اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بهترین Op Amp برای منبع جریان؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بهترین Op Amp برای منبع جریان؟

سلام اساتید بزرگ...

من یک تازه کارم و برای انتخاب یک Op Amp مناسب برای منبع جریان سردرگم شدم...فکر کردم راحتترین راه کمک گرفتن از شما اساتید بزرگ است...
    از 747 استفاده کردم ولی زیاد دقیق نیست... بهترین Op Ampی که می تونید بهم پیشنهاد کنید چیه؟
    برای یه IC دقیق Instrumentation Amplifier چه طور؟
    AD621 چطوره به نظرتون؟ برای کاری که استفادش می کنم خیلی مهمه که خیلی خیلی دقیق باشه... (سعی کردم خودم بسازم ولی تقریبا قفط نویز گرفتم)...باید ولتاژی در حد 0.1 میلی ولت رو برام تقویت کنه...

متشکرم...

پاسخ : بهترین Op Amp برای منبع جریان؟

سلام
    من یه کتاب بهت معرفی می کنم ،

IC op-Amp coockbook

نویسنده : Walter G.Jung

کتابش زیاد جدید نیست اما دقیقا همون چیزهایی که می خواهی را داره ، قسمت Instrumentation Amplifiers بیشتر مدار معرفی کرده تا آی سی. مثلا با 741 مدارهایی معرفی کرده که low offset و low voltage و اینها باشند...

فکر کنم کتابش را بخری کارت راه بیفته. کتابش زبان اصلیه ، ببین میتونی پیداش کنی و دانلودش کنی؟

البته کتاب های مشابه هم میتونه بهت کمک کنه ، شما بگرد دنبال کتاب op amp coockbook
    از چارلی چاپلین پرسیدند خوشبخنی چیست ؟
    گفت : فاصله این بد بختی تا بد بختی دیگر !

دیدگاه

دوست خوبم
      ارزانترین پ امپ دقیق که توی بازار فراوونه OP07 است.

البته منبع جریان رو میشه به چندین روش بست. اگه مدارتونو اینجا بگذارید یا توضیحی دربارش بدید بهترین پ آمپ بازار رو بهتون معرفی می کنم.

با IA ها هم میشه منبع جریان ساخت. فعلا ارزونترینش AD620 است که دقت خوبی هم دارد. اما اگه مدارتون رو بگذارید ممکنه به IA نیازی نداشته باشه
      با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

متشکرم دوستان...

مدارم یه Op Amp داره که توی فیدبکش مقاوت مورد اندازه گیری رو میزارم...پایه مثبت رو زمین کردم پایه منفی با یه مقاومت به منبع ولتاژ DC...برای اینکه رنج 1 میلی اهم تا 10 اهم رو پوشش بده از 3 تا مقاومت استفاده می کنم تا جریان رو کم یا زیاد کنم تا ولتاژ خروجی تو محدوده ثابتی بمونه...
        ولتاژ کوچکی که روی مقاومت فیدبک میفته رو با یه IA تقویت می کنم و به یه A/D میدم و خروجیش رو به یه میکرو ....آخرشم رو یه LCD ولتاژ رو نمایش میدم...

چون اولین مداریه که دارم می بندم تقریبا رو هر کلمه ای که نوشتم مشکل دارم تو پیاده سازیش...

دیدگاه

سلام
          این تاپیک ها رو یه نگاه بندازی ضرر نمی کنی.
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=13569.msg77020
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=13333.msg76665;topicseen

دیدگاه

همه چیز رو گفتی الا اصل کار رو!!!! تغذیه ی پ امپ چند ولته. اگه تک تغذیه استفاده کنی داستان کامل عوض میشه و باید از پ امپ های جدیدی Rail to Railآ‌ هستند استفاده کنی. و اگه دوبل تغذیه داری با همین OP07 کل کارت حل میشه. اصلا هم نیاز به IAآ‌ نداری چون روش بستن مدارت طوریه که پ امپ جواب کارتو میده.
            با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadmn نمایش پست ها
              دوست خوبم
              ارزانترین پ امپ دقیق که توی بازار فراوونه OP07 است.

البته منبع جریان رو میشه به چندین روش بست. اگه مدارتونو اینجا بگذارید یا توضیحی دربارش بدید بهترین پ آمپ بازار رو بهتون معرفی می کنم.

با IA ها هم میشه منبع جریان ساخت. فعلا ارزونترینش AD620 است که دقت خوبی هم دارد. اما اگه مدارتون رو بگذارید ممکنه به IA نیازی نداشته باشه
              میشه بفرمایید IA به چی گفته میشه؟
              گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
              همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin20107 نمایش پست ها
                میشه بفرمایید IA به چی گفته میشه؟
                instrumentation (or instrumentational) amplifier

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X