اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پر نور ترین LED آفتابی و مهتابی موجود در بازار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پر نور ترین LED آفتابی و مهتابی موجود در بازار

سلام دوستان و اساتید گرامی.....
    پر نور ترین برند و مدل LED آفتابی و مهتابی در بازار ایران چیست؟
    نوع کلاهی و یا اوال و یا هر شکل دیگری که بیشترین نور را دارد و
    برند و کشور تولید کننده آن را میتوانید معرفی کنید .....
    همچنین نورهای سبز و آبی و قرمز.... آنها چه برند و مدلی مد نظر تان است...؟
    لطفا تجربه های خود را در این زمینه بیان کنید.... تا تاپیکی موفق از آب در آید....
    با تشکر....
    آموزش ساخت دستگاه برف ساز خانگی : https://www.eca.ir/forums/thread55009.html
    مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام: https://www.eca.ir/forums/thread31760.html
    _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

پاسخ : پر نور ترین LED آفتابی و مهتابی موجود در بازار

نوشته اصلی توسط sina1359 نمایش پست ها
    سلام دوستان و اساتید گرامی.....
    پر نور ترین برند و مدل LED آفتابی و مهتابی در بازار ایران چیست؟
    نوع کلاهی و یا اوال و یا هر شکل دیگری که بیشترین نور را دارد و
    برند و کشور تولید کننده آن را میتوانید معرفی کنید .....
    همچنین نورهای سبز و آبی و قرمز.... آنها چه برند و مدلی مد نظر تان است...؟
    لطفا تجربه های خود را در این زمینه بیان کنید.... تا تاپیکی موفق از آب در آید....
    با تشکر....
    دوست عزیز فکر میکنم سوال شما کمی ایراد دارد...عبارت پرنور ترین دقیقا مربوط به چیه؟
    اگه منظور شار نوری هست که خب هر برندی الیدی هایی با توانهای مختلف و شار نوری بزرگتر میتونه بسازه...شاید منظورتون بازده بیشتر یا به اصطلاح لومن بر وات بیشتر و گرمای کمتر هست ک در بازار الیدی های معتبر تر از الیدی های چینی شاید لومن بر واتشون کمتر باشه درحالی ک کیفیت بهتری دارند...
    مشخصه دیگر کیفیت نور یا وضوح رنگ هست مثلا الیدی های کری امریکا رو با الیدی های دیگر مقایسه کنید متوجه میشید..
    مثله مهم دیگه قیمت هست که فک میکنم خیلی مهم باشه.من با تحقیقات و تست هایی ک کردم از الیدی های برجیلوکس استفاده میکردم چون قیمتش نسبت به کیفیتش بسیار مناسبه.ادیسون اصلی هم دارم ولی قیمت اون گرونتره.درضمن برجیلوکس به لومن بر وات 190 رسیده در چیپهای 45 میل که الیدی های دیگه ندیدم به این بازده برسند.هرچند ک دیگه در کار روشنایی و الدی نیستم و بازار الان رو نمیدونم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ویرا نمایش پست ها
      دوست عزیز فکر میکنم سوال شما کمی ایراد دارد...عبارت پرنور ترین دقیقا مربوط به چیه؟
      اگه منظور شار نوری هست که خب هر برندی الیدی هایی با توانهای مختلف و شار نوری بزرگتر میتونه بسازه...شاید منظورتون بازده بیشتر یا به اصطلاح لومن بر وات بیشتر و گرمای کمتر هست ک در بازار الیدی های معتبر تر از الیدی های چینی شاید لومن بر واتشون کمتر باشه درحالی ک کیفیت بهتری دارند...
      مشخصه دیگر کیفیت نور یا وضوح رنگ هست مثلا الیدی های کری امریکا رو با الیدی های دیگر مقایسه کنید متوجه میشید..
      مثله مهم دیگه قیمت هست که فک میکنم خیلی مهم باشه.من با تحقیقات و تست هایی ک کردم از الیدی های برجیلوکس استفاده میکردم چون قیمتش نسبت به کیفیتش بسیار مناسبه.ادیسون اصلی هم دارم ولی قیمت اون گرونتره.درضمن برجیلوکس به لومن بر وات 190 رسیده در چیپهای 45 میل که الیدی های دیگه ندیدم به این بازده برسند.هرچند ک دیگه در کار روشنایی و الدی نیستم و بازار الان رو نمیدونم.
      سلام
      ممنون دوست عزیز برای به اشتراک گذاشت تجربیات خوبتون با من و دوستان....
      بله دقیقا حرف شما درست است .... منظور همان لومن بر وات است.... البته من
      سوالم بیشتر برای LED های 5 میلیمتری کلاهی ویا اوال 20 میلی آمپری بود و به این
      دلیل این تاپیک را راه اندازی کردم.... و به این فکر کردم که تاپیک فراتر از این رود
      و بر روی برندهای مختلف و انواع LED ها بحث شود که شما هم زحمت آن را کشیدید
      پ.ن: برای فهم بهتر سوال شخصی خودم یک مثال عرض میکنم: چند شب پیش یک LED
      5 میلی متری معمولی آفتابی را به یک منبع 5 ولت با یک مقاومت 330 اهم وصل کردم که نور کمی
      داشت .... و مورد توجه من قرار نگرفت (جریان مصرفی حدود 6 میلی آمپر بود).... در کشو LED هایم
      یک LED کلاهی پیدا کردم که آن هم آفتابی بود و وقتی آن را متصل کردم نوری بسیار بسیار بالاتر تولید کرد
      و مصرف آن هم همان 6 میلی آمپر بود.... برای من سوال پیش آمد که چرا این اندازه تفاوت .... البته LED آفتابی
      معمولی برای حدود 10 سال پیش بود و کلاهی را حدود 2 سال پیش خریده بودم.... این شد که به فکر سوال از دوستان افتادم....
      دلیل این افزایش شدید نور چه بوده است؟؟؟
      مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام: https://www.eca.ir/forums/thread31760.html
      _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

دیدگاه

سلام
        دلیل این تاپیک را راه اندازی کردم.... و به این فکر کردم که تاپیک فراتر از این رود
        5 میلی متری معمولی آفتابی را به یک منبع 5 ولت با یک مقاومت 330 اهم وصل کردم که نور کمی
        داشت .... و مورد توجه من قرار نگرفت (جریان مصرفی حدود 6 میلی آمپر بود).... در کشو LED هایم
        یک LED کلاهی پیدا کردم که آن هم آفتابی بود و وقتی آن را متصل کردم نوری بسیار بسیار بالاتر تولید کرد
        و مصرف آن هم همان 6 میلی آمپر بود.... برای من سوال پیش آمد که چرا این اندازه تفاوت .... البته LED آفتابی
        معمولی برای حدود 10 سال پیش بود و کلاهی را حدود 2 سال پیش خریده بودم.... این شد که به فکر سوال از دوستان افتادم....
        خواهش میکنم..
        خب احتمالا الیدی کم نور از جنس الیدی های اشغال چینی بوده.من ازش دارم با اینکه قیمتشون ارزون هست اما پول دور ریختنه..
        در دنیا در بحث روشنایی برند های زیاد خوبی وجود داره اما در کشور ما فقط جنس های چینی یا تایوانی وارد میشن.که البته برند خوب و با کیفیت هم دارند.
        حدودپنج شش سال پیش یادمه دغدغه الیدی کارها این بود ک برند خوب پیدا کنند و به لطف وارد کننده ها که تعداد اندکی بودند اونها انتخاب های محدودی داشتند و در اصل هرچی که وارد کننده میخاست بایدمیخریدند.به اینجا هم ختم نمیشد و بعضی دیگه از وارد کننده ها یا دلال ها که پول بهشون ساخته بود و طمعشون بیشتر شده بود وقتی که یک برند جا میافتاد جنس های تقلبی رو جای جنس اصلی جا میزدند طوری که الیدی کار هم اصلا متوجه نمیشد و تشخیص اصلی از فیک خودش یک تخصص بود.یکی ازین مارکها الیدی hg بود..اینارو گفتم که بدونید شما در ایران شما میتونید فقط جنس چینی بخرید و کلی بگردید که اصلش رو پیدا کنید.البته الان موضوع کمی فرق کرده و رقابت ها بیشتر شده.
        در مورد الیدی کلاهی یا اوال اینها فرقی با هم دیگه ندارند مهم چیپی هست که توش گذاشته شده.هرچه چیپ بزرگتر باشه بازده بالاتر میره و ازطرفی گرمای کمتری تولید میکنه و عمرش هم بالاتر میره.بعضی ازین الیدی ها اصطلاحا دوچیپ هستند که فکر میکنم در اصل یک چیپ بزرگ باشه که نور بیشتری تولید میکنند به ازای یک جریان ..البته دمای رنگ هم تاثیر داره و رنگ افتابی در تاریکی بیشتر دیده میشه تا مهتابی..
        من توصیه میکنم اگه میخاید نورپردازی کنید یا یک محصولی تولید کنید که نیاز به نور داره مثل لوستر حتما از الیدی های smd استفاده کنید.الیدی های اوال فقط در تابلو تبلیغاتی کاربرد داره.دلیل من هم یکی عمر بیشتر smd ها هست بخاطر استفاده از هیتسینگ و اقزایش عمر.یکی قیمتش هست و یکی ابعاد کوچک
        برندی که من استفاده میکنم برجیلوکس هست .الیدی اوال هم هرچی کار کردم رنگ سفیدش به مرور زمان کمنورتر میشد و مارک kb کمی در این مورد بهتر بود.

دیدگاه

سلام
          دلیلش پیشرفت تکنولوژیه!(ال ای دی هارو با منبع جریان در جریان نامیشون روشن کن و از لومن متر استفاده کن و حالا بیا ببین که هر وات چند لومن میده! شاید اون ال ای دی 6 میلی آمپ جریان نامیش نبوده! حتما در جریان نامی تست کن چون در جریان نامی معمولا بیشترین بازده رو خواهی داشت)

امیرحسین ضیا

دیدگاه

ممنون از دوستان عزیز برای پاسخ های خوبتون.....بیشتر فکر کنم همان پیشرفت تکنولوژی باشد....
            مثلا اولین LED های تولیدی در دهه 70 به دلیل نور خیلی کمی که داشتند .... فقط برای کارهای الکترونیک و
            جنبه ایندیکیتوری داشتند... که حدود فکر کنم دهه 90 بود که سری های LED لیزری قرمز وارد بازار شد که
            بسیار پر نور بود .... پس روز به روز کیفیت LED ها و میزان وات بر لومن آنها افزایش میابد...
            پ.ن: در مورد LED های SMD حق با شماست و واقعا چیپ های پر نوری در بازار موجود است....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X