اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کاهش ولتاژ ac

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کاهش ولتاژ ac

سلام من یک ترانس ۲۲۰ به ۱۱۰ دارم اما میخواستم ولتاژی حدود ۹۰ الی ۱۰۰ ولت ازش بگیرم تقریبا هم ۲۰۰ . ۳۰۰ وات ازش میخوام استفاده کنم
    ایا مدار ارزونی هستش که بتونم باهاش این کارو انجام بدم مثلا خازنی یا مقاومتی ممنونم

پاسخ : کاهش ولتاژ ac

با سلام
    ولتاژ 90 یا 100 ولت را به چه منظور میخواهید ؟ شاید بتونید از ترایاک و برش فاز برای کم کردن ولتاژ موثر استفاده نمایید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar نمایش پست ها
      با سلام
      ولتاژ 90 یا 100 ولت را به چه منظور میخواهید ؟ شاید بتونید از ترایاک و برش فاز برای کم کردن ولتاژ موثر استفاده نمایید.
      برای روشن کردن موتور چرخ خیاطی که روش نوشته ۱۰۰ ولت اما وقتی به ۱۱۰ ولت وصل کردم بد کار کردش فکر نمیکنم ۱۰ ولت انقدر تاثیر داشته باشه از موتور هم ۲ جفت سیم مجزا اومده بیرون که برای روتور و استاتورش هستش

دیدگاه

با سلام
        موتور چرخ خیاطی از نوع یونیورسال هست یعنی هم با برق dc و هم با برق AC کار میکند برای کنترل دور آنهم میتوانید علاوه بر استفاده از پدال که با قرار دادن مقاومتهای ذغالی سر راه موتور سبب کم شدن ولتاژ دو سر آن و در نتیجه کاهش دور آن میشود ، از دیمر هم برای کنترل دور آن استفاده نمایید.

دیدگاه

با سلام
          موتور چرخ خیاطی از نوع یونیورسال هست یعنی هم با برق dc و هم با برق AC کار میکند برای کنترل دور آنهم میتوانید علاوه بر استفاده از پدال که با قرار دادن مقاومتهای ذغالی سر راه موتور سبب کم شدن ولتاژ دو سر آن و در نتیجه کاهش دور آن میشود ، از دیمر هم برای کنترل دور آن استفاده نمایید.
          ممنونم اما مشکل اینجاست موتور ۱۰۰ ولته و با برق ۱۱۰ ولت بد کار میکنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط morteza.slk نمایش پست ها
            ممنونم اما مشکل اینجاست موتور ۱۰۰ ولته و با برق ۱۱۰ ولت بد کار میکنه
            با سلام
            بنظرم شما تا بحال با چرخ خیاطی پدالی کار نکرده اید ، این چرخها وقتی که روی پدال آن فشار میدهید با قرار گرفتن مقدار زیادی از مقاومتهای ذغالی ولتاژ بسیار کمتری از ولتاژ نامی موتور به آن اعمال مینماید و لذا با دور بسیار کم شروع بکار میکند (ولتاژ کم) و هرچقدر پدال را بیشتر فشار دهیدمقاوت قرار گرفته در مدار کمتر شده و سرعت موتور بیشتر میگردد میتوانید در اینحالت پدال را تا آخر فشار ندهید که ولتاژ دو سر موتور به 110 نرسد و یا با افزودن مقاومت به پدال آنرا برای حالتی تنظیم کنید که در حداکثر فشار بر پدال هم ولتاژ دو سر موتور از 100 ولت بیشتر نشود . اگر با نحوه کار آشنایی ندارید به تعمیرکاران این نوع چرخ خیاطی ها در خیابان خیام تهران مراجعه نمایید آنجا انواع و اقسام پدالها ، موتورها (220ولت و 110 ولت و 100 ولت) بفروش میرسند.

دیدگاه

با سلام
              بنظرم شما تا بحال با چرخ خیاطی پدالی کار نکرده اید ، این چرخها وقتی که روی پدال آن فشار میدهید با قرار گرفتن مقدار زیادی از مقاومتهای ذغالی ولتاژ بسیار کمتری از ولتاژ نامی موتور به آن اعمال مینماید و لذا با دور بسیار کم شروع بکار میکند (ولتاژ کم) و هرچقدر پدال را بیشتر فشار دهیدمقاوت قرار گرفته در مدار کمتر شده و سرعت موتور بیشتر میگردد میتوانید در اینحالت پدال را تا آخر فشار ندهید که ولتاژ دو سر موتور به 110 نرسد و یا با افزودن مقاومت به پدال آنرا برای حالتی تنظیم کنید که در حداکثر فشار بر پدال هم ولتاژ دو سر موتور از 100 ولت بیشتر نشود . اگر با نحوه کار آشنایی ندارید به تعمیرکاران این نوع چرخ خیاطی ها در خیابان خیام تهران مراجعه نمایید آنجا انواع و اقسام پدالها ، موتورها (220ولت و 110 ولت و 100 ولت) بفروش میرسند.

متاسفانه امکان رفتن به بازار در مورد فرمایشتون باید عرض کنم قبلا با اینوع پدال ها اشنایی دارم اما نمیدونم چه مقاومتی بزارم اگر مقاومت بزارم جریانم کم نمیشه ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X