اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آموزش ساخت PCB بدون اتو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آموزش ساخت PCB بدون اتو

سلام به دوستان
    روشی که برای تهیه PCB میخوام معرفی کنم رو خیلی وقت پیش توی یکی از فروم ها دیدم (شایدم همینجا) . دلیل اینکه دوباره مطرحش میکنم اینه که میبینم بعضی از کاربران جدید هنوز دنبال روش اتو هستن . میخوام بگم اگر این روش رو استفاده کنید برای همیشه همیشه و همیشه اتو زدن رو رها می کنید . من خودم هر بار PCB میزنم اونی که اولین بار این کارو کرد رو دعا میکنم و همینطور کسی که این روش رو به من معرفی کرد . امتحان کنید پشیمون نمیشید .

لینک :
    http://s6.picofile.com/file/83812752...D9%BE.mp4.html

ویرایش:
    بذارید حالا که این روش رو دوباره معرفی کردم چند تا تجربه هم در این روش به شما بگم:

اول اینکه بجای استون من از تینر 20000 استفاده کردم (نمیدونم ترکیبش استون داره یا نه) ولی عالی جواب میده .
    دومین مورد اینه که بعد از اینکه محلول رو تهیه کردید حتما توی یک ظرف در بسته نگه دارید و درشو محکم کنید چون استون یا تینر فوری به شدت فراره و اگر این کارئ نکنید بعد از مدتی میبینید که دیگه پرینتPCB به کاغذ نمیچسبه . دلیل این موضوع کم شدن استون یا تینر است . حتی اگر در ظرف رو هم محکم کنید بازهم بعد از یک مدت طولانی بدون استفاده موندن نیازه که مقدار جزیی استون اضافه کنید . (بصورت تجربی مقدارش رو متوجه خواهید شد)
    نکته سوم و در واقع یکی دیگه از مزیت های این روش استفاده از کاغذ های معمولی A4 است که باعث میشه دیگه نگران تهیه کاغذ گلاسه یا کاغذ برچسب و این چیزا نباشید . اتفاقا کاغذ A4 معمولی نتیجه بهتری داره تا کاغذ گلاسه . توصیه میکنم حتما از کاغذ معمولی استفاده کنید
    مورد دیگه ای اگر یادم اومد اضافه میکنم

جدیدترین ویرایش توسط sorena01; ۲۰:۰۱ ۱۳۹۸/۰۹/۱۹. دلیل: عنوان مناسب

پاسخ : تهیه PCB بدون اتو

این روشها هیچ کدون علمی نیستن و الا بختکی یک بار جواب میده یه بار نمیده، برای یکی جواب میده یا برای یکی نمیده
    یا بهتر جواب میده یا بدتر. هیچ معیار خاصی برای رسیدن به جوابهای یکسان وجود ندارد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Hesam_M نمایش پست ها
      این روشها هیچ کدون علمی نیستن و الا بختکی یک بار جواب میده یه بار نمیده، برای یکی جواب میده یا برای یکی نمیده
      یا بهتر جواب میده یا بدتر. هیچ معیار خاصی برای رسیدن به جوابهای یکسان وجود ندارد
      به جرات میتونم بگم این روش از روش اتو بهتره . هیچ شکی در موردش ندارم . درواقع از موقعی که این روش رو امتحان کردم تا الان دیگه سراغ اتو نرفتم . اما به هرحال اگر شما روش بهتری سراغ دارید استقبال میکنم .

دیدگاه

پاسخ : آموزش ساخت PCB بدون اتو

با سلام
        بنده هم یکبار از روی این کلیپ اقدام به چاپ کردم اما متاسفانه اون نتیجه ای که تو کلیپ نشون داده میشه رو نتونستم بگیرم البته خودم شک ام به استونی که تهیه کرده بودم رفت که شاید ناخالص بود با تینر 10000 هم مخلوط کردم و باز نتیجه خوب نگرفتم و درنهایت بیخیال شدم و با همین روش اتو دارم کار میکنم و حسابی قلقش دستم اومده
        اما الان که این تاپیک دیدم تو فکرم افتاد یه استون جنس خوب پیدا کنم و مجدد یه تستی بکنم که نتیجه اش رو در این تاپیک به حضور دوستان تقدیم میکنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sorena01 نمایش پست ها
          به جرات میتونم بگم این روش از روش اتو بهتره . هیچ شکی در موردش ندارم . درواقع از موقعی که این روش رو امتحان کردم تا الان دیگه سراغ اتو نرفتم . اما به هرحال اگر شما روش بهتری سراغ دارید استقبال میکنم .
          منظور من روش پیشنهادی شما نبود، کلا این روشها منظورم بود اعم از اتو یا تینر یا چیزای دیگه که تکرار پذیری ندارن و هر بار یه جور جواب میده و قابل اتکا نیستند

دیدگاه

پاسخ : آموزش ساخت PCB بدون اتو

نوشته اصلی توسط amir_irani نمایش پست ها
            با سلام
            بنده هم یکبار از روی این کلیپ اقدام به چاپ کردم اما متاسفانه اون نتیجه ای که تو کلیپ نشون داده میشه رو نتونستم بگیرم البته خودم شک ام به استونی که تهیه کرده بودم رفت که شاید ناخالص بود با تینر 10000 هم مخلوط کردم و باز نتیجه خوب نگرفتم و درنهایت بیخیال شدم و با همین روش اتو دارم کار میکنم و حسابی قلقش دستم اومده
            اما الان که این تاپیک دیدم تو فکرم افتاد یه استون جنس خوب پیدا کنم و مجدد یه تستی بکنم که نتیجه اش رو در این تاپیک به حضور دوستان تقدیم میکنم
            تینر 20000 استفاده کنید کاملا دردسترسه
            مشکل اتو اینه که گاهی توی بعضی قسمتها (مخصوصا لبه ها) pcb به مس نمیچسبه . این روش این مشکل رو از بین میبره . چسبندگی در تمام قسمتها یکسانه .
            کیفیت محلول رو هم با یکی دوبار تست بدست میارید . اگر امتحان کردید و بخوبی نچسبید کمی استون یا تینر فوری رو بیشتر کنید اگر تونر پخش شد روی pcb باید الکل رو کمی اضافه کنید . به این شکل مقدار درست ترکیب محلول بدست میاد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X