اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

هزینه طراحی pcb ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

هزینه طراحی pcb ؟

سلام به دوستان
    توی انجمن در این مورد گشتم ولی چیزی پیدا نکردم
    احتمالا این سوال خیلی از دوستان هست !

الان هزینه یا بهتر بگیم دستمزد طراحی شماتیک و pcb یک مدار الکترونیکی بر چه اساسیه ؟ چطوری محاسبه میشه ؟
    (منظورم فقط طراحیه کاری با تولید pcb و مونتاژ ندارم )

و اینکه آیا قیمت طراحی در خصوص برد های حساس یا صنعتی فرق داره ؟
    جدیدترین ویرایش توسط ali2584; ۱۳:۳۰ ۱۳۹۸/۰۸/۲۳.

پاسخ : هزینه طراحی pcb ؟

با سلام
    هزینه طراحی براساس تعداد پین های قطعات است . هزینه چاپ روی PCB بر اساس مساحت آن و تعداد لایه های آن جنس بورد و ... است در تهران به خیابان جمهوری پاساژ امجد مراجعه نمایید.

دیدگاه

بستگی به پیچیدگی مدار دارم خودم شخصا سعی میکنم توان مالی شخص مورد نظرم رو بسنجم یک لایه یا دولایه بدون طراحی هم تاثیر داره پیچیدگی کار هم تاثیر داره ولی ساعتی کمتر 100 تومن نگیر هزینه طراحی شماتیکی که وجود نداره (خودت طراحی کنی) حتی اگه چیز ساده ای باشه سعی کن هزینه زیاد بگیری بابتش قبلا که سنم کمتر بود پیش اومده برام سرم کلاه رفته یه مدار ساده رو یه شرکت طراحی به مشتری گفته 2 میلیون من گرفتم 30 هزار تومن چون من فکر میکردم سادست

دیدگاه

علاوه بر توضیحات دوستان باید گفت طراحی شماتیک یه هزینس داره - طراحی پی سی بی یه هزینه داره. و اگه نمونه بخواد هم به این اضافه میشه هزینه هاش.
        به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
        (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

البته طراحی PCB بدون اطلاع از شماتیک و کارکرد برد کاملا بی معنی هست، مگر برای برد های ساده در حد چشمک زن و غیره، وگرنه بردی که روی آن یک قسمت ازمدار که 5آمپر می کشد، نحوه رسمش با یک تِرک آنالوگ که ولتاژ را با دقت 1 میلی ولت جابه می کند و یا تِرکی که فرکانس آن بالای 100 مگ است و یا.... متفاوت است، که تنها طراح برد از کارکرد تِرک ها و اجزای PCB خبر دار است، البته به این معنی نیست که برد غیر استاندارد کار نمی کنه، بلکه به این معنی هست که کارایی و عمر یک برد مهندسی و حساب و کتاب شده رو نداره...
          پس تا سر حد امکان PCB بردهاتون رو خودتون یکشید.
          رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

با تشکر از پاسخ دوستان
            البته من در شهرستان هستم و فعلا دسترسی به شهر های بزرگ ندارم برای همین از قیمت ها بی خبرم
            اینطور که از توضیحات فهمیدم گویا قاعده خاصی نداره و بر اساس اهمیت یا حساسیت کار باید قیمت داد
            البته بعید به نظر میاد که نرخی نداشته باشه یا شاید کسی اطلاع دقیقی نداره
            همین خیلی بده موقع قیمت دادن آدم میمونه به طرف چی بگه... !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali2584 نمایش پست ها
              با تشکر از پاسخ دوستان
              البته من در شهرستان هستم و فعلا دسترسی به شهر های بزرگ ندارم برای همین از قیمت ها بی خبرم
              اینطور که از توضیحات فهمیدم گویا قاعده خاصی نداره و بر اساس اهمیت یا حساسیت کار باید قیمت داد
              البته بعید به نظر میاد که نرخی نداشته باشه یا شاید کسی اطلاع دقیقی نداره
              همین خیلی بده موقع قیمت دادن آدم میمونه به طرف چی بگه... !
              سلام ،
              طراحی پی سی بی بر اساس پیچیدگی ها و آپشن هایی که مشتری نیاز داره قیمت گذاری میشه ، بنابراین نرخ ها متفاوت خواهد بود ، اما می توان برای کارهای معمولی ساعتی 20 هزار تومان و برای کارهای متوسط 35 تومان و برای کارهای چند لایه و فشرده ساعتی 70 تومان هزینه ی طراحی گرفت. البته طراح باید بسیار مسلط به کار باشد.
              جدیدترین ویرایش توسط hoseyni emeni; ۱۴:۴۸ ۱۳۹۸/۰۸/۲۵.
              به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
              الکترونیک قدرت
              الکترونیک آنالوگ
              طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
              ---------------------BMCELEC@-------------------
              ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
              ---------------www.bmc-elec.com--------------
              ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X