اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سلول خورشیدی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سلول خورشیدی

با سلام
    من یک سلول خورشیدی با مشخصات زیر گرفتم
    5V/300ma
    زمانیکه تو نور خورشید بدون بار قرار میگیره 5 ولت را دارم اما به محض وصل کردن بار ولتاژ سرعا افت میکنه و حداکثر جریانی که تونستم ازش بگیرم 2 میلی اکپر هستش چرا؟
    این مطلب در مورد چند سل خورشیدی با جریانهای متفاوتی چون 300 و 100 میلی امپر نیز تست کردم ولی بیشتر از 2 میلی امپر نمیدن.چرا؟

پاسخ : سلول خورشیدی

من تجربه ای در مورد سلول خورشیدی ندارم ولی پای صحبت اساتید انجمن که نشستم میفرمودن در حالتی که نور مستقیم خورشید با زاویه ۹۰ درجه به پنل بتابه مقدار قابل توجهی جریان باید بده
    معمولا در هنگام تولید توان اسمی، ولتاژ کمتر از حالت بی باریه
    معیار گرفتن ۳۰۰ میلی امپر اگه اشتباه نکنم خورشید استواس ولی ایران هم افتاب مناسبی داره و کمی کمتر از اون مقدار رو باید بده

برای پنل ۳۰۰ میلی امپری دو میلی امپر بیشتر شبیه شوخیه ...
    ممکنه پنل ها خراب شده باشن یا شما زیر نور مستقیم خورشید نمیذارید
    دست دومن پنل ها؟
    وقتی جریان میکشید مثلا روی ۳ یا ۴ ولت حدودا ۲۰۰ میلی امپر میده؟
    جدیدترین ویرایش توسط afceaglee2013; ۰۶:۵۱ ۱۳۹۸/۰۷/۱۳.
    زندگی پر ز وجود است ولی ..
    ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

پاسخ : سلول خورشیدی

نوشته اصلی توسط mostafa6369 نمایش پست ها
      با سلام
      من یک سلول خورشیدی با مشخصات زیر گرفتم
      5V/300ma
      زمانیکه تو نور خورشید بدون بار قرار میگیره 5 ولت را دارم اما به محض وصل کردن بار ولتاژ سرعا افت میکنه و حداکثر جریانی که تونستم ازش بگیرم 2 میلی اکپر هستش چرا؟
      این مطلب در مورد چند سل خورشیدی با جریانهای متفاوتی چون 300 و 100 میلی امپر نیز تست کردم ولی بیشتر از 2 میلی امپر نمیدن.چرا؟
      زاویه پنل حدود 45 درجه (البته خودتون میتونید با کم و زیاد کردن زاویه بهینش کنید) از دیود هم در خروجی استفاده کنید.اگر پنلها تقلبی نباشن ولتاژ ی باری حدود 6 ولت میدن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X