اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

این ماژول آمپلبی فایر برای سیستم صوتی خودرو خوبه؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

این ماژول آمپلبی فایر برای سیستم صوتی خودرو خوبه؟

دو.ستان من به تازگی یک ماژول 4 کانال پیدا کردم و به دستم رسیده. اما توی اینترنت که گشتم چیزی پیدا نکردم درباره نصبش
    با آی سی TDA7850 ساخته شده. اما توی اسیت های انگلیسی نوشته شده ماسفت؟
    الان من برای این ماژول چه بلندگوهایی باید استفاده کنم؟ امپدانس اسپیکرها چند باشه؟
    ولتاژ ورودیش دقیقا چنده؟ یعنی از چند تا چند هست؟
    به جز 4 تا خروجی بلندگو و ورودی برق یه چیزهای دیگه هم داره من متوجه نمی شم. چطور نصبش کنم؟ ورودی صدا رو از برد فلش خور اگر بخوام بدم بهش به کدوم ورودی باید بدم؟

یک عکس آموزشی هم ازش پیدا کردم اما یک سری از کانکتورها رو متوجه نمی شم چیه؟ اکسترنال اور ولوم؟ rem >؟ و..

پاسخ : این ماژول آمپلبی فایر برای سیستم صوتی خودرو خوبه؟

نوشته اصلی توسط pashangparsi نمایش پست ها
    دو.ستان من به تازگی یک ماژول 4 کانال پیدا کردم و به دستم رسیده. اما توی اینترنت که گشتم چیزی پیدا نکردم درباره نصبش
    الان من برای این ماژول چه بلندگوهایی باید استفاده کنم؟ امپدانس اسپیکرها چند باشه؟
    به جز 4 تا خروجی بلندگو و ورودی برق یه چیزهای دیگه هم داره من متوجه نمی شم. چطور نصبش کنم؟ ورودی صدا رو از برد فلش خور اگر بخوام بدم بهش به کدوم ورودی باید بدم؟

یک عکس آموزشی هم ازش پیدا کردم اما یک سری از کانکتورها رو متوجه نمی شم چیه؟ اکسترنال اور ولوم؟ rem >؟ و..

سلام ،
    بلندگو 4 اهم جواب میده ، حد اقل 30 وات
    ولتاژ ورودی 8 الی 16 ولت جواب میدن . یه پین هم برای خروجی ریموت پخش خودرو داره ،
    یدونه هم سوکت برای میوت و یه کلید برای انتخاب تعداد صوت ورودی داره (2 کانال و 4 کانال)
    __________________________________________________ ________________
    پ.ن : بهتره از این مدار استفاده کنید ، قیمت مناسب و اطلاعات کاملتری داره ،

به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
    الکترونیک قدرت
    الکترونیک آنالوگ
    طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
    ---------------------BMCELEC@-------------------
    ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
    ---------------www.bmc-elec.com--------------
    ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseyni emeni نمایش پست ها
      سلام ،
      بلندگو 4 اهم جواب میده ، حد اقل 30 وات
      ولتاژ ورودی 8 الی 16 ولت جواب میدن . یه پین هم برای خروجی ریموت پخش خودرو داره ،
      یدونه هم سوکت برای میوت و یه کلید برای انتخاب تعداد صوت ورودی داره (2 کانال و 4 کانال)
      __________________________________________________ ________________
      پ.ن : بهتره از این مدار استفاده کنید ، قیمت مناسب و اطلاعات کاملتری داره ،

https://eshop.eca.ir/%D8%B3%D8%A7%D8...7388&results=5
      ممنون از راهنماییتون. ببیند این ماژول رو الان من دارمش دیگه. می خواستم جایگزین ضبط ماشین کنم. یعنی مشکلی داره از نظر فنی و قدرت و کیفیت که می گین مدل دیگه ای رو بگیرم؟ کیفیتش خیلی مهم هست برام

بعد اینکه توی سایت های خارجی نوشته بودن ماسفت. چون من ماسفت توی این برد ندیدم می خواستم بدونم دلیلش چیه نوشتن MOSFT ؟

دیدگاه

ممنون از راهنماییتون. ببیند این ماژول رو الان من دارمش دیگه. می خواستم جایگزین ضبط ماشین کنم. یعنی مشکلی داره از نظر فنی و قدرت و کیفیت که می گین مدل دیگه ای رو بگیرم؟ کیفیتش خیلی مهم هست برام

بعد اینکه توی سایت های خارجی نوشته بودن ماسفت. چون من ماسفت توی این برد ندیدم می خواستم بدونم دلیلش چیه نوشتن MOSFT ؟

درود
        قدرت آن طبق دیتا شیت 4 تا 50 وات میباشد...کیفیت آن هم اگر بطور اصولی نصب بشود خوب میباشد...
        خود ic ماسفت میباشد!!!

دیدگاه

این ماژول به شرط اینکه ماشین خودش پخش داشته باشه به درد نمیخوره چون ای سی داخلی پخش دقیقا همینه
          rem و mute رو به vcc باید وصل بکنید البته اگه روی ماشین میبندید بهتره rem رو به سیستم ریموت خودرو وصل کنید که تا وقتی کلید رو میچرخونید این هم فعال بشه line in هم که مشخصه چهار کانال صدا میتونی بهش بدی که میتونی دو به دو به هم وصلشون کنی عیبی نداره
          با external power هم کار نداشته باش

دیدگاه

دوستان عزیز من برای سیستم صوتی ماشین بین این چند تا نمونه موندم کدوم رو انتخاب کنم. همه 4 کانال هستند

1-مدل TDA7388 4*41W
            2-
            مدل TDA7850 ماسفت 4 کانال 4*50W
            3- مدل
            XH-M521 کامل 4*50W

اگر ممکنه بین اینها بگین کدوم از همه بهتر هست از نظر کیفیت ( اولویت کیفیت صدای ارائه شده هست ) ضمن اینکه آیا نیاز به محافظ بلندگو هم داره این ماژول ها؟
            جدیدترین ویرایش توسط pashangparsi; ۱۰:۴۶ ۱۳۹۸/۰۹/۲۸.

دیدگاه

1-مدل TDA7388 4*41W

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

3- مدل XH-M521 کامل 4*50W

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omid khakyar نمایش پست ها
                این ماژول به شرط اینکه ماشین خودش پخش داشته باشه به درد نمیخوره چون ای سی داخلی پخش دقیقا همینه
                rem و mute رو به vcc باید وصل بکنید البته اگه روی ماشین میبندید بهتره rem رو به سیستم ریموت خودرو وصل کنید که تا وقتی کلید رو میچرخونید این هم فعال بشه line in هم که مشخصه چهار کانال صدا میتونی بهش بدی که میتونی دو به دو به هم وصلشون کنی عیبی نداره
                با external power هم کار نداشته باش
                ممنون

اگر می شه بین این سه تا ماژول که بالا عکسشون رو گذاشتم هم بگین بهترین گزینه از نظر کیفیت ارائه صدا کدوم هست از نظر شما؟

نوشته اصلی توسط hossein951ann نمایش پست ها
                درود
                قدرت آن طبق دیتا شیت 4 تا 50 وات میباشد...کیفیت آن هم اگر بطور اصولی نصب بشود خوب میباشد...
                خود ic ماسفت میباشد!!!

https://pdf1.alldatasheet.com/datash...S/TDA7850.html
                با سپاس
                اگر ممکنه از بین یه مدل ماژولی که در بالا آوردم هم بگین کدوم بهترین گزینه از نظر ارائه کیفیت صدا هستند

دیدگاه

ممنون

اگر می شه بین این سه تا ماژول که بالا عکسشون رو گذاشتم هم بگین بهترین گزینه از نظر کیفیت ارائه صدا کدوم هست از نظر شما؟

با سپاس
                  اگر ممکنه از بین یه مدل ماژولی که در بالا آوردم هم بگین کدوم بهترین گزینه از نظر ارائه کیفیت صدا هستند

درود
                  هدف شما از جایگزین کردن بجای پخش ماشین چه میباشد؟؟؟
                  پخش ماشین چه مشکلی دارد؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein951ann نمایش پست ها
                    درود
                    هدف شما از جایگزین کردن بجای پخش ماشین چه میباشد؟؟؟
                    پخش ماشین چه مشکلی دارد؟؟؟
                    پخش ماشین خراب شده در واقع ( اصلا لذت نمی داد از روز اول هم ) + اینکه به دلیل اصلی علاقه هست که دوست دارم یک سیستم خودم ببندم. می خواستم فعلا یک چهار کانال ببندم بعدا انشالله یک ساب ووفر بهش اضافه کنم. یک سیسیتم صوتی دست ساز بشه در حدی که دیگه نخوام باتری عوض کنم و .. اما خب با همون باتری ماشین یک سیستم دست سایز ایجاد کنم

در ضمن کیفیت تفکیک صدا خوب باشه. یعنی این چهار باند رو میدرنج بزارم و بعدا یک ساب ووفر هم بهش اضافه کنم. به این چهارتا باند می خوام میدرنج متصل کنم
                    جدیدترین ویرایش توسط pashangparsi; ۰۹:۰۴ ۱۳۹۸/۱۰/۰۱.

دیدگاه

ممنون

با سپاس
                      Tda7388 به صرفه ترینشونه

دیدگاه

دوستان می شه از 4 خروجی 2 تاش رو گذاشت براساب وفور و دو تاش هم به صورت معمولی استفاده کرد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ghzare نمایش پست ها
                          دوستان می شه از 4 خروجی 2 تاش رو گذاشت براساب وفور و دو تاش هم به صورت معمولی استفاده کرد؟
                          اینم یک پرسش خیلی خوب هست. اگر بشه توی ماشین چنین چیزی راه اندازی کرد عالیه. می شه مدار پایین گذر گذاشت برای یکی از ورودی های 4 کانال؟

Tda7388 به صرفه ترینشونه
                          اگر موضوع قیمت رو کلا کنار بزاریم و اولویت اصلی رو فقط کیفیت صدایی که به گوش می رسه قرار بدیم کدوم یکی رو پیشنهاد می کنید؟

دیدگاه

اینم یک پرسش خیلی خوب هست. اگر بشه توی ماشین چنین چیزی راه اندازی کرد عالیه. می شه مدار پایین گذر گذاشت برای یکی از ورودی های 4 کانال؟

اگر موضوع قیمت رو کلا کنار بزاریم و اولویت اصلی رو فقط کیفیت صدایی که به گوش می رسه قرار بدیم کدوم یکی رو پیشنهاد می کنید؟
                            TDA7388 و امپلی فایر های ترانزیستوری حرفه ای

دیدگاه

TDA7388 و امپلی فایر های ترانزیستوری حرفه ای
                              درود من به پشنهاد شما این گزینه رو گرفتم

حالا چند تا پرسش اگر ممکنه در نصبش پاسخ بدین

1- این سه تا گزینه J1 و J2 و J3 چی هست و چکارشون باید بکنم؟
                              2- این ماژول 4 تا ورودی صدا به صورت مستقل داره . من اگر توی خونه بخوام راه اندازیش کنم ( قصد دارم سیستم 5.1 کانال بسازم و از این ماژول به عنوان 4 کانال میدرنج استفاده کنم )
                              از خروجی کارت صدا 2 تا از استریو ها مال میدرنج ها هست درسته؟ با کابل AUX از یک خروجی استریو کارت صدا سیم AUX بگیرم و به in 1 ,و in 2 بدم بعد و سپس از خروجی دیگر کارت صدا سیم صدا بگیرم و به in 3 و in 4 بدم درسته؟
                              3- برای این ماژول منبع تغذیه پاور صنعتی 12 ولت 10 آمپر کافی هست؟
                              4- امپدانس اسپیکرها چند باشه برای این ماژول؟

ممنون می شم راهنمایی کنید دوستان

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X