اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در راه اندازی سیم 800L

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در راه اندازی سیم 800L

سلام
    من همه دستورات at برام تا قسمت آخر که میخوام پیام بفرستم ok میاد فقط دستور آخری ارسال پیام ارور میده .
    اونم این دستوره

AT+CMGS="+98912******"

آیاشکل دستوری مشکل داره ؟
    از چی هست .
    ممنون
    [/COLOR]
    جدیدترین ویرایش توسط korosh00; ۱۷:۴۰ ۱۳۹۸/۰۷/۲۶.

پاسخ : مشکل در راه اندازی سیم 800L

در ضمن چراغ چشمک زن متوالی میزنه یعنی اتصال برقرار نیست ؟!!!
    هر راهی که به ذهن میرسید رو رفتم ولی نشد چراغ متوالی چشمک میزنه .

دیدگاه

سلام
      من مشکل راه اندازی این ماژول را متوجه شدم . چون با اکثر موارد کار کردم و نتیجه نگرفتم حالا این راه حل رو میگم برای کسانی که اولین باره با این ماژول کار میکنن .
      اول اینکه این ماژول dc به dc که معرفی شد و من هم خریدم اصلا بدرد نخورد .
      دوم ازمنبع تغذیه هم استفاده کردم اونم نشد .
      ولی در نهایت ی باطری موبایل از اینهایی که برای گوشی قدیمی ها ست 1100 میگن از همون ها که قیمتش 12 تا 15 هزار است . یا بخرید یا اگه دارید همون رو بزنید شارژ بشه .
      بعد مثبت منفیش رو با مولتی متر پیدا کنید .
      با این باتری 3.7 ولتی که روش نوشته ولی من با مولتی متر گرفتم 4.3 نشون میداد . مهم نیست . علاج کار همین باطری هست . خیلی سریع بعد از 7 یا 8 بار چشمک زدن متصل میشه . یعنی 7 بار چشمک متوالی میزنه و بعد چشمک میشه تک تک . به این صورت که یک چشمک و 3 ثانیه صبر و دوباره چشمک این یعنی متصل شده به شبکه .
      خوب نکته اینکه برای اتصال به کامپیوتراز مبدل یو اس بی به سریال ttl استفاده کنید .
      با نرم افزار آردینو قسمت سریال نمیتونید گزینه ارسال پیامک بزنید . ولی بقیه کارها رو میشه انجام داد چون آردینو CTR+Z نداره .
      پس
      ابتدا
      AT+CMGF=1
      AT+CSMP?
      این دو دستور رو بزنید .بعد دستور ارسال پیامک
      AT+CMGS="+شماره موبایل "
      بعد آردینو رو ببندید برید تو هایپر ترمینال
      اونجا ی اینتر بزنید پیامک را بنویسید و کلید CTRL+Z رو بزنید بعد یک اینتر بزنید پیامک رو میفرسته .
      توجه شود موقع اتصال ماژول به کامپیوتر کلا قطب مثبت ماژول usb رو بردارید ی موقعی اونو تو برد بورد نزنید به مثبت ماژول سیم چون تقریبا میسوزه .
      بادریت هم روی 11500 بزارید برای سریال مانیتور آردینو رو یا هایپر ترمینال
      موفق باشید .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط korosh00 نمایش پست ها
        سلام
        من مشکل راه اندازی این ماژول را متوجه شدم . چون با اکثر موارد کار کردم و نتیجه نگرفتم حالا این راه حل رو میگم برای کسانی که اولین باره با این ماژول کار میکنن .
        اول اینکه این ماژول dc به dc که معرفی شد و من هم خریدم اصلا بدرد نخورد .
        دوم ازمنبع تغذیه هم استفاده کردم اونم نشد .
        ولی در نهایت ی باطری موبایل از اینهایی که برای گوشی قدیمی ها ست 1100 میگن از همون ها که قیمتش 12 تا 15 هزار است . یا بخرید یا اگه دارید همون رو بزنید شارژ بشه .
        بعد مثبت منفیش رو با مولتی متر پیدا کنید .
        با این باتری 3.7 ولتی که روش نوشته ولی من با مولتی متر گرفتم 4.3 نشون میداد . مهم نیست . علاج کار همین باطری هست . خیلی سریع بعد از 7 یا 8 بار چشمک زدن متصل میشه . یعنی 7 بار چشمک متوالی میزنه و بعد چشمک میشه تک تک . به این صورت که یک چشمک و 3 ثانیه صبر و دوباره چشمک این یعنی متصل شده به شبکه .
        خوب نکته اینکه برای اتصال به کامپیوتراز مبدل یو اس بی به سریال ttl استفاده کنید .
        با نرم افزار آردینو قسمت سریال نمیتونید گزینه ارسال پیامک بزنید . ولی بقیه کارها رو میشه انجام داد چون آردینو CTR+Z نداره .
        پس
        ابتدا
        AT+CMGF=1
        AT+CSMP?
        این دو دستور رو بزنید .بعد دستور ارسال پیامک
        AT+CMGS="+شماره موبایل "
        بعد آردینو رو ببندید برید تو هایپر ترمینال
        اونجا ی اینتر بزنید پیامک را بنویسید و کلید CTRL+Z رو بزنید بعد یک اینتر بزنید پیامک رو میفرسته .
        توجه شود موقع اتصال ماژول به کامپیوتر کلا قطب مثبت ماژول usb رو بردارید ی موقعی اونو تو برد بورد نزنید به مثبت ماژول سیم چون تقریبا میسوزه .
        بادریت هم روی 11500 بزارید برای سریال مانیتور آردینو رو یا هایپر ترمینال
        موفق باشید .
        خسته نباشی نابغه......حلا باتری موبایل مثلا چه کاری انجام میده که منابع دیگر انجام نمیدن...و ماژول سیم به شبکه وصل نمیشه؟

دیدگاه

بنظر شما نابغه گفتن ی جور مسخره کردن دیگه ....
          من خواستم هر کسی گه تازه این ماژول رو گرفته و مشکل داره بهش راهنمایی کرده باشم .
          مثل اینکه این تجربه رو نباید انتقال میدادم .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط korosh00 نمایش پست ها
            بنظر شما نابغه گفتن ی جور مسخره کردن دیگه ....
            من خواستم هر کسی گه تازه این ماژول رو گرفته و مشکل داره بهش راهنمایی کرده باشم .
            مثل اینکه این تجربه رو نباید انتقال میدادم .
            شوخی کردم...من معذرت میخام....

دیدگاه

با هایپر ترمینال کاربشه بهتره از اول

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X