اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه مطلع شدن از قطع شدن جریان برق در آردوینو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه مطلع شدن از قطع شدن جریان برق در آردوینو

سلام دوستان

من میخوام وقتی جریانی قطع شد ، برای مثال بازری که وصل کردم به آردوینو شروع به صدا کنه.
    حالا مواردی مانند بالا رفتن دما و ... کاملا اوکی هستم و ساختم که آژیر بزنه ، منتهی در قسمتی از برنامه نیاز دارم تا از راهی بتونم تشخیص بدم برقی که به یک لامپ یا دستگاه میره و همیشه باید روشن باشه ، موقع برق رفتن و قطع جریان ، آردوینو متوجه شه و واکنشی مثل صدای بازر نشون بده.

به نوعی وقتی مثلا میگیم کلید رو فشار دادنی رله فعال شه و جریان رو عبور بشده ، من الان برعکس اینو میخوام که حالا توسط رله یا هرچی جریان از آردوینو عبور کنه و موقع قطع شدن متوجه بشه .

ممنون میشم در این مورد راهنمایی بفرمایید.
    ارائه سرور و هاست رایگان : kandohost.com

پاسخ : نحوه مطلع شدن از قطع شدن جریان برق در آردوینو

نوشته اصلی توسط sjangjoo نمایش پست ها
    سلام دوستان

من میخوام وقتی جریانی قطع شد ، برای مثال بازری که وصل کردم به آردوینو شروع به صدا کنه.
    حالا مواردی مانند بالا رفتن دما و ... کاملا اوکی هستم و ساختم که آژیر بزنه ، منتهی در قسمتی از برنامه نیاز دارم تا از راهی بتونم تشخیص بدم برقی که به یک لامپ یا دستگاه میره و همیشه باید روشن باشه ، موقع برق رفتن و قطع جریان ، آردوینو متوجه شه و واکنشی مثل صدای بازر نشون بده.

به نوعی وقتی مثلا میگیم کلید رو فشار دادنی رله فعال شه و جریان رو عبور بشده ، من الان برعکس اینو میخوام که حالا توسط رله یا هرچی جریان از آردوینو عبور کنه و موقع قطع شدن متوجه بشه .

ممنون میشم در این مورد راهنمایی بفرمایید.
    سلام. از سنسور جریان استفاده کن.

امیرحسین ضیا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X