اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از ترانس پاورهای خراب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از ترانس پاورهای خراب

سلام خدمت دوستان عزیز
    بنده تعداد زیادی پاور کامپیوتر دارم که همشون به دلایل مختلف خراب شدن ، حالا می خوام ببینم می تونم از ترانسهای اون پاور ها استفاده کنم؟
    منظور اینه که مثلا اگرترانس 220 به 12 ولت نیاز دارم ، دیگه لازم نباشه از بازار بخرم ، همین ترانس های موجود روی پاورها رو تشخیض بدم و ازشون استفاده کنم
    لطفا اگر کسی تجربه ای داره راهنمایی کنه
    ممنونم

پاسخ : استفاده از ترانس پاورهای خراب

با سلام
    پاورهای کامپیوتر همگی از نوع سویچینگ هستندو داخل آن از ترانسهای سویچینگ استفاده شده که 220 به 12 یا هر ولتاژ دیگری نیستند که بدردکار شما بخورد . یکی از آنها را باز کنید و داخل آنرا ببینید.

دیدگاه

سلام
      سیم سبز و دیگر سیم سیاه را به هم بزنید پاور روشن میشود و ولت های 12 به رنگ زرد و قرمز5 . نارنجی 3 ولت است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar نمایش پست ها
        با سلام
        پاورهای کامپیوتر همگی از نوع سویچینگ هستندو داخل آن از ترانسهای سویچینگ استفاده شده که 220 به 12 یا هر ولتاژ دیگری نیستند که بدردکار شما بخورد . یکی از آنها را باز کنید و داخل آنرا ببینید.
        سلام
        منظور شما اینه که اصلا نمیشه ازشون استفاده کرد(یعنی مخصوص همون برد طراحی شدند) یا اینکه چون ولتاژ متعارف ندارد به کار نمیان؟
        من می خوام ترانس ها که روی برد لحیم شده رو خارج کنم و ببینم ولتاژ خروجی هر کدوم چقدره و بعدا هرجا نیاز شد ازش استفاده کنم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط ajamee نمایش پست ها
        سلام
        سیم سبز و دیگر سیم سیاه را به هم بزنید پاور روشن میشود و ولت های 12 به رنگ زرد و قرمز5 . نارنجی 3 ولت است
        سلام
        این برای وقتیه که پاور سالم باشه ، پاورهای من همگی خراب و اوراقی هستند

دیدگاه

سلام
          منظور شما اینه که اصلا نمیشه ازشون استفاده کرد(یعنی مخصوص همون برد طراحی شدند) یا اینکه چون ولتاژ متعارف ندارد به کار نمیان؟
          من می خوام ترانس ها که روی برد لحیم شده رو خارج کنم و ببینم ولتاژ خروجی هر کدوم چقدره و بعدا هرجا نیاز شد ازش استفاده کنم
          با سلام
          به شرطی که در یک مدار سویچینگ استفاده شوند قابل استفاده خواهند بود ، هسته این ترانسها از آهن مخصوص فریت برای کار در فرکانسهای بالای 20 کیلو هرتز ساخته شده اند و لذا سیم پیچ آن هم نسبت به ترانسهای معمولی از دور کمتری برخوردار است بنابراین بجای ترانسهای معمولی که برای فرکانس 50 هرتز طراحی شده اند نمیتوان آنها را بکار برد به انجمن منابع تغذیه سویچینگ در همین سایت مراجعه نمایید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X