اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نوسان ساز کریستالی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نوسان ساز کریستالی

با سلام خدمت تمامی دوستان
    ومن یک سوال بسیار ابتدایی در بارهی کریستال دارم و آن اینکه که چگونه می تونیت از کریستال برای ایجاد سیگمال زمانی مرجع استفاده کنیم
    با تشکر

پاسخ : نوسان ساز کریستالی

نوشته اصلی توسط fafar
    با سلام خدمت تمامی دوستان
    ومن یک سوال بسیار ابتدایی در بارهی کریستال دارم و آن اینکه که چگونه می تونیت از کریستال برای ایجاد سیگمال زمانی مرجع استفاده کنیم
    با تشکر
    سلام ..................

یک مقدار در مورد سوالتون بیشتر توضیح میدید؟ من درست مفهوم سوالتون رو متوجه نشدم .. ممنون ..
    دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

خوب خیلی راحت یه کریستال تو مدارت می زاری؟
      این کریستال برات یه مرجع حساب می شه؟
      می تونی مرجهتو خیلی بالا انتخاب کنی نسبت به کاربرد مدارت اگه کمتر از اونو احتیاج داشته باشی رو تو مدار کانتر می زاری تا زمانتو بدست بیاری! :nerd:

دیدگاه

با سلام
        بهتره به جای استفاده از کریستال از اسیلاتورآ‌های آماده استفاده کنید چون معمولا بر خلاف میکروکنترلرآ‌ها، CPLDها و FPGAها قسمت راهآ‌اندازی کریستال را ندارند و شما اگر بخواهید از کریستال استفاده کنید باید از یک آمپلیفایر که معمولا با گیت NOT است، سیگنال کلاک مورد نظرتون را فراهم کنید.
        بازهم میآ‌گویم استفاده از یک اسیلاتور آماده به مراتب سادهآ‌تر و راحتآ‌تر است.
        من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X