اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور جریان CSNE151-100 و ADC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسور جریان CSNE151-100 و ADC

سلام ...
    کسی با سنسورهای جریان کار کرده ؟
    من یه سنسور جریان CSNE151-100 گرفتم ، تو دیتا شیتش نوشته تا 25 آمپر رو جواب میده و خروجی سنسور هم ماکزیمم 25 میلی آمپر هستش .
    یعنی جریان اولیه با تبدیل 1000/1 تو خروجی سنسور نشون داده میشه .
    من مدار زیر رو بستم و خروجی سنسور رو با یک مقاومت 200 اهم به زمین وصل کردم و وصل کردم به ADC میکرو MEGA16 .

(تو شکل جای VCC و GND رو برعکس گذاشتم :icon_razz: جدی نگیرید)
    مشکل اینجاست که مقداری که ADC میخونه ، اصلا ثابت نیست . و تقریبا در هر ثانیه از صفر شروع میشه و به مقدار ماکزیمم خودش میرسه و دوباره صفر میشه .
    تو دیتا شیت چیزی درباره پایه های ورودی و خروجی اولیه ننوشته . اگه در این مورد هم راهنمایی کنید ممنون میشم .
    این هم دیتا شیت سنسور . http://www.compel.ru/images/catalog/334/CSNE151-100.pdf

دوش دیوانه شدم عشق مرا دید و بگفت آمدم نعره مزن جامه مدر هیچ مگو
    گفتم ای عشق من از چیز دگر می​ترسم گفت آن چیز دگر نیست دگر هیچ مگو
    من به گوش تو سخن​های نهان خواهم گفت سر بجنبان که بلی جز که به سر هیچ مگو
    قمری جان صفتی در ره دل پیدا شد در ره دل چه لطیف است سفر هیچ مگو
    مولانا

پاسخ : سنسور جریان CSNE151-100 و ADC

مگه خروجیش aC نیست :question:
    ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

چرا !
      خروجی ac هستش ، ولی مقداری که ADC میخونه هیچ ربطی به مقداری که باید باشه نداره !!!!!
      آیا راهی به جز DC کردن ولتاژ خروجی هست ؟
      مولانا

دیدگاه

1.شما خروجی رو مستقیم دادید به میکرو که اینکار اشتباه
        2.شما باید خروجی رو dc کنید
        ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

lمی تونید بجای dc کردن توی نرم افزار مقدار ماکزیمم را ثبت کنید تا پیک جریان رو بدست بیارید. اگه هم می خواهید dc کنید باید از سوپر دیود استفاده کنید(دیود+ پ امپ)
          با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

سلام ...
            با تشکر از دوستانی که جواب دادن :nerd:
            خودم هم به این نتیجه رسیدم که DC کردن گویا بهترین راهه :agree:
            کسی با خود سنسور کار کرده ؟
            ظاهرا خروجیش خطی نیست !!!!
            من تو دیتا شیت چیزی در این مورد پیدا نکردم
            از دوستان کسی اطلاعات دقیق تری داره ؟

با تشکر
            مولانا

دیدگاه

سلام
              ببینید همونطوریکه میدونید سنسورهای خروجی جریان معمولا در رنج استاندارد 4-20 میلی امپر کار میکند و در این بازه برای رسیدن به جواب شما باید ابتدا مقدار رو به ولتاژ تبدیل کنید هم میشه از تقسیم مقاومتی استفاده کرد و خروجی را به adcداد در این حالت شما باید با نرم افزار ورودی رو فیلتر کنید،هم میتونید با یک امپیلی فایر مقدار ولتاژ رو افزایش بدید و سپس این مقدار افزایش یافته را به adc بدید برای adc هم میدونید که adcمیکرو دقت مناسبی نداره
              یه نکته دیگه هم اینکه برای تبدیل ac به dc باید روشی را انتخاب کنی که کمترین میزان دیتا از دست بره یا به عبارت دیگر خطای کمی به سیستم تحمیل بشه این خیلی مهم هست

دیدگاه

با سلام من حدود یک سال پیش با این سنسور کار کردم و بسیار عالی کار می کنه اما در مورد خروجی و مشکل شما :ابتدا با یک مقاومت خروجی سنسور را به زمین وصل کنید که بهتره در حداکثر خروجی (25میلی آمپر) ولتاژ دو سر مقاومت به مقدار ولتاژ مرجع شما برسه تا بیشترین وضوح را داشته باشید اما در مورد نوسانات باید این نکته رو در نظر بگیرید چون جریان عبوری متناوب است پس خروجی هم متناوب است و تقریبا سینوسی است که با یک مدار مناسب باید به dc تبدیل بشه یا با یک روش خاص برنامه نویسی که من استفاده کردم نمونه گیری انجام بشه و...... با من تماس بگیرید (میرعرب 01746724157)

دیدگاه

این سنسور ولتاژ متقارن میخواد؟؟؟؟

دیدگاه

با سلام. میشه یک توضیح جامع از این سنسورCSNE151-100 رو سایت بگذارید؟ این که کاربردش در چه مدارهایی است و اگه میشه یک مدار طراحی شده ساده با این سنسور رو هم بگذارید. با تشکر

دیدگاه

سلام
                      منم یه سوال دارم
                      این سنسور گفتین می تونه 25 آمپر رو اندازه بگیره ولی نگفتی ac یا dc
                      راستی ولتاژش چقدر هست منظورم اینه که وقتی 25 آمپر اندازه گیری میشه محدودیتی برا ولتاژ نیست

دیدگاه

خروجی ac است البته تو دیتا شیتش هم ac و dc نوشته.چرا این عکسی که از مدار طراحی شده با سنسور جریان گذاشتید بار نمیشه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X