اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه گرفتن طیف فرکانسی از یک سیگنال آنالوگ ورودی با avr به زبان c در codevision

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه گرفتن طیف فرکانسی از یک سیگنال آنالوگ ورودی با avr به زبان c در codevision

سلام
    من نیاز به یک source code یا پروژه نمونه برای گرفتن طیف فرکانسی از یک سیگنال آنالوگ ورودی با avr به زبان c در codevision دارم.اگه کسی میتونه بهم کمک کنه ممنون میشم.اینم email منه:navidbeheshti@yahoo.com
    با تشکر

پاسخ : نحوه گرفتن طیف فرکانسی از یک سیگنال آنالوگ ورودی با avr به زبان c در codevision

شما باید به دنبال الگوریتم گرفتن FFT بگردی. ابتدا دیجیتال کنی بعد ازش FFT بگیری.
    دلا یاران سه قسمند ار بدانی
    زبانی اند و نانی اند و جانی
    به نانی نان بده از در برانش
    محبت کن به یاران زبانی
    و لیکن یار جانی را به دست آر
    به جانش جان بده تا می توانی

دیدگاه

پاسخ : نحوه گرفتن طیف فرکانسی از یک سیگنال آنالوگ ورودی با avr به زبان c در codevision

اینو میدونم.کسی میتونه این الگوریتم رو یا source ای که توضیح کافی داده باشه به من معرفی کنه؟ترجیحا به c باشه.
      ممنون

دیدگاه

سلام
        اجرای FFT با Avr چون سرعت پایینه برای فرکانس پایین هم مشکله

برای fft باید سری فوریه رو بنویسی که توی این سری ضرب داریم

یهنی اگه این سری محدود باشه یعنی از مثلا i=0 تا i=100 باشه (بهش میگن finit)

باید Avr صد تا ضرب و صد تا جمع رو انجام بده و با سی یا بیسیک این زمان شاید به چند میلی ثانیه برسه که یا باید سرعت سیگنالتون از این سرعت کمتر باشه یا بصورت offline انجام بشه که خیلی بی ربط میشه

معمولا این کار رو با dsp یا dsc انجام میدن

ولی با همه این حرفها اینم لینکه برای avr
        http://elm-chan.org/works/akilcd/report_e.html
        به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

این هم از الگوریتم. خیلی سخته. یکی که ریاضیاتش خوبه بخونه و برای ما هم توضیح بده. (من نصفش رو خوندم خسته شدم.)

http://www.cmlab.csie.ntu.edu.tw/cml/dsp/training/coding/transform/fft.html
          دلا یاران سه قسمند ار بدانی
          زبانی اند و نانی اند و جانی
          به نانی نان بده از در برانش
          محبت کن به یاران زبانی
          و لیکن یار جانی را به دست آر
          به جانش جان بده تا می توانی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X