اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با ماژول hc 08

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با ماژول hc 08

سلام من ماژول hc 08 تهیه کردم اما نمیتونم برم توی حالت at command اگر کسی میدونه که چه کار باید اینجام بدم لطفا راهنماییم کنه دیگه دارم میترکم

پاسخ : مشکل با ماژول hc 08

سلام
    این ماژول هنگام روشن شدن به طور پیشفرض با باودریت9600 وارد مد AT Command میشه
    برنامه زیر رو رو بردآردینو بریزید و با غیرفعال کردن کامنتها میتونید نتیجه رو در پورت سریال آردینو ببینید.
    برای اینکه چند دستور بفرستید در هر مرحله باید یک دستور رو از کامنت خارج کنید و برنامه رو روی برد کامپایل کنید. من تست کردم ماژول نمیتونه دو دستور At command رو به صورت متوالی اجرا کنه شاید به این دلیل که خیلی سریع از مد AT command خارج میشه.
    هنگام کامپایل برنامه پایه های 0و1 arduino uno که همون تنها پورت سریال هست نباید به ماژول وصل یا جای دیگه ای وصل بشه چون که اردینو در اصل از اون دو پایه برای ارتباط با کامپیوتر استفاده میکنه. برای همین یا باید از آردینوهای دارای پورتهای سریال بیشتر مانند Mega 2560 استفاده شود یا اینکه مثل این برنامه از پورت سریال مجازی SoftwareSerial استفاده شود. دراین برنامه پایه های 2 و 3 به ترتیب برای rx و tx پورت سریال مجازی استفاده شده است. چون مقدار ولتاژ3.3 بیانگر سطح یک منطقی در میکرو های AVR میباشد، پایه tx ماژول بلوتوث hc08 میتونه مستقیم به پایه 2 آردینو وصل شه. برای پایه rx ماژول هم بهتره از تقسیم مقاومتی استفاده شود تا ولتاژ 5 ولت آردینو به 3.3 تبدیل شود. تغذیه ماژول رو هم میتونید از پایه 3.3 و GND برد آردینو بگیرید.
    کد:
    [LEFT][FONT=Yekan]#include <SoftwareSerial.h>[/FONT]
    [FONT=Yekan]SoftwareSerial BTserial(2, 3); // RX | TX[/FONT]
    [FONT=Yekan]// Connect the HC-08 TX to Arduino pin 2 RX.[/FONT]
    [FONT=Yekan]// Connect the HC-08 RX to Arduino pin 3 TX through a voltage divider.[/FONT]
    [FONT=Yekan]
    [/FONT]
    [FONT=Yekan]void setup()[/FONT]
    [FONT=Yekan]{[/FONT]
    [FONT=Yekan]  Serial.begin(9600);[/FONT]
    [FONT=Yekan]  BTserial.begin(9600);[/FONT]
    [FONT=Yekan]  //[/FONT][FONT=Yekan]BTserial[/FONT][FONT=Yekan].write("AT+DEFAULT"); [/FONT]
    [FONT=Yekan]  //BTserial.write("AT+RX");[/FONT]
    [FONT=Yekan]  BTserial.write("AT+NAME=NEW");[/FONT]
    [FONT=Yekan]  //[/FONT][FONT=Yekan]BTserial[/FONT][FONT=Yekan].write("AT+ADDR=1234567890AB");[/FONT]
    [FONT=Yekan]  //[/FONT][FONT=Yekan]BTserial[/FONT][FONT=Yekan].write("AT+ROLE=S");  [/FONT]
    [FONT=Yekan]}[/FONT]
    [FONT=Yekan]
    [/FONT]
    [FONT=Yekan]void loop()[/FONT]
    [FONT=Yekan]{[/FONT]
    [FONT=Yekan]  if (BTserial.available()>0)[/FONT]
    [FONT=Yekan]  {[/FONT]
    [FONT=Yekan]    Serial.write(BTserial.read());[/FONT]
    [FONT=Yekan]    //delay(1);[/FONT]
    [FONT=Yekan]  }[/FONT]
    [FONT=Yekan]  if (Serial.available()>0)[/FONT]
    [FONT=Yekan]  {[/FONT]
    [FONT=Yekan]    BTserial.write(Serial.read());[/FONT]
    [FONT=Yekan]  }[/FONT]
    [FONT=Yekan]}[/FONT][/LEFT]
    این هم عکسی از نتیجه و شماتیک مدار:
    پرشین گیگ، ارائه دهنده انواع خدمات هاستینگ و میزبانی فایل و خرید سرور مجازی برای اولین بار در ایران به صورت ابری، با کیفیت عالی و قیمت مناسب

جدیدترین ویرایش توسط ghenaati_amir; ۱۳:۵۵ ۱۳۹۸/۰۸/۲۱.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X