اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار یا قطعه ای مشابه رید رله اما با قدرت و سرعت بالاتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار یا قطعه ای مشابه رید رله اما با قدرت و سرعت بالاتر

با سلام خدمت دوستان و مهندسان محترم
    دنبال مدار یا قطعه ای هستم که کار ریدرله رو انجام بده اما قدرت و سرعت بیشتری داشته باشه .. برای کاری که میخوام سرعت سئویچینگ رید رله پایینه ... و چون برای قدرت بالا میخوام (باطری ماشین) ریدرله جوابگو نیست ...
    ممنون

پاسخ : مدار یا قطعه ای مشابه رید رله اما با قدرت و سرعت بالاتر

سلام
    وقت بخیر
    نوشته اصلی توسط ksm911 نمایش پست ها
    دنبال مدار یا قطعه ای هستم که کار ریدرله رو انجام بده اما قدرت و سرعت بیشتری داشته باشه .. برای کاری که میخوام سرعت سئویچینگ رید رله پایینه ... و چون برای قدرت بالا میخوام (باطری ماشین) ریدرله جوابگو نیست ...
    ممنون
    دقیقا بفرمایید ، انجام چه کاری با استفاده از (جایگزین رید رله) در خودرو مد نظرتون هست ؟
    شاید راهکار مناسبی توسط دوستان ارائه گردد .

با احترام
    98/6/31

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir_moayeri نمایش پست ها
      سلام
      وقت بخیر

دقیقا بفرمایید ، انجام چه کاری با استفاده از (جایگزین رید رله) در خودرو مد نظرتون هست ؟
      شاید راهکار مناسبی توسط دوستان ارائه گردد .

با احترام
      98/6/31
      اینو برای پالس موتور میخوام ...... تصویرش رو میزارم ... فقط بجای خازن میخوام باطری بزارم

دیدگاه

سلام
        وقت بخیر
        اینو برای پالس موتور میخوام ...... تصویرش رو میزارم ... فقط بجای خازن میخوام باطری بزارم

yourstrawman.com هل هو أول وأفضل مصادر جميع المعلومات التي تبحث عنها. من ضوء الموضوعات العامة إلى مزيد من الموضوعات التي كنت لتتوقعها هنا، yourstrawman.com تمتلكها جميعًا. نأمل أن تجد ما تبحث عنه!

با احترام
        98/7/1

دیدگاه

سلام
          این یه چیزی تو مای های همون سنسور دور موتور(همون سنسوری که روی فلایویل هست) یا سنسور میل سوپاپ هست
          همین سنسور اثر هال روی این تحقیق کنید
          موفق باشید
          Proudly @real_ahmadi
          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir_moayeri نمایش پست ها
            سلام
            وقت بخیر

yourstrawman.com هل هو أول وأفضل مصادر جميع المعلومات التي تبحث عنها. من ضوء الموضوعات العامة إلى مزيد من الموضوعات التي كنت لتتوقعها هنا، yourstrawman.com تمتلكها جميعًا. نأمل أن تجد ما تبحث عنه!

با احترام
            98/7/1
            ممنون از جوابتون
            با این مدار ها آشنایی دارم
            اما من دنبال سوئیچینگی قدرتمندی هستم که با برق باطری ماشین راحت جواب بده ... میخوام بدونم مثلا ترانزیستوری هست که تا 50 یا 60 آمپر راحت سوئیچینگ کنه؟ ... حالا درکنارش برای فعال کردن ترانزیستور میشه از سنسور هال یا رید رله استفاده کرد ولی سوئیچینگ برق اصلی با رله یا ترانزیستور دیگه ای که قدرت تحمل بالا و درعین حال سرعت بالایی داره انجام بشه

دیدگاه

ممنون
              چیزی که مدنظرم بوده ظاهرا بهش میگن رله جامد یا ssr ... حالا دنبال یک نوع قوی ازش هستم که با جریان و ولتاژ باطری ماشین جوابگو باشه

دیدگاه

ممنون از جوابتون
                با این مدار ها آشنایی دارم
                اما من دنبال سوئیچینگی قدرتمندی هستم که با برق باطری ماشین راحت جواب بده ... میخوام بدونم مثلا ترانزیستوری هست که تا 50 یا 60 آمپر راحت سوئیچینگ کنه؟ ... حالا درکنارش برای فعال کردن ترانزیستور میشه از سنسور هال یا رید رله استفاده کرد ولی سوئیچینگ برق اصلی با رله یا ترانزیستور دیگه ای که قدرت تحمل بالا و درعین حال سرعت بالایی داره انجام بشه
                IRF3205: 55v 110A N-Channel

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 512 نمایش پست ها
                  قطعه ی جالبیه .. مدار ساده ای هم که میتونید بهم پیشنهاد بدید؟ .... سرچ کردم اما چون زیاد سردرنمیادم نتونستم مدار مورد نظرم رو پیدا کنم

دیدگاه

یک ماژول رید رله دارم با مشخصات زیر .. و بنظرتون امکانش هست با این قطعه ای که پیشنهاد دادید یک مدار سوئیچینگ بسازم؟

Magnetic Reed Switch Module

Features:
                    • Operating voltage: 3.3V-5V
                    • LM393 comparator embedded
                    • Digital Output
                    • Bolt holes for easy installation

جدیدترین ویرایش توسط ksm911; ۱۵:۱۴ ۱۳۹۸/۰۷/۱۷.

دیدگاه

یک ماژول رید رله دارم با مشخصات زیر .. و بنظرتون امکانش هست با این قطعه ای که پیشنهاد دادید یک مدار سوئیچینگ بسازم؟

Magnetic Reed Switch Module

Features:
                      • Operating voltage: 3.3V-5V
                      • LM393 comparator embedded
                      • Digital Output
                      • Bolt holes for easy installation

چه مقدار قدرت و چه سرعتی لازم دارید؟
                      میتونید خروجی سنسور اثر هال (مثلا UGN3113) رو که دیجیتال هست با مقاومت به گیت ماسفت (IRF3205) وصل کنید و بارتون رو راه اندازی کنید.
                      جدیدترین ویرایش توسط 512; ۱۲:۱۵ ۱۳۹۸/۰۷/۱۷.

دیدگاه

چه مقدار قدرت و چه سرعتی لازم دارید؟
                        میتونید خروجی سنسور اثر هال (مثلا UGN3113) رو که دیجیتال هست با مقاومت به گیت ماسفت (IRF3205) وصل کنید و بارتون رو راه اندازی کنید.
                        تجربه استفاده از این سنسور رو ندارم ولی
                        بنظرتون سنسور اثر هال خیلی حساس نیست؟ موقعی که بخوام از آهنرباهای قوی و بزرگ استفاده کنم با مشکل مواجه میشه ... چون شعاع مغناطیسی آهنرباهای قوی زیاده و ممکنه سنسور زمانی که با آهنربا فاصله زیاد داره فعال بشه ... چیزی که من میخوام سنسور با فاصله نزدیک از آهنربا فعال بشه

دیدگاه

تجربه استفاده از این سنسور رو ندارم ولی
                          بنظرتون سنسور اثر هال خیلی حساس نیست؟ موقعی که بخوام از آهنرباهای قوی و بزرگ استفاده کنم با مشکل مواجه میشه ... چون شعاع مغناطیسی آهنرباهای قوی زیاده و ممکنه سنسور زمانی که با آهنربا فاصله زیاد داره فعال بشه ... چیزی که من میخوام سنسور با فاصله نزدیک از آهنربا فعال بشه
                          دقیقا توان (قدرت) و فرکانس (سرعت کلیدزنی) مد نظرتون چقدره؟

دیدگاه

دقیقا توان (قدرت) و فرکانس (سرعت کلیدزنی) مد نظرتون چقدره؟
                            پست های اولیه اشاره کرده بودم ک دقیقا برای چی میخوام
                            برای سوئیچینگ برق باطری ماشین برای پالس موتور هستش
                            اطلاعات فنی*تر مثل فرکانس رو دیگه نمیدونم ... شاید هم همون ماژول سنسور اثر هال مناسب باشه اما چون زیاد سر در نمیارم می*خوام مدار و قطعات مورد نیاز رو نام ببرید

سپاس

دیدگاه

ببینم اگر بخواهیم با رید رله یا هر ورودی دیگه یه پالس بفرستیم .منظورم اینه که فرض کنید یه کلید تک پل را on میکنید ولی ورودی میکرو یکسره فرمان میگیره.من میخوام با این حرکت یکبار فرمان بگیره.دقیقا برعکس خود نگه دار کنتاکتور که در آنجا یکبار استارت میزنیم دائم وصل میشه ولی اینجا دائم کلید وصله ولی یکبار فرمان اجرا بشه.
                              دوستان عزیز راهنمایی فرمایید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X