ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    2015/05/31
    20
    0

استپر موتور گیربکسی 12 ولت

سلام دوستان من یه استپر موتور کوچیک گیربکسی دارم با یا IC ULN 2003 راه اندازیش کردم و با کتابخانه استپر موتور برنامه نویسی کردم و تا 360 درجه میچرخه و بعد دورش معکوس میشه
    حالا میخوام کاری کنم که اگر به سر استپر موتور باری تحمیل شد مثلا من با دست سر استپر موتور رو بگیرم نذارم بچرخه و بعد بخاطر فشاری که داره تحمل میکنه جهت دورش تغیر کنه آیا هم چین کاری رو میشه انجام داد ؟شدنی هست ؟
    2017/12/26
    132
    83

پاسخ : استپر موتور گیربکسی 12 ولت

نقل قول نوشته اصلی توسط Network-Electronic

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام دوستان من یه استپر موتور کوچیک گیربکسی دارم با یا IC ULN 2003 راه اندازیش کردم و با کتابخانه استپر موتور برنامه نویسی کردم و تا 360 درجه میچرخه و بعد دورش معکوس میشه
    حالا میخوام کاری کنم که اگر به سر استپر موتور باری تحمیل شد مثلا من با دست سر استپر موتور رو بگیرم نذارم بچرخه و بعد بخاطر فشاری که داره تحمل میکنه جهت دورش تغیر کنه آیا هم چین کاری رو میشه انجام داد ؟شدنی هست ؟
    با سلام
    برای این کار نیاز به درایور هایی دارید که بتوانند تغییرات میزان جریان مصرفی استپ موتور را بررسی کنند. مثل درایور TMC2130
    در این حالت شما می توانید از درایورتان گزارش تغییرات میزان جریان مصرفی را به عنوان خروجی بگیرید و با برنامه نویسی که در میکروکنترلرتون انجام می دهید می توانید به هدفتان برسید.
    موفق باشید
    2019/07/16
    34
    4

سلام
    معمولا ( خصوصا در پیچ گوشتی ها) از جریان فیدبک میگیرند از یک حدی بیشتر شد ( می فهمند پیچ تا آخر بسته شده ) و دور معکوس میدن
    2015/05/31
    20
    0

خیلی عالی ولی کدنویسی و راه اندازیش یه مقدار سخت شد شما منبعی واسه این موضوع دارید که بشه سریع تر به نتیجه رسیدیکی از دوستان گفت که یه نگاه به بردکولر دوتیکه بنداز از شاید چیزی دست گیرت بشه یه برد گیر اوردم و بعد متوجه شدم فقط از ULN2003 استفاده شده ولی موتور باد گردان کولر دو تیکه بعد از اینکه به دو شی پلاستیکی گیر میکنه دورش تغیر میکنه که همان نظر شما هست که جریان میکشه

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran100

سلام
    معمولا ( خصوصا در پیچ گوشتی ها) از جریان فیدبک میگیرند از یک حدی بیشتر شد ( می فهمند پیچ تا آخر بسته شده ) و دور معکوس میدن
    مثال عالی بود مداری مدنظرتون هست که در دسترس باشه بشه یه نگاهی بهش انداخت؟
    2019/07/16
    34
    4

سلام
    معمولا یک مقاومت شنت ( اهم کم -دقیق -پایدار به حرارت) سر راه بار میگذارند و ولتاژ شنت را که متناسب با جریان بار است رابا lm358 که تغذیه اش به زمین rail است تقویت میکنند تا حداکثر ولتاژ را به سطح+5 ولت برسانند. comparator میکرو را اینتراپت ای فعال کن که جریان به حداکثر رسید سوییچها را خاموش کنه و تا دست از روی شاسی فشاری برداشته نشه مجددا موتور را روشن نکند.( افت.............اد ).
    2015/05/31
    20
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran100

سلام
    معمولا یک مقاومت شنت ( اهم کم -دقیق -پایدار به حرارت) سر راه بار میگذارند و ولتاژ شنت را که متناسب با جریان بار است رابا lm358 که تغذیه اش به زمین rail است تقویت میکنند تا حداکثر ولتاژ را به سطح+5 ولت برسانند. comparator میکرو را اینتراپت ای فعال کن که جریان به حداکثر رسید سوییچها را خاموش کنه و تا دست از روی شاسی فشاری برداشته نشه مجددا موتور را روشن نکند.( افت.............اد ).
    دوست عزیز نظر شما متفاوت تر از اون چیزی هست که بنده مطرح کردم من میخوام کاری کنم با استپر موتور که وقتی حین چرخش به جایی گیر کرد که معمولا اینجا برای اینکه به چرخش خودش ادامه بده آمپر میکشه ؛ حالا من میخوام از این آمپر استفاده کنم که بشه تشخیص داد اگر آمپر اضافه داشتیم استپر موتور را در یک آن متوقف و جهت چرخش رو تغیر بده
    من دنبال این حرکت هستم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

یکی از دوستان گفتن سنسور اثر هال میتونه کم کنه به مدارتون ولی من سردرگم هستم با این مدار که سنسور هال رو توی چه مسیری قرار بدم که آمپر رو تشخیص بده ؟دوستان کسی اطلاعی داره؟
    ویرایش توسط Network-Electronic : 2019/10/16 در ساعت 22:55
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6