اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نویز مربوط به منبع تغذیه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نویز مربوط به منبع تغذیه

با سلام
    من سیستم های صوتی پرتابل درست میکنم و مشکلم اینه که وقتی از یک منبع تغذیه مثلا باطری برای ماژول های بلوتوث و آمپلی فایر استفاده میکنم در سیستم نویز ایجاد میکنه. ولی وقتی منبع تغذیه جداگانه برای بلوتوث و آمپلی فایر استفاده میکنم نویز قطع میشه.
    قبلا از رگولاتور 7805 برای بلوتوث استفاده کردم مشکل حل نشد.از خازن برای ورودی برق بلوتوث استفاده کردم مشکل باز هم حل نشد.
    کسی تجربه ای در این زمینه داره که بتونه کمک کنه؟

پاسخ : نویز مربوط به منبع تغذیه

نوشته اصلی توسط imanbhr64@gmail.com نمایش پست ها
    با سلام
    من سیستم های صوتی پرتابل درست میکنم و مشکلم اینه که وقتی از یک منبع تغذیه مثلا باطری برای ماژول های بلوتوث و آمپلی فایر استفاده میکنم در سیستم نویز ایجاد میکنه. ولی وقتی منبع تغذیه جداگانه برای بلوتوث و آمپلی فایر استفاده میکنم نویز قطع میشه.
    قبلا از رگولاتور 7805 برای بلوتوث استفاده کردم مشکل حل نشد.از خازن برای ورودی برق بلوتوث استفاده کردم مشکل باز هم حل نشد.
    کسی تجربه ای در این زمینه داره که بتونه کمک کنه؟

در موارد مشابهی که در آمپلی فایرهای بلوتوث پرتابل و نیز ثابت و یا همچنین داخل خودرو که نویز بالا بوده بجای رگولاتور از مبدل باک استفاده کردم و نویز به حد ناچیزی رسیده است. شما هم امتحان کنید
    https://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA...%D8%AA-3a.html

ضمنا در منابع صوتی برای جلوگیری از نویز بهتر است سیمها را تا جای ممکن کوتاه درنظر بگیرید

دیدگاه

ممنون از راهنماییتون-قبلا از یک کاهنده تنها استفاده میکردم در حال حاضربا یک کاهنده ،ولتاژ رو روی 8 ولت تنظیم میکنم خروجی کاهنده رو به رگولاتور 7805 میدم باز هم نویز دارم.

دیدگاه

ممنون از راهنماییتون-قبلا از یک کاهنده تنها استفاده میکردم در حال حاضربا یک کاهنده ،ولتاژ رو روی 8 ولت تنظیم میکنم خروجی کاهنده رو به رگولاتور 7805 میدم باز هم نویز دارم.
        سلام مهندس جان
        یدونه فریت بید بزار تو محل اتصال زمین بلوتوثت به زمین آمپیلی فایرت ، یدونه هم فیلتر LC ببند قبل رگولاتورت سلف باشه 47 میکرو هانری( سلف از جنس و تا رنج 100 مگ) + خازن هم 10 تا 100 nf موازی کن با یه 220 میکروفاراد ( 1uf+220uf)ا
        رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

[QUOTE=pencil;704695]سلام مهندس جان
          یدونه فریت بید بزار تو محل اتصال زمین بلوتوثت به زمین آمپیلی فایرت ، یدونه هم فیلتر LC ببند قبل رگولاتورت سلف باشه 47 میکرو هانری( سلف از جنس و تا رنج 100 مگ) + خازن هم 10 تا 100 nf موازی کن با یه 220 میکروفاراد ( 1uf+220uf)ا[/QUOTE
          سلام ممنون از زاهنماییتون فقط منظورتون خوب متوجه نشدم لطفا دیاگرام واسم بزارین.ممنونم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X