اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

CLEAR حساس به لبه چطور می شه داشت ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

CLEAR حساس به لبه چطور می شه داشت ؟

سلام

من یه فلیپ فلاپ دارم می خوام clr اون حساس به لبه باشه و با لیه ی بالا رونده فرضا صفر بشه

چطور ممکنه ؟

پاسخ : CLEAR حساس به لبه چطور می شه داشت ؟

سلام ..............

منظورتون چیه؟ شما یه فلیپ فلاپ دارید که میخواید Reset بشه .. بعد با لبه میخواید Reset بشه؟ خب اغلب همینطوری هستن .. مثلا 7474 یه فلیپ فلاپ D هست که با یه لبه ی پایین رونده مقادیر بارگذاری شده ریست میشن (Clear میشن ..) .. درست متوجه شدم؟
    دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

ولی ظاهرا کلیر حساس به لبه نیست و روی سطح سفر یا یک فلیپ فلاپ رو 0 نگه می داره ! ؟

حد اقل این چیزی که من داریم اینطوریه !

شاید من اشتباه می نکنم بازم ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی آقایی فر
        ولی ظاهرا کلیر حساس به لبه نیست و روی سطح سفر یا یک فلیپ فلاپ رو 0 نگه می داره ! ؟

حد اقل این چیزی که من داریم اینطوریه !
        سلام ..............

ممکنه شماره ی تراشه ای که باهاش کار میکنید رو بفرمایید؟ یک مقدار مطلبی که فرمودید عجیب به نظر میاد؟ منظورتون از سطح صفر یا یک چیه؟ (در اینجا اصلا نمیخونه ..) موفق باشید ..

دیدگاه

تراشه ام رو دارم با التیوم دزاینر طراحی می کنم و در CPLD می ریزم من اینطور فکر می کردم شاید کلا اشتباه می کنم ولی شکل ظاهری قطعه ای که گذاشته حساس به لبه نیست

دیدگاه

دوست خوبم
            شما درست میگید. معمولا ست و ریست فیپ فلاپ ها حساس به لبه نیست و تنها کلاک اونها با لبه کار می کنه. البته اگه مدارتون رو درست طراحی می کردید یعنی سنکرون طراحی می کردید اصلا نیازی به این موضوع پیدا نمیکردید.

در مدارهای سنکرون تمامی فلیپ فلاپ ها از یک کلاک واحد فرمان می گیرند و شما براحتی می تونید عملکرد مدارتان را از یک کلاک به کلاک دیگر پیش بینی کنید.
            در این مدارات هیچ خروجی مابین دو کلاک تغییر وضعیت نمی دهد.

تقریبا تمامی میکروکنترلر های دنیا بر این اساس کار می کنند و هیچوقت مشکلات این چنینی در آنها وجود ندارد.

اما اگر هنوز به این کار اصرار دارید باید مدار دتکتور لبه قبل از آن قرار دهید. این مدار خود از یک فلیپ فلاپ تشکیل شده است که پالس شما به کلاک آن می رود.
            با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

اخه من می خوام در حد لبه صفر بشه مدار و بعدش دوباره کار کنه اینطور نباشه که با یه کلاک یه سطح صفری تولید بشه که کلیر رو فعال کنه می خوام فقط به اندازه ی زمان یه کلاک سریع صفر بشه و دوباره رها بشه

دیدگاه

سلام ..............

من هنوز application شما رو متوجه نشدم اما برای مطلبی که فرمودید میتونم بگم که شما یه موج مربعی رو اگه بدید به یه مدار مشتق گیر ،آ‌این لبه ها رو براتون تولید میکنه. درست مثل حالتی که از تک پالس برای تریگر مدار مونوآستابل استفاده میشه .. نمیدونم با این کار مشکلتون حل میشه یا نه اما در هر حال این راه عملیه .. من خودم سیگنال خروجیش رو روی اسکوپ دیدم .. موفق باشید ..

دیدگاه

ممنون از همه

من لبه ها رو دارم می خوام با این لبه ها کلیر بشه

لبه ها اماده اند

ببینید قضیه ازا ین قراره من یه موج 0.5 هرتز دارم می خوام وقتی از سطح 0 به سطح 1 میر ه هر بار این موج فلیپ فلاپ من ریست بشه

دیدگاه

دوست خوبم
                    باید یک کلاک بالا مثلا در حد کیلوهرتز هم علاوه بر کلاک 0.5 هرتزتون بسازید و تمام کارها رو با اون سنکرون کنید.

یادتون باشه مدارات غیر سنکرون مشکلات بسیاری دارند و معمولا درست کار نمی کنند. glitchآ‌ های فراوان در این نوع مدارات باعث شده از چند ده سال به اینطرف همه ی طراحان دیجیتال مدارات سنکرون طراحی می کنند. مدارات سنکرون را State machine نیز می نامند و طراحی اونها بسیار ساده تره.

پشیمون نخواهی شد اگه مسیرتو عوض کنی

دیدگاه

خوب قبول من هر مسیری بگید می رم

فقط چی کنم ؟

من می خوام دقیقا وقتی یک سیکل موج نیم هرتزی شروع میشه کلیر بشه وتمام

خوب چی کنم الان ؟

دیدگاه

مگه شما کلاک دیگه ای ندارید غیر از این 0.5 هرتزی؟
                        اگه ندارید یک کلاک فرکانس بالا تعریف کنید. فرکانس باید اونقدر بالا باشه که شما نیاز به تغییر خروجی بین دو لبه ی کلاک نداشته باشید. همه ی فلیپ فلاپ های شما باید به این کلاک وصل بشن. ورودی ست و ریست هیچ فلیپ فلاپی استفاده نمیشه و فقط ورودی دیتای اونها استفاده میشه.

یک مدار لاجیک (با جدول درستی) بسازید که ورودی های اون شامل تمام خروجی های فلیپ فلاپ ها و کلید ها و هر نوع ورودی دیگه ای که لازم دارید باشه. و خروجی های اون میره به ورودی دیتای تمام فلیپ فلاپ ها. اصلا مگه طراحی دیجیتال این پسره موریس مانو رو نخوندید؟؟؟

کافیه جدول درستیه این مدار لاجیک را بکشید: این ورودی صفر شد و اونیکی یک شد و ... خروجی ها چه شود. برای هر کلاک.

اونقدر راحته که آدم خجالت میکشه حرفی راجع بهش بزنه. :redface:

اقلا حرف من ایرانی یه لا قبا رو گوش نمی کنی متنای این فرنگی های موبور رو بخون:

http://www.trilobyte.com/pdf/golson_pldcon93.pdf
                        http://web.cecs.pdx.edu/~mperkows/=FSM/finite-sm/finite-sm.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X