ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    2013/12/20
    32
    0

منبع تغذیه دوبل از یک ولتاژ dc

سلام
    من برای Op-Amp هایی که توی مدار دارم یه ولتاژ مثبت 5 و یه ولتاژ منفی 5 نیاز دارم. تنها ولتاژی هم که دارم یه ولتاژ dc حدود 16 ولت است. این نکته رو هم بگم که از همین ورودی باید دو تا ولتاژ دیگه هم تولید کنم. 12 و 4 ولت. ولتاژ 12 رو با استفاده از رگولاتور 7812 و 4 ,ولت رو با استفاده از 2596 درست کردم. توی دیتاشیت 2596 دیدم میشه با همین ای سی ولتاژ منفی تولید کرد. با این حال هرچی تلاش کردم نشد (دقیقا مدار پیشنهادی توی دیتاشیت رو پیاده سازی کردم ولی نشد- سلف بشکه ای که توی مدار گذاشتم شدید داغ میکنه)
    خلاصه این که اگر بتونید یه مدار بهم پیشنهاد بدید یا اشکال کارم رو بگید ممنون میشم.
    با تشکر
    2019/02/27
    111
    35

پاسخ : منبع تغذیه دوبل از یک ولتاژ dc

نقل قول نوشته اصلی توسط kavous

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام
    من برای Op-Amp هایی که توی مدار دارم یه ولتاژ مثبت 5 و یه ولتاژ منفی 5 نیاز دارم. تنها ولتاژی هم که دارم یه ولتاژ dc حدود 16 ولت است. این نکته رو هم بگم که از همین ورودی باید دو تا ولتاژ دیگه هم تولید کنم. 12 و 4 ولت. ولتاژ 12 رو با استفاده از رگولاتور 7812 و 4 ,ولت رو با استفاده از 2596 درست کردم. توی دیتاشیت 2596 دیدم میشه با همین ای سی ولتاژ منفی تولید کرد. با این حال هرچی تلاش کردم نشد (دقیقا مدار پیشنهادی توی دیتاشیت رو پیاده سازی کردم ولی نشد- سلف بشکه ای که توی مدار گذاشتم شدید داغ میکنه)
    خلاصه این که اگر بتونید یه مدار بهم پیشنهاد بدید یا اشکال کارم رو بگید ممنون میشم.
    با تشکر
    icl7660 کارتو راه میندازه برای تولید ولتاژ منفی فقط دوتا خازن لازم داره یکی برای شارژ پمپ یکی هم توی خروجی تا چهل میلی آمپر جواب میده
    2013/12/20
    32
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Edrissna

icl7660 کارتو راه میندازه برای تولید ولتاژ منفی فقط دوتا خازن لازم داره یکی برای شارژ پمپ یکی هم توی خروجی تا چهل میلی آمپر جواب میده
    باید 10 آپ امپ رو تغذیه کنم. جریان 40 میلی آمپر فک نکنم جواب بده. میده؟

بیشتر میخوام بدونم چرا مداری که بستم کار نمیکنه.

البته من مقاومت R4 رو برداشتم و اتصال کوتاه کردم. ولی فایده نداشت. ولتاژ خروجی تا 4 ولت مثبت میره، بعد شروع میکنه به کم شدن با سرعت خیلی کم و اصلا قابل تنظیم نیست و اصلا ثابت نمیمونه. در همین حال هم سلف شروع به داغ شدن میکنه. کسی میدونه دلیلش چیه؟
    ویرایش توسط kavous : 2019/10/22 در ساعت 23:27
    2017/02/03
    2
    0

دیتا شیت 34063رو نگاه کن با اون راحت میتونی این کار رو انجام بدی
    2019/02/27
    111
    35

نقل قول نوشته اصلی توسط kavous

باید 10 آپ امپ رو تغذیه کنم. جریان 40 میلی آمپر فک نکنم جواب بده. میده؟

بیشتر میخوام بدونم چرا مداری که بستم کار نمیکنه.

البته من مقاومت R4 رو برداشتم و اتصال کوتاه کردم. ولی فایده نداشت. ولتاژ خروجی تا 4 ولت مثبت میره، بعد شروع میکنه به کم شدن با سرعت خیلی کم و اصلا قابل تنظیم نیست و اصلا ثابت نمیمونه. در همین حال هم سلف شروع به داغ شدن میکنه. کسی میدونه دلیلش چیه؟
    بستگی داره آمپی که استفاده میکنی چقدر جریان بکشه شاید با دوتاش کارت راه بیوفته ولی اگه نشد و جواب نداد بهتره که از زمین مجازی استفاده بکنی و خلاص اگه اینکارو نکردی بهتره یه مدار منفی ساز قوی سرهم بکنی شارژ پمپ فک کنم با همون 2576 هم میشه ولی تا جایی که یادم بود مدارش یجور دیگس
    ویرایش توسط Edrissna : 2019/10/23 در ساعت 14:12
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5