اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پل دیود

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پل دیود

سلام. من با ۴تادیود ۵۴۰۸و یک خازن ۴۷میکرو ۴۰۰ولت پل دیود
    ساختم و به برق شهر متصل کردم. الان هر دوخروجی ولتاژ داره و قطعات مشکلی ندارن
    دلیلش چیه؟باید اینطور باشه؟ گیج شدم
    جدیدترین ویرایش توسط حمیدرضا همایونی; ۱۲:۳۳ ۱۳۹۸/۰۷/۰۴.

پاسخ : پل دیود

نوشته اصلی توسط حمیدرضا همایونی نمایش پست ها
    سلام. من با ۴تادیود ۵۴۰۸و یک خازن ۴۷میکرو ۴۰۰ولت پل دیود
    ساختم و به برق شهر متصل کردم. الان هر دوخروجی ولتاژ داره و قطعات مشکلی ندارن
    دلیلش چیه؟باید اینطور باشه؟ گیج شدم
    سلام
    منظورتون از هر دو خروجی چیه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein.m98 نمایش پست ها
      سلام
      منظورتون از هر دو خروجی چیه؟
      منظورم مثبت منفیه خروجیه

دیدگاه

منظورم مثبت منفیه خروجیه
        ببخشید اون وقت ولتاژ اینا رو نسبت به کجا میگیرید که میگید هردو خروجی ولتاژ دارن؟

دیدگاه

ببخشید اون وقت ولتاژ اینا رو نسبت به کجا میگیرید که میگید هردو خروجی ولتاژ دارن؟
          من سوالم این هست که مثبت و منفی خروجی دی سی هر دو باید ب صورت جداگانه ولتاژ داشته باشه؟ مثلا با فازمتر تست میگیرم هر دوش ولتاژ داخلشه

دیدگاه

من سوالم این هست که مثبت و منفی خروجی دی سی هر دو باید ب صورت جداگانه ولتاژ داشته باشه؟ مثلا با فازمتر تست میگیرم هر دوش ولتاژ داخلشه
            فکر میکنم هنوز اطلاعات دقیقی از مفاهیمی مثل ولتاژ ندارید. بهتره اگر اطلاعات درستی ندارید با آزمایش کردن برق 220 ولت جون خودتون رو به خطر نندازید. اگر پل دیود رو مستقیم به برق وصل کردید، توصیه میکنم سریعا بیخیالش بشید. dc شده ولتاژ 220 ولتی شهر، بسیار کشنده اس.
            در مورد اون سوالتون هم روشن شدن فازمتر شرایطی داره که اگر مهیا باشه توی هوا هم بگیریدش روشن خواهد شد. صرف روشن شدن فازمتر نشانگر چیز خاصی نیست. شما باید ولتاژ دو سر dc پل دیود رو با ولت متر dc اندازه بگیرید نه فازمتر! همونجوری که قبلا گفتم اگر پل دیود رو مستقیما به برق شهر وصل کردید، فکر اندازه گیری و اینجور مسائل رو از سر بیرون کنید که خیلی خطرناکه

دیدگاه

چیز خاصی اتفاق نیفتاده و طبیعی است چون یک پل دیود به تنهایی نمی تواند خروجی را از برق شهر، ایزوله کند

دیدگاه

دوست عزیز شما یه پل دیود با حداکثر جریان سه امپر ایجاد کردهاید ولی برای ایزوله ولتاژ دی سی و میزان ولتاژ مورد نیاز بهید از خازن به ظرفیت بالا تر ویک خازن ظرفیت پایین غیر الکترولیتی استفاده کنید و در اخر نیز از یک مقاومت برای ایزوله شدن خوب استفاده کنی ولی کلا باید مورد استفاده برای چی بوده چون کارت یکم خطرناکه در ضمن در حالت dcاستفاده از فازمتر اشتباه هست از مواتی متر استفاده کنید

دیدگاه

سلام منم یه همچین چیزی ساختم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X