اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تفاوت اساسی شارژ کنترل های خورشیدی نوع PWM با MPPT ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تفاوت اساسی شارژ کنترل های خورشیدی نوع PWM با MPPT ؟

سلام وقت بخیر این رو میدونم که شارژ کنترلر خورشیدی MPPt از نوع pwm گرون تر هست چون بازدهی بالاتری نسبت به pwm داره ، حالا سوال اینجاست که چه موقع بهتر که از نوعPWM استفاده کنیم ؟
    خدایا یکی بزرگترین آرزویهایم در این دنیا این است که همه مردم حالشان خوب باشد و احساس خوشبختی داشته باشند....

پاسخ : تفاوت اساسی شارژ کنترل های خورشیدی نوع PWM با MPPT ؟

نوشته اصلی توسط fmicro نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر این رو میدونم که شارژ کنترلر خورشیدی MPPt از نوع pwm گرون تر هست چون بازدهی بالاتری نسبت به pwm داره ، حالا سوال اینجاست که چه موقع بهتر که از نوعPWM استفاده کنیم ؟
    mppt برای جاهایی که نور خورشید تو روز کمتر بهتر ولی خب قیمتش خیلی بالاتر و اختلاف بازده هم 10 20%

دیدگاه

سلام دوست عزیز .... با تشکر از علی آقا برای پاسخ......
      خلاصه عرض کنم MPPT برای پنلهای بزرگ با تولید بالاست که چون هزینه زیادی شده ...
      بیشترین راندمان را در خروجی داشته باشید.... مثلا پنل 500 وات دارید و میخواهید 95 درصد بازدهی داشته باشید...
      اما شما پنلی 10 یا 30 وات دارید ... خوب pwm بازدهی 60-70 درصد دارد... آخرش شما پنل را 50 وات میبندید که جبران تلفات شود
      هزینه پایینتر از آن میشود که از MPPT استفاده کنید.... به همین دلیل MPPT ها معمولا آمپر بالا هستند...
      خلاصه: پنلهای کوچک PWM و پنلهای بزرگ MPPT
      پ.ن: ببینید مثلا شما یک پنل 25 ولت 20 آمپری دارید.... با یک رگولاتور خطی آن را به 14 ولت 20 آمپر برای شارژ باتری تبدیل میکنید...
      خوب 500 وات را شما به 280 وات تبدیل کردید و 220 وات را به حرارت تبدیل کردید... با قیمت بالای پنل و .... این میشود PWM
      اما حالا شما از یک کاهنده Dc to DC استفاده میکنید با راندمان 95 درصد... 25 ولت 20 آمپری را در خروجی 14 ولت حدود 35 آمپر دارید
      با کاهش ولتاژ .... انرژی که قرار بود حرارت شود به جریان بیشتر تبدیل می کنید.... این میشود MPPT ... تقریبا چیزی همانند مثال من است....
      خوب مشکل اینجاست که MPPT گران است و برای پنلهای کوچک نمی ارزد.... پس برای همین PWM برای پنلهای کوچک پا بر جا مانده....

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

راستی دوست عزیز.... در فروشگاه سایت یک ماژول هست که دقیقا کار MPPT را انجام میدهد با قیمتی
      پایین ..... من تست کردم.... از ماژولهای دیگر کاهنده هم میتوانید استفاده کنید... اما این از همه بهتر است...
      نیازی به خرید شارژ کنترل نیست....

آموزش ساخت دستگاه برف ساز خانگی : https://www.eca.ir/forums/thread55009.html
      مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام: https://www.eca.ir/forums/thread31760.html
      _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

دیدگاه

ممنونم از پاسخگویی شما ..الان دو تا پنل 270 وات دارم که میشه 540 وات و میخوام روشنایی با لامپ led حدود 500 وات رو تامین کنم حالا به نظر شما شارژ کنترل pwm خوبه یا mppt ؟
        سوال بعدی اینکه اساس کار این شارژ کنترلرهای آماده در بازار چطوریه ؟ وقتی به یک شارژ کنترلر باتری و پنل و مصرف کننده را وصل می کنیم آیا در طول روز مصرف کننده از پنل می گیرد یا از باتری ؟ آیا شارژ کنترلر به این طورت کار می کند که در طول روز مصرف کننده و شارژ باتری توسط پنل صورت می گیرد و در شب مصرف کننده از باتری می گیرد ؟ آخه یکسری از شارژ کنترلرهای موجود در بازار طوری کار می کنند (من یکیشون رو تست کردم) که در طول روز هم مصرف کننده از باتری تغذیه می کند ! این خیلی بد هست !! چون واقعا باتری خیلی زود خراب میشه !
        خدایا یکی بزرگترین آرزویهایم در این دنیا این است که همه مردم حالشان خوب باشد و احساس خوشبختی داشته باشند....

دیدگاه

ممنونم از پاسخگویی شما ..الان دو تا پنل 270 وات دارم که میشه 540 وات و میخوام روشنایی با لامپ led حدود 500 وات رو تامین کنم حالا به نظر شما شارژ کنترل pwm خوبه یا mppt ؟
          سوال بعدی اینکه اساس کار این شارژ کنترلرهای آماده در بازار چطوریه ؟ وقتی به یک شارژ کنترلر باتری و پنل و مصرف کننده را وصل می کنیم آیا در طول روز مصرف کننده از پنل می گیرد یا از باتری ؟ آیا شارژ کنترلر به این طورت کار می کند که در طول روز مصرف کننده و شارژ باتری توسط پنل صورت می گیرد و در شب مصرف کننده از باتری می گیرد ؟ آخه یکسری از شارژ کنترلرهای موجود در بازار طوری کار می کنند (من یکیشون رو تست کردم) که در طول روز هم مصرف کننده از باتری تغذیه می کند ! این خیلی بد هست !! چون واقعا باتری خیلی زود خراب میشه !
          سلام دوست عزیز.... این حرف بی معنی است....خوب مصرف کننده از پنل برق خود
          را میگیرد تا جایی که پنل نتواند انرژی را تامین کرده و باتری این عمل را انجام میدهد...
          دلیل این امر هم بالاتر بودن ولتاژ شارژ کنترلر از باتری بوده تا بتواند باتری را شارژ کند...
          و جریان از پنل به باتری سوار شود ... باتری در این زمان خود یک مصرف کننده است...
          خوب مصرف کننده دوم هم همانند باتری از پنل تغذیه میکند تا جایی که مصرف کننده
          بر تولید کننده که پنل باشد پیشی بگیرد (واتی بالاتر از پنل داشته باشد) خوب کشش زیاد
          جریان و افت ولتاژ و بالاتر رفتن ولتاژ باتری از پنل و سرازیر شدن جریان مازاد از باتری به مصرف کننده...
          اینها همه قوانین ولتاژ و جریان هستند که از ابتدا وجود داشته و به شارژ کنترلر و طراحی آن مربوط نمیباشد...
          پ.ن: شما پنل توان بالا دارید و باید باMPPT کار کنید... ماژول سایت هم خیلی خوب است و حتی میتوان گفت بهتر میباشد
          چون یک منبع سوئیچینگ کاهنه و افزاینده اتوماتیک حرفه ایست... فقط کافیست روی 13.5 تا 14 ولت تنظیم شود.... حال پنل
          در هر ولتاژی باشد .... چه پایینتر از ولتاژ 12 و چه بالاتر... در خروجی ولتاژ ثابت خواهید داشت.... جریان را هم میتوانید روی حدی
          مشخص محدود کنید و یک مولتی ترن برای کنترل شارژ دارد.... خیلی حرفه ای است....
          مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام: https://www.eca.ir/forums/thread31760.html
          _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sina1359 نمایش پست ها
            را میگیرد تا جایی که پنل نتواند انرژی را تامین کرده و باتری این عمل را انجام میدهد...
            دلیل این امر هم بالاتر بودن ولتاژ شارژ کنترلر از باتری بوده تا بتواند باتری را شارژ کند...
            بر تولید کننده که پنل باشد پیشی بگیرد (واتی بالاتر از پنل داشته باشد) خوب کشش زیاد
            جریان و افت ولتاژ و بالاتر رفتن ولتاژ باتری از پنل و سرازیر شدن جریان مازاد از باتری به مصرف کننده...
            اینها همه قوانین ولتاژ و جریان هستند که از ابتدا وجود داشته و به شارژ کنترلر و طراحی آن مربوط نمیباشد...
            پ.ن: شما پنل توان بالا دارید و باید باMPPT کار کنید... ماژول سایت هم خیلی خوب است و حتی میتوان گفت بهتر میباشد
            چون یک منبع سوئیچینگ کاهنه و افزاینده اتوماتیک حرفه ایست... فقط کافیست روی 13.5 تا 14 ولت تنظیم شود.... حال پنل
            در هر ولتاژی باشد .... چه پایینتر از ولتاژ 12 و چه بالاتر... در خروجی ولتاژ ثابت خواهید داشت.... جریان را هم میتوانید روی حدی
            صحبتهای سینا جان کاملا درست
            یک نکته هم اضافه کنم با پنل 540 وات نمیتونی 500 وات کامل داشته باشی یه قانونی داره درست یادم نمیاد چون بسته به نور خورشید زاویه نور زاویه پنلها اتلاف همیشه 500 وات نداری .شما اگه تهرانی بری لاله این مجتمع دقیقا راهنماییت میکنن
            تهران - لاله زار جنوبی - کوچه بوشهری - مجتمع تهران الکتریک
            یک مدل دیگه هم هست بهش میگن آنلاین یا متصل به شبکه که میاد برق شهریو میگیره باتری و صفحه خورشیدی بهش وصل میشه و در واقع مثل ups عمل میکنه و آپشنهای زیادی داره میتونی تنظیم کنی اولویت رو سولار یا باتری یا برق شهر همرو ترکیب میکنه ولی گرون
            جدیدترین ویرایش توسط mindhunter; ۱۱:۲۰ ۱۳۹۸/۰۹/۱۳.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mindhunter نمایش پست ها
              صحبتهای سینا جان کاملا درست
              یک نکته هم اضافه کنم با پنل 540 وات نمیتونی 500 وات کامل داشته باشی یه قانونی داره درست یادم نمیاد چون بسته به نور خورشید زاویه نور زاویه پنلها اتلاف همیشه 500 وات نداری .شما اگه تهرانی بری لاله این مجتمع دقیقا راهنماییت میکنن
              تهران - لاله زار جنوبی - کوچه بوشهری - مجتمع تهران الکتریک
              یک مدل دیگه هم هست بهش میگن آنلاین یا متصل به شبکه که میاد برق شهریو میگیره باتری و صفحه خورشیدی بهش وصل میشه و در واقع مثل ups عمل میکنه و آپشنهای زیادی داره میتونی تنظیم کنی اولویت رو سولار یا باتری یا برق شهر همرو ترکیب میکنه ولی گرون
              سلام و عرض ادب خدمت علی آقا.....
              سیستمی که علی آقا میفرمایند اینورتر های متصل به شبکه است که ابداع آلمانی ها میباشد و بهترین مدلهای آن هم آلمانیست...
              بعد از حادثه چرنوبیل که قرار بود در یکی از شهرهای المان نیروگاه هسته ای ساخته شود... با تضاهرات مردم آن شهر قرار شد بر روی
              شیروانی خانه های شهر پنل خورشیدی قرار گیرد.... خوب برای تشویق مردم کنتر های دو طرفه نصب شد... این اینورتر ها به سرعت با برق
              شهر هم فاز شده و خود را هوشمندانه با برق شهر هم ولتاژ میکند... اگر هم برق شبکه قطع شود اتماتیک برق اینورتر هم قطع میشود تا
              تکنسین شرکت برق در خطر نباشد.... خلاصه مازاد برق روز به شبکه سراسری ارسال و کنتر برق پول برای صاحب خانه سیو میکند...و در شب
              مصرف کننده میشوند و در هر دوره اگر فرد بدهکار باشد که پول پرداخت کرده و یا اگر طلبکار باشد ... شرکت نیروی برق آلمان به آن خانه
              پول پرداخت میکند... که برای خیلی از افراد نوعی کسب درامد است.... برق در آلمان گران است..... در ایران به صرفه نیست....
              پ.ن: اگر از موتورهای گرداننده پنل استفاده شود تا 95 درصد بازدهی خواهید داشت.... به صورت ثابت نصب شود.... حدود 75 تا 80 درصد بازدهی
              دقیقا جناب علی آقا درست میرفمایند.... خوب اگر کنترلر PWM هم نصب شود... تولید باز پااین امده و حدود 45 تا 50 درصد بیشتربازده تولید نخواهیم داشت...

دیدگاه

سلام و عرض ادب خدمت علی آقا.....
                سیستمی که علی آقا میفرمایند اینورتر های متصل به شبکه است که ابداع آلمانی ها میباشد و بهترین مدلهای آن هم آلمانیست...
                بعد از حادثه چرنوبیل که قرار بود در یکی از شهرهای المان نیروگاه هسته ای ساخته شود... با تضاهرات مردم آن شهر قرار شد بر روی
                شیروانی خانه های شهر پنل خورشیدی قرار گیرد.... خوب برای تشویق مردم کنتر های دو طرفه نصب شد... این اینورتر ها به سرعت با برق
                شهر هم فاز شده و خود را هوشمندانه با برق شهر هم ولتاژ میکند... اگر هم برق شبکه قطع شود اتماتیک برق اینورتر هم قطع میشود تا
                تکنسین شرکت برق در خطر نباشد.... خلاصه مازاد برق روز به شبکه سراسری ارسال و کنتر برق پول برای صاحب خانه سیو میکند...و در شب
                مصرف کننده میشوند و در هر دوره اگر فرد بدهکار باشد که پول پرداخت کرده و یا اگر طلبکار باشد ... شرکت نیروی برق آلمان به آن خانه
                پول پرداخت میکند... که برای خیلی از افراد نوعی کسب درامد است.... برق در آلمان گران است..... در ایران به صرفه نیست....
                پ.ن: اگر از موتورهای گرداننده پنل استفاده شود تا 95 درصد بازدهی خواهید داشت.... به صورت ثابت نصب شود.... حدود 75 تا 80 درصد بازدهی
                دقیقا جناب علی آقا درست میرفمایند.... خوب اگر کنترلر PWM هم نصب شود... تولید باز پااین امده و حدود 45 تا 50 درصد بیشتربازده تولید نخواهیم داشت...
                سلام سینا جان عزیز ممنون از اطلاعات مفیدتون
                این که من دارم و رای همون لامپایی که خودت میدونی (رشد گیاه) چینی هست و برقی به شهر نمیده فقط از برق شهر استفاده میکنه این مدل هست

چند سالیه دارمش الان واقعا گرون از پنل و باتری و... ولی واقعا انرژی خوبیه

دیدگاه

سلام سینا جان عزیز ممنون از اطلاعات مفیدتون
                  این که من دارم و رای همون لامپایی که خودت میدونی (رشد گیاه) چینی هست و برقی به شهر نمیده فقط از برق شهر استفاده میکنه این مدل هست

چند سالیه دارمش الان واقعا گرون از پنل و باتری و... ولی واقعا انرژی خوبیه
                  سلام علی آقا.... بله دقیقا .... اینورتر های متصل به شبکه را عرض کردم که نیاز به کنتر
                  دو طرفه هم دارند و در آلمان شنیدم خیلی استفاده میشود و این پروژه در آلمان در حال اجراست...
                  اما مدل شما یک شارژ کنترلر متصل به شبکه است ... البته کاری شبیه به همان اینورتر های متصل
                  به شبکه را انجام میدهد.... من هم بر روی پشت بام خانه یک پنل 150 وات دارم با یک کنترل شارژ
                  و یک باتری 40 آمپر ساعت و یک اینورتر سینوسی کوتک 200 وات .....

دیدگاه

سلام علی آقا.... بله دقیقا .... اینورتر های متصل به شبکه را عرض کردم که نیاز به کنتر
                    دو طرفه هم دارند و در آلمان شنیدم خیلی استفاده میشود و این پروژه در آلمان در حال اجراست...
                    اما مدل شما یک شارژ کنترلر متصل به شبکه است ... البته کاری شبیه به همان اینورتر های متصل
                    به شبکه را انجام میدهد.... من هم بر روی پشت بام خانه یک پنل 150 وات دارم با یک کنترل شارژ
                    و یک باتری 40 آمپر ساعت و یک اینورتر سینوسی کوتک 200 وات .....
                    میگم علاقمون مشترک من قبلش یک کنترل شارژ carespa داشتم خراب شد دیگه اینو گرفتم دیگه راحت all in one هست ولی برد داخلش دنیایی واسه خودش باتری 400 آمپر پوما کلسیومی که فکر کنم الان باید کلیمو بفروشم بتونم بخرمش

دیدگاه

میگم علاقمون مشترک من قبلش یک کنترل شارژ carespa داشتم خراب شد دیگه اینو گرفتم دیگه راحت all in one هست ولی برد داخلش دنیایی واسه خودش باتری 400 آمپر پوما کلسیومی که فکر کنم الان باید کلیمو بفروشم بتونم بخرمش
                      سلام علی آقا .... بله دقیقا علاقه بیشتر ما که در فروم کنار هم جمع شدیم
                      تقریبا یکی هست.... اما مال من و شما بیشتر شبیه میباشد
                      من از اول در سیستم خورشیدی از باتری شیمیایی داخل سیستم.... خوشم نمیامد... :
                      1- تنها ماده مصرفی سیستم خورشیدی است... و در بالا عرض کردم که ماده شیمیایی و آلاینده
                      است و هدف سیستم پاک خورشیدی را زیر سوال میبرد... چون خود آلاینده است....
                      2- زود خراب میشود حتی باتری های مخصوص سیستم های خورشیدی.....
                      3- قیمتی بالا دارد که تمام پولی که در سیستم خورشیدی سیو میکنید را با هزینه تعویض باتری
                      چند ده برابرش را میپردازید و داغی بر روی دلتان میگذارد که تا دوره بعد پابرجاست....
                      ----------------------------------
                      خوب به فکر استفاده از ابر خازن برای خورشیدی افتادم که آن هم جواب نداد..... به چند دلیل:
                      زمانی خازن رامیتوان به عنوان باتری استفاده کرد که 4 مورد در ابر خازن ها ی جدید وجود داشته باشد:
                      1- ولتاژ آنها حداقل 10 برابر شود و از 2.7 - 3.0 ولت به 27 تا 30 ولت افزایش یابد
                      2- ظرفیت را بدون بزرگ کردن اندازه ابر خازنهای امروزی حداقل 10 برابر کنند که مثلا ابر خازن 3000 فاراد
                      که حدود 1 آمپر ساعت ذخیره انرژی دارد به 30000 فاراد و حدود 10 آمپر ساعت برسد که با موازی کردن چند
                      ابر خازن به حدود 70 تا 200.... آمپر ساعت یا بیشتر دست پیدا کنیم.....
                      3- نشتی ولتاژ خازن که حدودا 24 ساعت است و ولتاژ را به نصف میرساند (بسته برند فرق دارد )
                      را حداقل 5 تا 10 برابر کاهش دهند که به مدت یک هفته بتواند انرژی را در خود سیو کند....
                      4- قیمت آن حداقل به یک سوم تا یک دهم برسد تا بتوان توانهای بالایی از آن ساخت.....
                      ----------------------------------------------
                      یک ایده ای هم مدتها در فکرم است که برای سیتم خورسیدی ام درست کنم که وقت نمیشود و راستش را بخواهید پولش را هم ندارم
                      چون آزمون و خطای زیادی دارد.... اما در اولین زمان بیکاری ام آن را میسازم....
                      یک ابداعی حدود چند سال پیش انجام شد به نام GravityLight که هدف از ساخت آن روشن کردن خانه های روستایی
                      کشورهای فقیر و بدون برق و کمک رسانی به آنها بود و یا برای کمپ و چادر زدن از آن استفاده شود.....
                      سیستم به این صورت طراحی شده بود که یک کیسه را پر از خاک کرده دستگاه را به یک درخت و یا سقف خانه میبندند
                      و با کشیدن یک سیم کیسه به بالا کشیده شده و همانند ساعت پاندولی وزن کیسه و نیروی گرانش کیسه را به پایین کشیده و
                      انرژی پتانسیل به جنبشی تبدیل شده و یک ژنراتور ساده یک چراغ LED لایت را روشن میکند... خوب این کار را در یک اندازه بزرگتر
                      میتوان انجام داد و در روز با یک موتور و توسط پنل یک وسیله سنگین را چند طبقه بالا بکشیم و یا آبی را در یک منبع در پشت بام ذخیره کنیم...
                      و در شب با راه اندازی ژنراتور انرژی پتانسیل را به جنبشی و الکتریسیته تبدیل میکنیم.....

دیدگاه

پس چرا در بعضی شارژ کنترلرها وقتی باتری رو از شارژ کنترلر جدا میکنم برق مصرف کننده قطع می شود.(در طول روز) اون هم موقعی که نورخورشیدی کاملا وجود داره !

دیدگاه

پس چرا در بعضی شارژ کنترلرها وقتی باتری رو از شارژ کنترلر جدا میکنم برق مصرف کننده قطع می شود.(در طول روز) اون هم موقعی که نورخورشیدی کاملا وجود داره !
                          خوب باید هم به همبن صورت باشه.... راه اندازی شارژ کنترلر با اتصال به باتری آغاز شده و با قطع کردن باتری
                          سیستم آنها خاموش میشود و خوب خروجی هم قطع میشود....

دیدگاه

سلام ببخشید اگر بخواهیم یک اینورتر 12 به 220 ولت به سیستم پنل خورشیدی وصل کنیم بهتره ورودیه 12 ولته اینورتر رو به دوسر باطری بدهیم یا خروجیه 12 ولته شارژ کنترلر ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rahim17 نمایش پست ها
                              سلام ببخشید اگر بخواهیم یک اینورتر 12 به 220 ولت به سیستم پنل خورشیدی وصل کنیم بهتره ورودیه 12 ولته اینورتر رو به دوسر باطری بدهیم یا خروجیه 12 ولته شارژ کنترلر ؟
                              سلام دوست عزیز
                              حتما باید به باتری وصل شود همراه با فیوز..... مگر این که خروجی Load شارژ کنترلر شما آمپراژ بالا خروجی دهد...
                              مثلا یک شارژ کنترلر در دیتاشیتش نوشته 50 آمپری.... یعنی در خروجی میتواند 50 آمپر عبود دهد..... پس میتوان به
                              اینورتر متصل شود.....اینورتر را هم که میدانید باید حتما سینوسی و برندی خوب انتخاب کنید......

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X