اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

قدرت واقعی یک اینورتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

قدرت واقعی یک اینورتر

سلام دوستان

چند ابهام دارم در مورد مدارات اینورتر و اینکه طراحان این مدارات چیزهایی میگند که من نمیتونم هضم کنم.

با یک مثال شروع میکنیم . اینورتر 12 به 220 و 100 وات خروجی

خب 100 وات در خروجی یعنی 0,45 امپر در خروجی ترانسفورماتور که در سمت ولتاژ پایین میشه 8/3 امپر یعنی اگر توان صد واته در هر دو سمت همین توان را داریم.

خب به نظر شما این جریان در بخش 12 ولت که شامل مدارات میشه عملیه؟ به راحتی سیم های فیبر مدار چاپی ذوب میشه و رگولاتور 12 که در ابتدار مدار هست تحمل نداره.

مورد بعدی برای این توان ترانسی با ابعاد حد اقل 20 در 20 داریم

حالا چطور با یک ترانس کوچیک ادعای حتی 200 وات میکنند؟؟؟؟؟؟

پاسخ : قدرت واقعی یک اینورتر

نوشته اصلی توسط arash212 نمایش پست ها
    سلام دوستان

چند ابهام دارم در مورد مدارات اینورتر و اینکه طراحان این مدارات چیزهایی میگند که من نمیتونم هضم کنم.

با یک مثال شروع میکنیم . اینورتر 12 به 220 و 100 وات خروجی

خب 100 وات در خروجی یعنی 0,45 امپر در خروجی ترانسفورماتور که در سمت ولتاژ پایین میشه 8/3 امپر یعنی اگر توان صد واته در هر دو سمت همین توان را داریم.

خب به نظر شما این جریان در بخش 12 ولت که شامل مدارات میشه عملیه؟ به راحتی سیم های فیبر مدار چاپی ذوب میشه و رگولاتور 12 که در ابتدار مدار هست تحمل نداره.

مورد بعدی برای این توان ترانسی با ابعاد حد اقل 20 در 20 داریم

حالا چطور با یک ترانس کوچیک ادعای حتی 200 وات میکنند؟؟؟؟؟؟
    سلام.
    سیم های فیبر در قسمت قدرت رو ضخیم میکنن.
    در فرکانس بالا ابعاد هسته کوچیک میشه/در واقع با هسته ی کوچک تر میتونیم توان بالاتری منتقل کنیم در فرکانس بالا

امیرحسین ضیا

دیدگاه

با سلام
      این نوع منابع تغذیه از نوع سویچینگ هستند و در فرکانسهای بالای 15 کیلوهرتز کارمیکنند هسته ترانسهای آنها از نوع فریت است که بتواند در این فرکانسها کار کند لذا ابعاد هسته و ترانس کوچک میشود در اینجا با توجه به طراحی خروجی تقریبا ثابت است و نیازی و رگولاتور ولتاژ نیست .

دیدگاه

در اینورتر 12 ولت به 220 شهری فرکانس 50 هرتز است و این فرکانس به نظرم زیاد نیست.
        جدیدترین ویرایش توسط arash212; ۱۹:۰۳ ۱۳۹۸/۰۷/۱۸.

دیدگاه

با سلام
          اینورترها انواع مختلفی دارند .اگر بخواهیم دقیقا ولتاژ برق شهر را بسازیم خب فرکانس 50 هرتز و شکل موج سینوسی است که البته ساخت آن گران و ترانس داخل آن بسته به توان خروجی سنگین و هزینه تولید آن بالا است ای نوع اینورتر ها برای راه اندازی موتورها که با فرکانس 50 و شکل موج سینوسی کار میکنندکاربرد دارد در سایر موارد میتوان فرکانس را بالا برد شکل م.ج را هم مربعی ساخت اندازه ترانس کوچک تر شده و هزینه ساخت پایین میآید .توصیه میکنم در مورد منابع تغذیه سویچینگ در نت جستجو کرده و مطالعه نمایید به همین سایت خودمان هم میتوانید مراجعه نمایید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X