اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

باتری مناسب SIM808

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

باتری مناسب SIM808

با سلام.
    برای قابل حمل کردن برد SIM808 و برد آردوینو کنارش نیاز به حداقل 2 آمپر جریان لحظه ای وجود داره. کمتر از اون باشه موقع عملیات اصلی (ارسال و دریافت پیام . ...) برد ریست میشه. با آداپتور 3 آمپر به راحتی کار میکنه. برای قابل حمل شدن من سه تا باتری لیتیوم پلیمر 3.7v ظرفیت 1500mAh تک سل 25c مارک Energy رو موازی کردم ولی مشکل حل نشد.
    1)به نظر دوستان متخصص مشکل چی هست و جریان چرا تامین نمیشه؟
    2)چندتا باتری باید باشه تا حتما جواب بگیره؟
    3)یا اینکه باتری مناسب دیگه سراغ دارید که از نظر جریان و ظرفیت برای این برد کافی باشه؟

پاسخ : باتری مناسب SIM808

نوشته اصلی توسط m.ashouraei نمایش پست ها
    با سلام.
    برای قابل حمل کردن برد SIM808 و برد آردوینو کنارش نیاز به حداقل 2 آمپر جریان لحظه ای وجود داره. کمتر از اون باشه موقع عملیات اصلی (ارسال و دریافت پیام . ...) برد ریست میشه. با آداپتور 3 آمپر به راحتی کار میکنه. برای قابل حمل شدن من سه تا باتری لیتیوم پلیمر 3.7v ظرفیت 1500mAh تک سل 25c مارک Energy رو موازی کردم ولی مشکل حل نشد.
    1)به نظر دوستان متخصص مشکل چی هست و جریان چرا تامین نمیشه؟
    2)چندتا باتری باید باشه تا حتما جواب بگیره؟
    3)یا اینکه باتری مناسب دیگه سراغ دارید که از نظر جریان و ظرفیت برای این برد کافی باشه؟
    یدونه باتری لیتیوم یون حداقل 1100 میلی آمپر جواب کارت رومیده.(در کل تمام باتری های موبایل جوابت رو میدن)
    فقط فول شارژش کن.
    من برای ماژول های sim908 و sim 5320e که هردوشون gps داخلی دارن استفاده کردم اولی 2g هستش و دومی 3g اما در کل سمت ماژول های شرکت sim نرو باگ زیاد دارن از quectel استفاده کنی خیلی بهتره.
    اي خدا ، من بايد از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از اين راه طعنه زنند. بايد به آن سنگدلاني که علم را بهانه کرده و به ديگران فخر ميآ*فروشند، ثابت کنم که خاک پاي من هم نخواهند شد. بايد همه آن تيره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترين و افتاده ترين مرد روي زمين باشم.
    شهيد دکتر مصطفي چمران
    اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم
    ; C is not for children

دیدگاه

سلام آقا مهدی گل
      شما میگی سمت سیم نرو ولی ببین نسبت به قیمت ،موجودی ، کارایی، بهتر از این نیست ظاهرا.تو خود eca که اینجوریه.
      در ضمن یک سوال دارم یک اس ام کنترلر با آردینو و ماژول رله درست کردم که 8 تا رله را قطع و وصل میکنه.
      میخواهم قابلیت اجرای وظیفه بصورت خودکار را هم بهش اضافه کنم مثلا با ارسال مقدار R4 , D3 , Start05:00 , Span00:45 رله شماره 4 را هر 3 روز یک بار ساعت 5 صبح روشن و بعد 45 دقیقه خاموش کند .
      کمک میتوانی بکنید؟برنامه آماده یا لینک مناسبی دارید؟
      ممنون میشم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمید حمید نمایش پست ها
        سلام آقا مهدی گل
        شما میگی سمت سیم نرو ولی ببین نسبت به قیمت ،موجودی ، کارایی، بهتر از این نیست ظاهرا.تو خود eca که اینجوریه.
        در ضمن یک سوال دارم یک اس ام کنترلر با آردینو و ماژول رله درست کردم که 8 تا رله را قطع و وصل میکنه.
        میخواهم قابلیت اجرای وظیفه بصورت خودکار را هم بهش اضافه کنم مثلا با ارسال مقدار R4 , D3 , Start05:00 , Span00:45 رله شماره 4 را هر 3 روز یک بار ساعت 5 صبح روشن و بعد 45 دقیقه خاموش کند .
        کمک میتوانی بکنید؟برنامه آماده یا لینک مناسبی دارید؟
        ممنون میشم.
        سلام برادر
        تو انجمن ها (هر سایتی) وقتی برای کسی متنی میزاری از "پاسخ با نقل قول" استفاده کن تا هر وقت اومد تو انجمن بهش پیام داده بشه، الان من اتفاقی اومدم توی این تایپیک و پیام شمارو دیدم!
        ----------------
        قیمتشون زیاد فرقی نداره، موجودی توی بازار کم نیست اما آموزش براش کمتره که البته تقریبا تمامی ماژول های GSM مثل هم هستن.
        -----------
        وقتی پیام رو دادی به ماژول اطلاعات لازم رو توی EEPROM ذخیره کن (تا با رفتن برق یا reset شدن میکرو اطلاعاتت نپره) بعد میتونی اطلاعات رو بسته به نیازت به کمترین واحد تبدیل کنی (مثلا اینجا شما به ثانیه نیازی نداری اما به دقیقه نیاز داری)
        بعدم یه تایمر میزاری و عملیات رو توی تابع وقفه اون تایمر انجام میدی
        مثلا برای هر 3 روز ساعت ساعت 5 میشه
        3 روز تبدیل به دقیقه =
        3 * 24 * 60
        تبدیل ساعت 5 بع دقیقه =
        5 * 60
        بعد جمعشون میکنی، حالا به یه تابع نیاز داری که هر وقت ساعت شد 00:00 خبرت کنه، برای این کار هم نیاز به ic تاریخ داری
        ----------------
        راه دیگه با دستورات بخش "دریافت ساعت و تاریخ از شبکه" قابلیت دریافت زمان و تاریخ رو توی ماژولت فعال کنی و بعد هر 1 دقیقه یکبار تاریخ و ساعت رو بخونی و با اطلاعات درون حافظه eeprom مقایسه کنی.
        توجه : قابلیت ساعت و تاریخ توی همه شبکه ها پشتیبانی نمیشه که توی ایران من روی همراه اول و ایرانسل تست کردم پشتیبانی میشه.(اگر محصولت صادراتیه باید مطمئن بشی که توی اون کشور و شبکه موبایل اون کشور هم پشتیبانی بشه)
        توجه : اگر از میکرو stm32 استفاده میکنه میتونی با تابعی که خود شرکت st داده از یه بخش حافظه flash مثل eeprom استفاده کنی
        اي خدا ، من بايد از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از اين راه طعنه زنند. بايد به آن سنگدلاني که علم را بهانه کرده و به ديگران فخر ميآ*فروشند، ثابت کنم که خاک پاي من هم نخواهند شد. بايد همه آن تيره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترين و افتاده ترين مرد روي زمين باشم.
        شهيد دکتر مصطفي چمران
        اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم
        ; C is not for children

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi89 نمایش پست ها
          یدونه باتری لیتیوم یون حداقل 1100 میلی آمپر جواب کارت رومیده.(در کل تمام باتری های موبایل جوابت رو میدن)
          فقط فول شارژش کن.
          من برای ماژول های sim908 و sim 5320e که هردوشون gps داخلی دارن استفاده کردم اولی 2g هستش و دومی 3g اما در کل سمت ماژول های شرکت sim نرو باگ زیاد دارن از quectel استفاده کنی خیلی بهتره.
          همونطور که عرض کردم من یک باتری که سهل هست، 3 تا باتری لیتیوم پلمیری و یونی رو موازی کردم ولی جریان 2 آمپر لحظه ای تامین نشد. ماژول روشن میشه ولی موقع عملیات اصلی ریست میشه چون جریان تامین نمیشه (با آداپتور بدون مشکل کار میکنه همیشه). تنها راه حلی که تا الان رسیدم و جواب گرفتم این بود که سه باتری 3.7 رو سری کردم (ولتاژ مجموع بالای 10ولت) و از طریق پین ورودی Vin به مدار دادم و حل شد (چون تا 26 ولت رو میشه به ماژول داد). ولی همچنان سوال اصلی که چطور با باتری لیتیومی 3.7 ولت میشه 2 آمپر رو تامین کرد باقی موند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X