اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی ماژول تشخیص حرکت با یک رله ساده

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی ماژول تشخیص حرکت با یک رله ساده

سلام وقت بخیر وخسته نباشید
    دوستان عزیز سنسور تشخصیص حرکت مادون قرمز رو با یک رله 5 ولت به منبع تغذیه 5 ولت وصل کردم
    خروجی ماژول تشخیص حرکت ثابت می مونه و رله رو فعال نگه میداره ...
    ممنون میشم راهنمایی کنید ... گفته شده که این ماژول حتی بدون میکرو کنترلر هم با یک رله ساده میتونه کار کنه
    خروجی ماژول به ورودی رله متصل هست...
    توی عکس سیم بندی ها درست هست و چنگک قرمز قطب منفی و مشکی قطب مثبت هست

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

در این تصویر هم تغذیه سنسور رو جدا کردم بهش 12 ولت دادم ... یعنی رله 5 ولت داره خودشم 5 ولته و سنسور 5 تا 24 ولته که بهش 12 دادم
    چراغ قرمز رله کمی روشن شده اما رله وصل نمیشه ... (نکته منبع تغذیه 5ولت من قرمز و مشکی چنگک برعکسه میبینید رله روشنه ولی منبع 12 درسته رنگاش)

پاسخ : راه اندازی ماژول تشخیص حرکت با یک رله ساده

نوشته اصلی توسط Khashei20 نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر وخسته نباشید
    دوستان عزیز سنسور تشخصیص حرکت مادون قرمز رو با یک رله 5 ولت به منبع تغذیه 5 ولت وصل کردم
    خروجی ماژول تشخیص حرکت ثابت می مونه و رله رو فعال نگه میداره ...
    ممنون میشم راهنمایی کنید ... گفته شده که این ماژول حتی بدون میکرو کنترلر هم با یک رله ساده میتونه کار کنه
    خروجی ماژول به ورودی رله متصل هست...
    توی عکس سیم بندی ها درست هست و چنگک قرمز قطب منفی و مشکی قطب مثبت هست

در این تصویر هم تغذیه سنسور رو جدا کردم بهش 12 ولت دادم ... یعنی رله 5 ولت داره خودشم 5 ولته و سنسور 5 تا 24 ولته که بهش 12 دادم
    چراغ قرمز رله کمی روشن شده اما رله وصل نمیشه ... (نکته منبع تغذیه 5ولت من قرمز و مشکی چنگک برعکسه میبینید رله روشنه ولی منبع 12 درسته رنگاش)
    سلام پتانسیومتر هارو تغییر دادی و اطمینان داری سالم هست؟؟
    خروجی رو هم قبل از اتصال به رله با چیز دیگری تست کن مثلاً یک
    led و مقاومت
    جدیدترین ویرایش توسط خلبان; ۱۴:۴۴ ۱۳۹۸/۰۸/۱۶.
    قصه زندگی همیشه با مدادی که ما دوست داریم نوشته نمی شه .....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط خلبان نمایش پست ها
      سلام پتانسیومتر هارو تغییر دادی و اطمینان داری سالم هست؟؟
      خروجی رو هم قبل از اتصال به رله با چیز دیگری تست کن مثلاً یک
      led و مقاومت
      ممنون از پاسخ شما ... بله پتانسیومترها یکی برای حساسیت سنسور و یکی مدت زمان وصل شدن هست چک کردم
      خروجی سنسور 3.3 ولت در حالت عدم تشخیص هست وقتی تشخیص میده خروجی صفر میشه( اشتباه شد ... عدم تشخیص 0 و تشخیص 3.3 ولت)

رله توی فروشگاه 3011007031 هست و سنسور 3011007005
      توضیحات رله :
      ورودی فعال ساز رله active low میباشدو این به این معنی است که برای روشن کردن رله بایستی پین خروجی آردوینو را low کرد و برای خاموش کردن رله باید پین خروجی رله را high کرد.
      جدیدترین ویرایش توسط Khashei20; ۱۶:۴۹ ۱۳۹۸/۰۸/۱۶.

دیدگاه

ممنون از پاسخ شما ... بله پتانسیومترها یکی برای حساسیت سنسور و یکی مدت زمان وصل شدن هست چک کردم
        خروجی سنسور 3.3 ولت در حالت عدم تشخیص هست وقتی تشخیص میده خروجی صفر میشه
        رله هم منفی هست یهنی باید با صفر شدن ورودیش رله رو وصل کنه
        رله توی فروشگاه 3011007031 هست و سنسور 3011007005
        دوست عزیز این نمونه ای هست که من با اون کار می کنم اگه دقت کنی مثل مال شماست اما تا قبل از تحریک
        هیچ گونه ولتاژی در خروجی وجود نداره بعد از تحریک با توجه به پتانسیومتر تنظیم زمان خروجی on و سپس
        off میشه
        جدیدترین ویرایش توسط خلبان; ۱۶:۲۱ ۱۳۹۸/۰۸/۱۶.

دیدگاه

دوست عزیز این نمونه ای هست که من با اون کار می کنم اگه دقت کنی مثل مال شماست اما تا قبل از تحریک
          هیچ گونه ولتاژی در خروجی وجود نداره بعد از تحریک با توجه به پتانسیومتر تنظیم زمان خروجی on و سپس
          off میشه
          درسته من برعکس گفته بودم ... برای منم همینطوره و سنسور سالمه چون چندتا ازش دارم همه ش همینجوره ...
          توضیحات رله :ورودی فعال ساز رله active low میباشدو این به این معنی است که برای روشن کردن رله بایستی پین خروجی آردوینو را low کرد و برای خاموش کردن رله باید پین خروجی رله را high کرد.
          low , high ؟؟؟؟؟ فکر کنم مشکلم اینجاست؟

با رله تونستی راهش بندازی ؟بنظرت مشکل از رله من هست ؟
          شما چجوری راهش انداختی ؟
          جدیدترین ویرایش توسط Khashei20; ۱۶:۵۰ ۱۳۹۸/۰۸/۱۶.

دیدگاه

درسته من برعکس گفته بودم ... برای منم همینطوره و سنسور سالمه چون چندتا ازش دارم همه ش همینجوره ... با رله تونستی راهش بندازی ؟بنظرت مشکل از رله من هست ؟
            شما چجوری راهش انداختی ؟
            من ماژول رله ندارم با رله معمولی راه انداختم یک مدار راه انداز
            رله میتونی پیدا کنی که در انجمن به وفور یافت میشه خروجی
            سنسور رو به اون میدید و با اون رله راه می افته

دیدگاه

دوستان مشکل از این بود که ماژول رله اکتیو low هست و دقیقا برعکس خروجی pir هست
              آیا راهی سراغ دارین که ماژول رو اکتیو high کنیم
              یا اینکه اگه یک مدار راه انداز رله سراغ دارین برای اینکه بتونم یک رله 12 ولتی رو با خروجی های 0 ولت و 3.33 ولت این pir راه اندازی کنم معرفی بفرمایید.
              اساتید محترم خواهش میکنم برای ما که ابتدای آماتور هستیم وقت بزارید انشالله جبران میشه توی کاینات ...
              من توی فروم ها ی اینجا گشتم چیزی مه ازش سر در بیارم پیدا نکردم متاسفانه

من ماژول رله ندارم با رله معمولی راه انداختم یک مدار راه انداز
              رله میتونی پیدا کنی که در انجمن به وفور یافت میشه خروجی
              سنسور رو به اون میدید و با اون رله راه می افته
              دوست عزیز ممنون از پاسخ گویی شما --- اگه امکانش هست میشه مداری که باهاش تونستی رله تو با این PIR راه اندازی کنی رو ارایه بدی ... توی انجمن گشتم چیزی که ازش سر در بیارم پیدا نکردم ممنونم

دیدگاه

دوستان مشکل از این بود که ماژول رله اکتیو low هست و دقیقا برعکس خروجی pir هست
                آیا راهی سراغ دارین که ماژول رو اکتیو high کنیم
                یا اینکه اگه یک مدار راه انداز رله سراغ دارین برای اینکه بتونم یک رله 12 ولتی رو با خروجی های 0 ولت و 3.33 ولت این pir راه اندازی کنم معرفی بفرمایید.
                اساتید محترم خواهش میکنم برای ما که ابتدای آماتور هستیم وقت بزارید انشالله جبران میشه توی کاینات ...
                من توی فروم ها ی اینجا گشتم چیزی مه ازش سر در بیارم پیدا نکردم متاسفانه

دوست عزیز ممنون از پاسخ گویی شما --- اگه امکانش هست میشه مداری که باهاش تونستی رله تو با این PIR راه اندازی کنی رو ارایه بدی ... توی انجمن گشتم چیزی که ازش سر در بیارم پیدا نکردم ممنونم

دوست عزیز شما خروجی pir رو متصل می کنی به vdd منفی منبع تغذیه pir رو هم مشترک می کنم به منفی منبع تغذیه راه انداز رله و تست می کنی

دیدگاه

سلام دوستان من این ماطول رو راه اندازی کردم دیلی 2 ثانیه داره برای تشخیص حرکت همچنین بعضا اصلا تشخیص نمیده... به نظرتون سنسور مشکل داره؟؟؟ و یا دیلی 2 ثانه طبیعی هست ؟؟ چطوری کمش کنم؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X