اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کاهش ولتاژ منبع تغذیه بدون آسیب به قطعات

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کاهش ولتاژ منبع تغذیه بدون آسیب به قطعات

سلام. من یه منبع تغذیه 12 ولت دارم که تا 30 آمپر جریان میده. میخواستم ولتاژش رو کم کنم تا برای Arduino Mega استفاده کنم، در واقع میخوام ازش یه خروجی در حد خروجی usb کامپیوتر بگیرم. به نظرتون چه مداری برای اینکار مناسبه؟ اگه از رگولاتور ۷۸۰۵ استفاده کنم، احتمال داره داغ بشه و بسوزه یا نه؟ ممنون.

پاسخ : کاهش ولتاژ منبع تغذیه بدون آسیب به قطعات

نوشته اصلی توسط 12345678987654321 نمایش پست ها
    سلام. من یه منبع تغذیه 12 ولت دارم که تا 30 آمپر جریان میده. میخواستم ولتاژش رو کم کنم تا برای Arduino Mega استفاده کنم، در واقع میخوام ازش یه خروجی در حد خروجی usb کامپیوتر بگیرم. به نظرتون چه مداری برای اینکار مناسبه؟ اگه از رگولاتور ۷۸۰۵ استفاده کنم، احتمال داره داغ بشه و بسوزه یا نه؟ ممنون.
    سلام داداش امیدوارم حالت عالی باشه
    خوب واسه تبدیل 12 به 5 ولت در حال حاضر دو راه به ذهنم می رسه
    استفاده از رگولاتور سوئیچینگ 2596ADJ استفاده کنی (ماژولش هم هست که میتونی ولتاژ خروجیشو با مولتی ترنش تنظیم کنی) این رگولاتور 3 امپر میده
    روش دوم استفاده از همین 7805 هست ولی به شرط این که جریانش رو با ترانزیستور افزایش بدی در این صورت میتونی با خیال راحت ازش استفاده کنی با ترانزیستور میتونی تا 5 امپر و حتی بیشتر هم بگیری بسته به ترانزیستور داره من با 2955 تا 4 امپر از رگولاتور خطی گرفتم راستی اینم بگم از رگولاتور7805 قابلمه ای هم میتونی استفاده کنی که تا 3امپر خروجی داره (اگه خواستی تهیه کنی دقت کن وقتی میخری 3 امپرشو بخری)
    موفق باشی
    جدیدترین ویرایش توسط real_ahmadi; ۱۵:۴۴ ۱۳۹۸/۰۷/۲۷.
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

7805 تلفات زیادی نسبت به مبدل باک دارد:

دیدگاه

خیلی ممنون ازتون. من توی اینترنت خونده بودم که تا ۳۵ ولت مشکلی برای ۷۸۰۵ پیش نمیاد. و اینکه پکیج TO-220 اش میتونه با هیت سینک تا ۱ آمپر هم خروجی بده که برام کافیه (در حد ۷۰۰، ۸۰۰ میلی وات کافیه). راستش میخواستم بدونم که این جریان بالای منبع تغذیه که تا ۳۰ آمپر میده، مشکلی برای ۷۸۰۵ پیش نیاره. و اینکه چون ساعت های طولانی ممکنه ازش کار بکشم، داغ کردن باعث خراب شدنش نشه یا به آردوینو آسیب نزنه (شاید بیشتر از ۱۲ ساعت کار بکشم). از اونجایی که من زیاد از محاسبات و این چیزاش سر در نمیارم از شما میپرسم. بازم ممنون از اینکه جواب دادین.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط real_ahmadi نمایش پست ها
          سلام داداش امیدوارم حالت عالی باشه
          خوب واسه تبدیل 12 به 5 ولت در حال حاضر دو راه به ذهنم می رسه
          استفاده از رگولاتور سوئیچینگ 2596ADJ استفاده کنی (ماژولش هم هست که میتونی ولتاژ خروجیشو با مولتی ترنش تنظیم کنی) این رگولاتور 3 امپر میده
          روش دوم استفاده از همین 7805 هست ولی به شرط این که جریانش رو با ترانزیستور افزایش بدی در این صورت میتونی با خیال راحت ازش استفاده کنی با ترانزیستور میتونی تا 5 امپر و حتی بیشتر هم بگیری بسته به ترانزیستور داره من با 2955 تا 4 امپر از رگولاتور خطی گرفتم راستی اینم بگم از رگولاتور7805 قابلمه ای هم میتونی استفاده کنی که تا 3امپر خروجی داره (اگه خواستی تهیه کنی دقت کن وقتی میخری 3 امپرشو بخری)
          موفق باشی
          خیلی ممنون ازتون. من توی اینترنت خونده بودم که تا ۳۵ ولت مشکلی برای ۷۸۰۵ پیش نمیاد. و اینکه پکیج TO-220 اش میتونه با هیت سینک تا ۱ آمپر هم خروجی بده که برام کافیه (در حد ۷۰۰، ۸۰۰ میلی وات کافیه). راستش میخواستم بدونم که این جریان بالای منبع تغذیه که تا ۳۰ آمپر میده، مشکلی برای ۷۸۰۵ پیش نیاره. و اینکه چون ساعت های طولانی ممکنه ازش کار بکشم، داغ کردن باعث خراب شدنش نشه یا به آردوینو آسیب نزنه (شاید بیشتر از ۱۲ ساعت کار بکشم). از اونجایی که من زیاد از محاسبات و این چیزاش سر در نمیارم از شما میپرسم. بازم ممنون از اینکه جواب دادین.

دیدگاه

سلام، در صورتی که فقط برای آردوینو استفاده شود و قطعات جانبی متصل از تغذیه دیگری استفاده کنند مشکلی ندارد.
            ولتاژ ورودی تا 35 ولت اولا برای رگولاتور اورجینال گفته شده و مورد دیگری که وجود دارد ورودی تا 35 ولت و خروجی با جریان 1آمپر در شرایط دمای اتاق می باشد و با بالا رفتن ولتاژ نمی توان دما را کنترل کرد و در نتیجه خروجی هم از مقدار نامی کمتر خواهد بود
            بالا بودن جریان منبع هیچ ارتباطی با خراب شدن یا سوختن بردو یا رگولاتور ندارد و اگر تغذیه 1000 آمپر هم باشد برد به اندازه ای که توان نیاز دارد از آن مصرف می کند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X