اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

موتور های pm و bldc

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

موتور های pm و bldc

با سلام خدمت دوستان
    بنده حدود دو سال هست که در زمینه طراحی ساخت و ارتقائ راندمان در این نوع موتورها کار میکنم
    در فرمولهای الکترومغناطیس اومده که در یک سیم پیچ که در مجاور یک آهنربای ثابت و در حال حرکت
    قرار میگیرد . یک میدان القایی داریم و باعث ایجاد یک ولتاژ و جریان خاصی میشه . که نسبت مستقیم با
    شار مغناطیسی و سرعت چرخش آهنربا داره . حال سوال من اینه که در یک ژنراتور بایک سیم پیچ ثابت
    با آهنربای فریت مثلا 200 وات. در دور 2000 rpm گرفتیم و این در حالیه که آهنربای نئودیمویوم 5 برابر فریت
    شار مغناطیسی داره و میبایست در همان دور 1000 وات بتونیم بگیریم . ولی در عمل این مقدار 500 وات بوده .
    سوال دوم . در موقعی که بعنوان الکتروموتور استفاده کردم . با آهنربای فریت تعداد دور بدون بار 3000 و قدرت 600 وات
    خروجی با راندمان 75 درصد به من داد ولی با نئودیمیوم دور موتور بدون بار 1500 rpm و قدرت همون 600 وات رو تونستم
    بگیرم فقط این بار راندمان به 88 درصد تغییر کرد.
    در حالی که در فرمولها اومده که با افزایش قدرت آهنربا تورک نسبت مستقیم داره ولی در عمل هیچ تغییری نه در قدرت
    و نه تورک بوجود اومد دردحالی که دور موتور نصف شد یعنی کار آیی اون کمتر شد .
    ممنون میشم اگر کسی تجربه داره توضیح بده . لطفا نظر غیر واقع ندید اگر تجربه دارید فقط لطفا
لطفا صبر کنید...
X