اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد خرید قطع

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد خرید قطع

سلام، دنبال شیر برقی گاز(هوا) میگردم که 3 حالت باشه یعنی 2 ورودی مجزا داشته باشه که بشه هر بار یکی از اونها رو به خروجی وصل کرد. من باید از یه ماده نمونه گیری کنم قبل از نمونه گیری باید با دادن هوا پاک به سنسور اون رو آماده نمونه برداری از ماده کنم به همین خاطر باید یه شیر برقی داشته باشم که ابتدا هوا پاک ورودی رو به سنسور انتقال بده و بعد هوای نمونه گیری شده از ماده رو به سنسور انتقال بده. از دوستان کسی چنین شیر برقی سراغ داره ممنون میشه ما رو راهنمایی کنه.

پاسخ : راهنمایی در مورد خرید قطع

درود بر شما
    از شیر برقی ( سلونوئیدی) پنوماتیک 5 به 3 یا 4 به 3 میتونی استفاده کنی ( حالت وسط بسته) بسته به کاربرد میتونی برگشت فنری باشه یا نه و ...
    مثل این نمونه :

البته این شیرها یک ورودی و دو خروجی دارند.برای کاربرد شما باید ورودی و خروجی ها رو یکم دستکاری کنی.خیلی ساده هست.خود شیر یک بلوکه که 5 تا ورودی خروجی داره و شماتیکش هم مشخص هست.به ورودی و خروجی ها میتونی فیتینگ یا صدا خفه کن وصل کنی یا که کلا کور کنی ...

شما شماتیک اول را نیاز داری. در حالت عادی که شیر را میخری شماره 1 ورودی هوا هست، 2 و4 خروجی . 5 و 3 هم که تخلیه هوا. تغییری که میدی اینه که 1 و 5 را ورودی میکنی،4 میشه خروجی شما و شماره 2 را کور کن.3 را هم میتونی کور کنی میتونی دست نزنی باید ببینی کدوم به کارت میاد...
    دراینصورت وقتی بوبین چپ تحریک بشه ورودی 1 وصل میشه به 4 و ورودی 5 مسدود هست. وقتی که بوبین راست تحریک بشه ورودی 5 وصل میشه به خروجی 4 و ورودی 1 مسدود میشه.در حالت وسط هم که ورودی و خروجی ها مسدود هستند.

دیدگاه

سلام ممنون از راهنماییتون، در حالت عادی این شیر برقی یک ورودی(شماره 1) و دو خروجی(شماره 2و4) اگر نخوام تغییرات بدم و خروجی 2و4 رو به ورودی هوای مدار خودم وصل کنم و خروجی رو از ورودی شیر شماره 1 بگیرم مشکلی پیش میاد؟ و اینکه شماره 3و5 مربوط به تخلیه هوا چه کاربردی دارن. یه سوال دیگه اینکه شیر تک بوبین(NO یا NC) گیر نمیاد که تو حالت عادی یکی از خروجی هاش بسته باشه و با تحریک بوبین خروجی رو تغییر بده. شرمنده اگه سوالاتم یه مقدار زیاد شد

دیدگاه

درود
        چرا اون هم میشه فقط شیر رو سرو ته باید ببندید...تغییر که میگم منظور این نیست بکوبید و از نو بسازید
        تخلیه هوا هم مربوط به سیلندر میشه.مثلا وقتی میخواهید سیلندر جلو بره باید پشت سیلندر هوا وارد کنید و هوای جلوی سیلندر رو خالی کنید(و بلعکس برای عقب بردن سیلندر) که از خروجی های 3 و 5 انجام میشه...فکر نمیکنم به کار شما بیاد.
        شیر تک بوبینی هم که میفرمایید مرسوم هست.شیر های 3 به 2 را چک کنید.no و nc رو هم فقط با جا به جایی ورودی میتونید تغییر بدید....

دیدگاه

سلام بازم ممنون بخاطر راهنماییتون، شیرهای برقی 3 به 2 با ولتاژهای پایین مثل 12 و 5 ولت DC هم موجود هست یا فقط 24 ولت و 220 AC هستند اگر موجود هست ممنون میشم آدرس سایتش رو اینجا قرار بدین.
          جدیدترین ویرایش توسط mousa1994; ۱۲:۲۰ ۱۳۹۸/۰۶/۲۹.

دیدگاه

بله 12 هم هست 5 ندیدم.بوبین ها قابل تعویض هستند بخصوص اینکه برای چه فشار کاری نیاز داشته باشید میتونید بصورت مجزا تهیه کنید.
            متاسفانه آدرس سایت ندارم،معمولا کف بازار این چیزا رو راحت تر و با قیمت مناسب تری میتونید تهیه کنید.

دیدگاه

دزفول زندگی میکنم، قطعات ساده بزور اینجا گیر میاد چه برسه به این چیزا. در کل ممنون.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X