اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتخاب نمایشگر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انتخاب نمایشگر

سلام وقت بخیر
    من دنبال یه نمایشگر مناسب هستم برای اردوینو
    به این بر خوردم:
    خرید انواع شیلد آردوینو آردینو Arduino اورجینال مدل شیلد نمایشگر لمسی 2.4 اینچ آردوینو UNO و Mega2560 و نانو NANO , شیلد نمایشگر لمسی 2.4 اینچ Shield آردوینو , یونو UNO R3 , مگا MEGA 2560 , آردوینو CH340 و آردینو WIFI WEMOS با قیمت مناسب در فروشگاه ECA

خب خیلی خوبه مخصوصا اینکه تاچ هم هست
    ولی یه مشکل هست که انگار هیچ پینی خالی نمیمونه
    به عنوان مثال اگر بخواهیم اطلاعات یه سنسور رو نشون بدیم اصلا نمیشه وصل کرد چه برسه به چند تا سنسور
    نظرم این بود که با یک اردوینو دیگه سنسور هارو دریافت کنیم و مقدار مطلوب را با i2c یا spi منتقل کنیم روی این اردوینو
    ولی خب بازم همه پین ها مشغوله
    نمیدونم باید چه کارکرد کسی نظری داره؟
    ممنون

پاسخ : انتخاب نمایشگر

سلام.
    آردوینو که اسباب بازیه.شما اگه بخوای اطلاعات چند تا سنسور رو بخونی و توی نمایشگر نشون بدی احتمالا به سیستم عامل نیاز داری.
    رفرش ریت آردوینو به توجه به پایین بودن کلاک پایین خواهد بود چه برسد به بررسی سنسور ها با پولینگ یا حتی سیستم عامل.
    اگه کارت چندان حرفه ای نیست می تونی ال سی دی گرافیکی استفاده کنی اگر هم حرفه ای هست بهتره بری سراغ میکرو کنترلر آرم.

دیدگاه

بودجه پروژه پایینه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط A.I.E نمایش پست ها
        سلام.
        آردوینو که اسباب بازیه.شما اگه بخوای اطلاعات چند تا سنسور رو بخونی و توی نمایشگر نشون بدی احتمالا به سیستم عامل نیاز داری.
        رفرش ریت آردوینو به توجه به پایین بودن کلاک پایین خواهد بود چه برسد به بررسی سنسور ها با پولینگ یا حتی سیستم عامل.
        اگه کارت چندان حرفه ای نیست می تونی ال سی دی گرافیکی استفاده کنی اگر هم حرفه ای هست بهتره بری سراغ میکرو کنترلر آرم.
        بودجه پروژه پایینه
        این نمایشگر مناسب dueهم هست؟

دیدگاه

سلام.
          آردوینو کارنکردم ولی غالبا شیلد هایی که به uno وصل میشن به due هم وصل میشن(به صورت سخت افزاری).اما از لحاظ کتابخانه باید تغییراتی ایجاد کنید احتمالا.
          ارزونترین هدر برد arm توی سایت ۵۶ تومن هست که آردوینو هم همین حدوده.همون ال سی دی که به آردوینو وصل میشه،اگه مهارت برنامه نویسی شما قوی باشه میتونید به هدر آرم وصل کنید.

دیدگاه

سلام دوستان
            من میخوام یه ال سی دی ۷,اینچ رو راه بندازم
            قبلش چند تا نکته بگم
            من با برنامه بیسیک کار میکنم.و تا الان با این نمایشگر ها کار نکردم
            تو نت سرچ زدم و فهمیدم که اینا با درایور راه اندازی میشن که یه مدلش که با بسکام هم کار مینه ssd1963 هستش.
            این درایور ها خودشون پروگرامر دارن.
            سوالام اینا هستن
            اول اینکه این درایورها مستقیم وصل بشه به لپتاب میشه هگز رو روی اونا پروگرام کرد؟
            دوم اینکه روی این درایور ها فقط هگز مربوط به ال سی دی رو میشه پروگرام کرد؟ یا اینکه میشه دستورات دیگه رو هم با میکرو این درایور انجام داد؟
            اگه نمیشه از کدوم میکرو استفاده کنم؟
            شرمنده متن طولانی شد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X