اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تغذیه SIM800L

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تغذیه SIM800L

با سلام خدمت اساتید.
    مدارم شامل : ترانس12 ولت _میکرو ATMEGA 16 _ ماژول SIM800L _ال سی دی کاراکتری.
    در کل قصد دارم تغذیه همه برد رو از یک رگولاتور LM2576 تامین کنم .
    حالا مشکلم اینه که تغذیه میکرو 5 ولت هست ولی تغذیه ماژول SIM800L چهار ولت است .
    ساده ترین روش تبدیل 5 ولت به 4 ولت که بشه ازش 3 آمپر کشید چیه؟
    لطفا راهنماییم کنید.

پاسخ : تغذیه SIM800L

برای تغذیه مدار با ید از ماژول کاهنده 2596 استفاده بشه برای این مدار . یک قطعه داره روی ماژول که پیچ مانند هست بچرخونی میتونی ولتاژ رو کاهش بدی . حالا ولتاژ و آمپر خروجی رو با مولتی متر اندازه بگیر ببینید آمپر چقدر است .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط M.cheraghi نمایش پست ها
      با سلام خدمت اساتید.
      مدارم شامل : ترانس12 ولت _میکرو ATMEGA 16 _ ماژول SIM800L _ال سی دی کاراکتری.
      در کل قصد دارم تغذیه همه برد رو از یک رگولاتور LM2576 تامین کنم .
      حالا مشکلم اینه که تغذیه میکرو 5 ولت هست ولی تغذیه ماژول SIM800L چهار ولت است .
      ساده ترین روش تبدیل 5 ولت به 4 ولت که بشه ازش 3 آمپر کشید چیه؟
      لطفا راهنماییم کنید.
      یک یا چند دیود (معمولی یا شوتکی). یه خازن تقریبا ظرفیت بالا هم بعد از دیود بذارید
      Si vis pacem, para bellum

دیدگاه

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط korosh00 نمایش پست ها
        برای تغذیه مدار با ید از ماژول کاهنده 2596 استفاده بشه برای این مدار . یک قطعه داره روی ماژول که پیچ مانند هست بچرخونی میتونی ولتاژ رو کاهش بدی . حالا ولتاژ و آمپر خروجی رو با مولتی متر اندازه بگیر ببینید آمپر چقدر است .
        سلام ممنون از راهنماییتون
        خب با اون ماژول ولتاژ 4 رو بسازم واسه ولتاژ 5 میکرو و ال سی دی چیکار کنم؟
        میخواستم تغذیه مشترک باشه

نوشته اصلی توسط tiranoid نمایش پست ها
        یک یا چند دیود (معمولی یا شوتکی). یه خازن تقریبا ظرفیت بالا هم بعد از دیود بذارید
        ممنون از راهنماییت .
        2 تا دیود 1N5822 رو سری بستم اما ولتاژ بعد از اونا تغییری نمیکنه !!!!!!

دیدگاه

سلام ممنون از راهنماییتون
          خب با اون ماژول ولتاژ 4 رو بسازم واسه ولتاژ 5 میکرو و ال سی دی چیکار کنم؟
          میخواستم تغذیه مشترک باشه

ممنون از راهنماییت .
          2 تا دیود 1N5822 رو سری بستم اما ولتاژ بعد از اونا تغییری نمیکنه !!!!!!
          چون با ولتمتر تست کردین. باید با باری که بیش از 15 میلی آمپر جریان میکشه تست کنید.
          بعد یدونه دیود معمولی یا یدونه دیود معمولی + دیود شوتکی بذارین. به ترتیب 0.7 و 1 ولت افت ولتاژ میگیرین.
          Si vis pacem, para bellum

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tiranoid نمایش پست ها
            چون با ولتمتر تست کردین. باید با باری که بیش از 15 میلی آمپر جریان میکشه تست کنید.
            بعد یدونه دیود معمولی یا یدونه دیود معمولی + دیود شوتکی بذارین. به ترتیب 0.7 و 1 ولت افت ولتاژ میگیرین.
            انجام دادم و با ماژول SIM800L ازش جریان کشیدم .خازن 2200UF هم بعد از دیودهای سری گذاشتم .
            به ولتاژ 4 رسیدم ولی متاسفانه ولتاژ خروجی در حالت های مختلف کاری ماژول (زنگ زدن و پیامک و بیکاری و انتظار شبکه و....) 400میلی ولت تلرانس داشت که این حد برای ماژول حساسی مثل SIM800 زیادی هست
            فکر کنم باید برم سراغ یک رگولاتور . ینی مدارم رو 2 رگولاتوره کنم

دیدگاه

سلام.
              من یک اینچنین کاری رو انجام دادم.
              اومدم خروجی ترانس رو یکسو کردم و مستقیم دادم به 2596 و تبدیلش کردم به 4 ولت.
              بعد هم از همون واسه تغذیه sim800 و میکرو استفاده کردم. یعنی میکرو رو هم با 4 ولت راه اندازی کردم. کاملا هم درست کار کرد و همچنان هم داره کارمیکنه ...
              به دنبال روش های دیودی هم نباش. چون با تغییر جریان عبوری ولتاژ دو سر دیود تغییر میکنه و باعث ریاستارت شدن ماژول میشه (من تلاش کردم نشد)
              خلاصه که به نظر من از همون روش استفاده کن و فقط کنار پایه های میکرو یه خازن مولتی لایر 1 میکرو بزار

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kavous نمایش پست ها
                سلام.
                من یک اینچنین کاری رو انجام دادم.
                اومدم خروجی ترانس رو یکسو کردم و مستقیم دادم به 2596 و تبدیلش کردم به 4 ولت.
                بعد هم از همون واسه تغذیه sim800 و میکرو استفاده کردم. یعنی میکرو رو هم با 4 ولت راه اندازی کردم. کاملا هم درست کار کرد و همچنان هم داره کارمیکنه ...
                به دنبال روش های دیودی هم نباش. چون با تغییر جریان عبوری ولتاژ دو سر دیود تغییر میکنه و باعث ریاستارت شدن ماژول میشه (من تلاش کردم نشد)
                خلاصه که به نظر من از همون روش استفاده کن و فقط کنار پایه های میکرو یه خازن مولتی لایر 1 میکرو بزار
                ممنون از راهنماییتون .
                4 ولت واسه lcd کاراکتری هم کافیه ؟!!!!

دیدگاه

ممنون از راهنماییتون .
                  4 ولت واسه lcd کاراکتری هم کافیه ؟!!!!
                  راستش من تاحالا امتحان نکردم. ولی بعید میدونم اشکالی پیش بیاد. باید کار کنه. حالا شما امتحان کن به ما هم بگو

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kavous نمایش پست ها
                    راستش من تاحالا امتحان نکردم. ولی بعید میدونم اشکالی پیش بیاد. باید کار کنه. حالا شما امتحان کن به ما هم بگو
                    تست کردم متاسفانه ال سی دی کاراکتری 2*16 خیلی ضعیف و کم نور روشن شد طوری که نوشته هاش مشخص نبود، ماژول هم هراز گاهی ریست میشد

دیدگاه

سلام
                      از آخر به چه راهی رسیدی که از یک تغذیه برای تامین برق ماژول sim800 و مگا استفاده کنید؟
                      البته من بجای مگا از برد آردوینو استفاده میکنم
                      ممنون میشم تجربتون را اشتراک بزارید

دیدگاه

ولتاژ رو ۴ ولت کن
                        میکرو هم با ۴ ولت کار میکنه

دیدگاه

بنظر با تغییر یک مقاومت پشت السیدی میشه ولتایش رو کم کرد (تا جاییکه یادمه مقاومت 91کیلو) تو سایت هم تاپیکش هست

دیدگاه

انجام دادم و با ماژول SIM800L ازش جریان کشیدم .خازن 2200UF هم بعد از دیودهای سری گذاشتم .
                            به ولتاژ 4 رسیدم ولی متاسفانه ولتاژ خروجی در حالت های مختلف کاری ماژول (زنگ زدن و پیامک و بیکاری و انتظار شبکه و....) 400میلی ولت تلرانس داشت که این حد برای ماژول حساسی مثل SIM800 زیادی هست
                            فکر کنم باید برم سراغ یک رگولاتور . ینی مدارم رو 2 رگولاتوره کنم
                            برای تغذیه ماژول gsm از دو یا سه تا دیود زنر 25v یک وات موازی شده استفاده کن و در نزدیکترین فاصله از تغذیه ماژول حداقل یه خازن 2000 یا دو تا 1000بزار

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X