اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با کریستال خارجی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با کریستال خارجی

بعد از مدتها اومدم با پروگرامر usb که قدیمی هم هست میکرو رو روی کریستال خارجی تنظیم کنم یه برنامه ساده نوشتم که portc.0 رو یک و صفر کنه (برای atmega32a)
    ولی عجیب اینجاست که برنامه در حالتی که فیوز بیتها را روی کریستال 8 مگ داخلی تنظیم می کنم کار می کنه اما به محض اینکه فیوز بیتها رو بصورت cksel 0-3 =1 و sut 0-1=1 تنظیم میکنم کلا هیچ کاری انجام نمیده با یه میکروی دیگه هم تست کردم و با 4 تا کریستال مختلف تست کردم با کریستالهای 12 مگ و 11.0592 هم تست کردم جواب نمیده خازن هم 22 پیکو گذاشتم و خازن ها رو هم یه بار برا تست برداشتم بازم جواب نمیده

یه سوال هم داشتم آیا برای پروگرام کردن در حالت کریستال خارجی اول باید برنامه رو بریزیم تو میکرو و بعد فیوز بیتها رو تنظیم کنیم یا اینکه فیوز بیتها در حالتی که گفتم باشه هم باید میکرو پروگرم بشه چون من در حالتی که فیوزبیتها روی کریستال خارجی هست میزنم پروگرم کنه پیام میده ic content is not same as computer memory و پروگرم نمیشه و فقط در حالتی که روی کریستال داخلی هست میکرو پروگرم میشه

با تشکر
    جدیدترین ویرایش توسط test001; ۱۸:۴۸ ۱۳۹۸/۰۷/۰۲.

پاسخ : مشکل با کریستال خارجی

راستش یه اشتباه پاتریکی کرده بودم
    نکته اینجاست که فیوز بیت ها رو وقتی تیک می زنی در واقع صفر میشن و من فکر می کردم یک میشن !

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X