اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فیلتر پایین گذر ساب کار نمیکند

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فیلتر پایین گذر ساب کار نمیکند

درود؛
    بنده یک امپلی فایر 7388 چهار خروجی 45 وات دارم و میخواستم از دو خروجی بعنوان بلندگوی میدرنج و یکی به عنوان بیس یا ساب ووفر استفاده کنم. یک مدار فیلتر پایین گذر ساب ووفر ساختم اما کار نکرد. دنبال یه مدار هستم که خیلی هم پیشرفته نباشه.
    یه سوالی که برام پیش اومده اینکه خروجی امپلی به فیلتر وصل کنم یا باید خروجی فیلتر به امپی وصل بشه؟! اینطور باشه تمام 4خروجی صدای بیس فقط میدن!
    اساتید لطفا راهنمایی کنن چون همچی اسپیکر اماده کردم و تو این مرحله موندم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

کاری که میخوام انجام بدم و نمیدونم درسته یا نه

پاسخ : فیلتر پایین گذر ساب کار نمیکند

نوشته اصلی توسط Amin.no نمایش پست ها
    درود؛
    بنده یک امپلی فایر 7388 چهار خروجی 45 وات دارم و میخواستم از دو خروجی بعنوان بلندگوی میدرنج و یکی به عنوان بیس یا ساب ووفر استفاده کنم. یک مدار فیلتر پایین گذر ساب ووفر ساختم اما کار نکرد. دنبال یه مدار هستم که خیلی هم پیشرفته نباشه.
    یه سوالی که برام پیش اومده اینکه خروجی امپلی به فیلتر وصل کنم یا باید خروجی فیلتر به امپی وصل بشه؟! اینطور باشه تمام 4خروجی صدای بیس فقط میدن!
    اساتید لطفا راهنمایی کنن چون همچی اسپیکر اماده کردم و تو این مرحله موندم

کاری که میخوام انجام بدم و نمیدونم درسته یا نه

درود
    فیلتر قبل از آمپیلی بایدقرار بگیرد....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein951ann نمایش پست ها
      درود
      فیلتر قبل از آمپیلی بایدقرار بگیرد....
      اگر قبل آمپلی فایر قرار بدم در این صورت تمام 4 خروجی فیلتر میشوند. در این صورت باید دوتا امپلی فایر قرار بدم داخل اسپیکر.

دیدگاه

اگر قبل آمپلی فایر قرار بدم در این صورت تمام 4 خروجی فیلتر میشوند. در این صورت باید دوتا امپلی فایر قرار بدم داخل اسپیکر.
        این ic 7388 دارای 4 ورودی میباشد ...
        به 2 ورودی صدا R-L
        از 2 ورودی های دیگر میتوانید بعنوان 2 عدد ساب استفاده بکنید!!!
        جدیدترین ویرایش توسط hossein951ann; ۲۳:۲۹ ۱۳۹۸/۰۶/۲۶.

دیدگاه

این ic 7388 دارای 4 ورودی میباشد ...
          به 2 ورودی صدا R-L
          از 2 ورودی های دیگر میتوانید بعنوان 2 عدد ساب استفاده بکنید!!!
          تشکر از راهنمایی خوبتون. دقیقا اینطور عمل کردم و جواب داد.
          یک فیلتر ساختم از ایسی 4558 و خوب بود اما کیفیتش راضی کننده نبود. تطبیق نداشت بعضی اهنگا اصلا هیچ بیس خیلی ضعیف رو بعضیا خیلی قوی در حد پاخ پاخ کردن بیس
          مداری که ساختم ولتاژ معکوس داره. به یک مدار فیلتر با کیفیت که بدون ولتاژ معکوس کار کنه نیاز دارم

دیدگاه

تشکر از راهنمایی خوبتون. دقیقا اینطور عمل کردم و جواب داد.
            یک فیلتر ساختم از ایسی 4558 و خوب بود اما کیفیتش راضی کننده نبود. تطبیق نداشت بعضی اهنگا اصلا هیچ بیس خیلی ضعیف رو بعضیا خیلی قوی در حد پاخ پاخ کردن بیس
            مداری که ساختم ولتاژ معکوس داره. به یک مدار فیلتر با کیفیت که بدون ولتاژ معکوس کار کنه نیاز دارم
            درود
            مدار زیر ساده و راحت برای تقویت و فیلتر صدای بیس میباشد....
            سمت راست ic فیلتر صدای بیس و سمت چپ ic پیش تقویت میباشد ...

آپلود عکس، فایل، آهنگ و فیلم رایگان و با لینک مستقیم و ماندگاری دائمی و سرعت بالا در آپلود سنتر عکس و فایل یو آپلود

دیدگاه

درود
              مدار زیر ساده و راحت برای تقویت و فیلتر صدای بیس میباشد....
              سمت راست ic فیلتر صدای بیس و سمت چپ ic پیش تقویت میباشد ...

http://uupload.ir/view/45fe_img_20190310_193026186.jpg
              درود ؛ تشکر
              مداری که ساختم مشابه همین مدار هست اما مداری میخوام که بدون ولتاژ معکوس کار کنه.
              بعد کیفیت این مدار ها یک مقدار جالب نیست. جایی که باید بلندگو بیس داشته باشه خیلی خوب عمل نمیکنه و یخورده اهنگ بیسش کم باشه کلا ساب ووفر کار نمیکنه از طرفی اهنگی که بیس داره بلندگو ساب تکون زیادی میخوره و بیسش به دل نمیشینه. مدار های اسپکر میکرولب رو که دیدم اونها هم چنین مداری دارن و با یه ترانس دوسر راه اندازی شدن ولی بیسش خیلی عالیه اصلا با ادم حرف میزنه تماما تنظیم شده.

دیدگاه

درود ؛ تشکر
                مداری که ساختم مشابه همین مدار هست اما مداری میخوام که بدون ولتاژ معکوس کار کنه.
                بعد کیفیت این مدار ها یک مقدار جالب نیست. جایی که باید بلندگو بیس داشته باشه خیلی خوب عمل نمیکنه و یخورده اهنگ بیسش کم باشه کلا ساب ووفر کار نمیکنه از طرفی اهنگی که بیس داره بلندگو ساب تکون زیادی میخوره و بیسش به دل نمیشینه. مدار های اسپکر میکرولب رو که دیدم اونها هم چنین مداری دارن و با یه ترانس دوسر راه اندازی شدن ولی بیسش خیلی عالیه اصلا با ادم حرف میزنه تماما تنظیم شده.
                اکثر سیستمهای صدا از چنین مدارهایی استفاده میکنند...فقط مقدار خازن و مقاومتها کم وزیاد میشود ...
                اگر بخواهید از ولتاژ تک استفاده بکنید پایه8 همان + و پایه 4 گراند -پایه 3 و 5 را بهم متصل و بوسیله 2 مقاومت 10 کیلو یکی به + و یکی به گراند متصل بکنید!!!

جدیدترین ویرایش توسط hossein951ann; ۰۶:۰۹ ۱۳۹۸/۰۶/۳۱.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X