اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل نوشتن در AD7710

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل نوشتن در AD7710

سلام
    دوستان من برای یه پروژه از AD7710 استفاده کردم. تقریبا راش انداختم و عدد هم می خونم فقط یه مشکل هست هر کاری می کنم نمی تونم تو کنترل رجیسترش بنویسم برنامه هم کاملا مطابق دیتاشیته ولی نمیدونم چرا محتوای کنترل رجیستر تغیر نمی کنه. اگه کسی کار کرده و قسمت write برنامشو داره ممنون میشم اگه کمکم کنه.

پاسخ : مشکل نوشتن در AD7710

من با خانواده ی دلتاسیگما کار کردم.
    فقط بگید از چه میکرویی استفاده کردید؟ به کدوم پایه هاش وصل کردید؟ چه زبانی کار می کنید؟
    با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

Atmega32
      RFS-->D0
      TFS-->D1
      DRDY-->D2
      A0-->D3
      SDATA-->D4
      SCLK-->D5
      برنامه هم تو Bascom نوشتم اگه لازمه نمونه برنامم رو هم بزارم

دیدگاه

نکته ی اول اینکه کلاک میکرو رو روی یک مگاهرتز بگذارید و بعدا اگه خواستید بالا ببرید
        این روتین برای نوشن یک بایت مثل A در AD7710 قابل استفاده است اگه از بیسیک من راضی باشید چون با C کار می کنم
        کد:
        SCLK=0
        RFS=1
        TFS=0
        i=256
        while(i>1)
         i=i/2
         SDATA=((A and i)=i)
         SCLK=1
         SCLK=0
        wend

دیدگاه

ممنونم درست شد البته برنامه مثل همونیه که خودم نوشتم اما نمیدونم چطور با این کار کرد. بازم ممنون :redface:
          یه سوال دیگه هم داشتم ممکنه در مورد مدهای مختلف کالیبراسیونش و روش های کاهش نویز کمی برام توضیح بدین.
          و اینکه من می خوام چندتا gage رو همزمان باهاش بخونم فکر نکنم با توجه به دقت کار بشه از مالتی پلکسر که مقاومت بالایی داره استفاده کرد، آیا پیشنهادی دارین؟

دیدگاه

دلتا سیگماها چند مد کالیبره دارند : صفر داخلی، صفر خارجی یا سیستم ، فول رنج .
            صفر داخلی یعنی خودش دو ورودی رو از داخل به هم وصل می کنه و صفرشو تنظیم می کنه.
            صفر خارجی یعنی شما هر ولتاژی به دو ورودی داده باشید رو بعنوان صفر انتخاب می کنه.
            فول رنج هم یعنی اینکه خودش ولتاژ رفرنس رو به ورودی میده و به عنوان فول اسکیل در نظر می گیره.

روشهای کاهش نویز:
            1- کم کردن سرعت نمونه برداری با استفاده از تنظیم فیلتر داخلیش.
            2- استفاده از دو مقاومت در ورودی که هر کدوم با خازن زمین شدن. این روش حتی گاهی ضروریه و نویز مد مشترک که عامل اصلی نویزه از بین میره. حتما اینا رو بزار. البته اگه می خوای با سرعت بالا نمونه برداری کنی مقدار RC باید از زمان نمونه برداریت کوچیکتر باشه.
            3- جدا کردن تغذیه و زمین آنالوگ از دیجیتال. این روش هم من همیشه همراه روش دوم استفاده کردم . کافیه تغذیه ی آنالوگ رو با یه آی سی رگولاتور دیگه بسازی و یه سلف 10 میکروهانری و خازن 100 نانو هم تو ورودی آی سی رگولاتور آنالوگ بگذاری. زمین آنالوگ هم باید از زمین دیجیتال با یه سلف یک میکروهانری یا "فریت بید" جدابشه .
            من با اعمال این سه روش دقت 16 بیت تو هرنمونه گرفتم.

و اما اگه منظورت از گیج همون استرین گیجه ، چرا از ad7730 که بهترینشونه استفاده نکردی؟

برای چند کاناله هم از تعداد زیاد ad7730 استفاده کردم و هم مالتی پلکس 74HC4051 . نتیجه اینکه مالتی پلکسر زیاد هم بد نیست. مخصوصا اگه74HC4051 رو نزدیک گیجها بگذاری و با یک سیم فرمان جدا از سیگنال به پایه های دیجیتالش فرمان بدی.

اگه دقیقا خود پروژه رو بگی بهتر بتونم کمکت کنم

دیدگاه

AD7730 چه مزیتی داره؟ یعنی 7710 کارمو را نمی ندازه باید 7730 بگیرم؟ :sad:
              این مولتی پلکسره 70 اهم مقاومت روشنشه مطمئنین به درد می خوره ؟! آخه می خوام گیج ها رو باهاش یکی یکی بزارم تو پل چون فقط یه گیج Dummy دارم.
              پروژه اینه که می خوام 4 تا استرین گیج که چند جای مختلف سیستمن و چند تا لودسلو همزمان بخونم

دیدگاه

7730 توی کار استرین گیج از همشون بهتر جواب میده. قیمتش 13 تونه اما می ارزه.

اینم نقشه واسه استرین گیج 8 کانال که من ازش استفاده کردم فقط با یک دامی:

اگه دقت کنی مقاومت سوئیچ هیچ تاثیری نداره.
                یادت باشه همیشه باید همه ی استرین گیج ها و لودسلها تغذیه شده باشند تا ازنظر حرارتی در حالت پایدار باشن.

دیدگاه

ممنونم واقعا طرح هوشمندانه ایه، من کلی سر این قضیه به مخم فشار آوردم ولی همچین چیزی به ذهنم نرسیده بود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadmn
                    7730 توی کار استرین گیج از همشون بهتر جواب میده. قیمتش 13 تونه اما می ارزه.

اینم نقشه واسه استرین گیج 8 کانال که من ازش استفاده کردم فقط با یک دامی:

اگه دقت کنی مقاومت سوئیچ هیچ تاثیری نداره.
                    یادت باشه همیشه باید همه ی استرین گیج ها و لودسلها تغذیه شده باشند تا ازنظر حرارتی در حالت پایدار باشن.
                    سلام یه سوال

اگه برای خوندن چندتا استرین گیج از مالتی پلکسر استفاده نکنم و چند تا A/D بزارم اگه از طرح بالا که پیشنهاد کردین استفاده کنم با توجه به محدود بودن مقاومت ورودی A/d و اینکه همزمان دارن میخونن مشکلی پیش نمی یاره؟ باعث به هم خوردن پل نمی شه ؟

دیدگاه

اگه از مالتی پلکسر استفاده نمی کنی که مشکل خاصی نداری. فقط چند نکته باید رعایت بشه. اول اینکه یه کلاک خارجی بساز و به همه AD ها بده تا سنکرون بشن. دوم اینکه کنار هم نباشن چون روی هم نویز میندازن. میتونی با صفحه فلزی متصل به گراند AD ها رو از هم ایزوله کنی

دیدگاه

با سلام!
                        آیا امکانش هست دوستانی که با ad7710 کار کردند برنامه کامل ارتباط با این آی سی را اینجا بگذارند؟
                        با تشکر

دیدگاه

آقا این 7710 منو کچل کرد . به عمرم آی سی به این بدقلقی ندیده بودم. دوباره هرکاری می کنم نمی تونم توش بنویسم . خدا خیرتون بده یکی یه تابع write تمیز واسم بذاره. ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط BATMAN
                            آقا این 7710 منو کچل کرد . به عمرم آی سی به این بدقلقی ندیده بودم. دوباره هرکاری می کنم نمی تونم توش بنویسم . خدا خیرتون بده یکی یه تابع write تمیز واسم بذاره. ممنون
                            من که گفتم اگه داری استرین گیج می خونی بیخیال 7710 بشو. مال سال 99 است. چه انتظاری ازش داری؟
                            تو صفحه 26 دیتاشیتش مثال از 8051 زده که براحتی قابل تبدیل به میکروهای دیگست

دیدگاه

آخه مشکل اصلی اینه که به تعداد ازش خریدم مجبورم باهاش کار کنم. قبلا هم بعد کلی مکافات تو نستم راش بندازم اما باز جنی شده :cry:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X