اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد افزایش پایه های ورودی و خروجی esp-12

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد افزایش پایه های ورودی و خروجی esp-12

سلام دوستان وقت بخیر
    یک سوال داشتم، با توجه به اینکه پایه های ورودی و خروجی esp-12f محدود هست
    چطوری میتونم همزمان کی پد و هم lcd کارکتری و هم rfid با esp-12 راه اندازی کنم؟ ایا امکانش هست؟ داخل یکی از سایت ها نوشته بود بصورت مالتی پلکس امکانش هست ولی روشی ندیدم
    ممنون میشم راهنمایی کنین

پاسخ : سوال در مورد افزایش پایه های ورودی و خروجی esp-12

نوشته اصلی توسط dlydavood نمایش پست ها
    سلام دوستان وقت بخیر
    یک سوال داشتم، با توجه به اینکه پایه های ورودی و خروجی esp-12f محدود هست
    چطوری میتونم همزمان کی پد و هم lcd کارکتری و هم rfid با esp-12 راه اندازی کنم؟ ایا امکانش هست؟ داخل یکی از سایت ها نوشته بود بصورت مالتی پلکس امکانش هست ولی روشی ندیدم
    ممنون میشم راهنمایی کنین
    سلام
    یه پیشنهاد دارم خدمتتون. من از شرایط پروژهتون خبر ندارم اما این صحبتم کلی هست.
    توی esp فقط و فقط بخاطر اینکه شما دسترسی ب وایفای دارید تقریبا هیچ محدودیتی ندارید حتی از لحاظ قدرت پردازش و حافظه.(با برون سپاری و مدیریت)
    در پروژه هاتون اگر بتوانید دکمه ها و اطلاعات مورد نیاز برای نمایش رو از طریق ساخت صفحه html و یا اپلیکیشن موبایل انجام دهید ، نه تنها پروژتون مدرن تر و کاربر پسند خواهد بود بلکه از لحاظ هزینه تولید و سخت افزاری هم کاملا بنفع خواهد بود.

درمورد سوالتون برای افزایش ورودی و خروجی راهایی هست که چندتاش عرض میشه:
    - افزایش پینهای خروجی با آِیسی های شیفت رجیستر مثل 74HC595
    - استفاده از spi و i2c بعنوان مثال میتوانید از lcd های کاراکتری با رابط i2c استفاده کنید. (البته از آیسی 595 هم میشه استفاده کرد)
    - افزایش پینهای ورودی و یا استفاده از صفحه کلید (با تعداد زیادی کلید) بکمک adc و تقسیم مقاومتی
    * البته باید توج داشته باشید که adc در esp8266 دارای ماکزیمم ولتاژ یک ولت هست.
    جدیدترین ویرایش توسط digi-rx; ۱۵:۴۲ ۱۳۹۸/۰۶/۲۹.
    تاپیک ویدیوهای آموزشی حواشی آردوینو و ESP

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X