پایین ببینیدش، بعد از همون زیر بهش گرما بدید. گرما رو به خود چیپ میدید به پشت پی سی بیش نمیدید. این راه بی خطره. کمی که تمرین شد بعد دیگه لمش میاد دستتون دفعات بعد که کی آزاد میشه بدون برعکس کردن جداش میکنید
        Si vis pacem, para bellum

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X