ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 15 از 15
    2018/01/21
    249
    37

پاسخ : ساعت رومیزی که فقط با باتری قلمی کارمیکند!!!.

نقل قول نوشته اصلی توسط afceaglee2013

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

من فکر میکنم شما نیازی به رگولاتور ندارید. و کارتون با دیود هم راه میوفته .. البته lf33 رگولاتور خوبیه و نیاز به اختلاف ولتاژ ۲ یا ۳ ولتی نداره .. ولی خب جایی که میشه با دوتا دیود و یک مقاومت که به خروجی باطری وصل میکنیم حدودا ۳ ولت ساخت چرا باید هزبنه اضافی بشه .چون ساعت ها هم ولتاژ دقیق ۳ ولت نیاز ندارن.
    هرچی باشه همه رگولاتور ها نویز دارن ولی با دیود و مقاومت شما عملا هیچ نویزی به منبع ولتاژتون اضافه نمیکنید

من با مقاومت و خازن حتی یه باطری لیتیومی رو به ساعت ۱.۵ ولت وصل کردم و با توجه به مصرف مداوم ساعت هبچ مشکلی هم پیش نیومده(ولتاژ روی ۱.۷ ثابته).. این روش زیاد اصولی نیست ولی برای موارد خاص کاربرد داره
    سلام دادا
    خیلی ممنون،دیود فککنم منظورت4007 هست،مقاومت چنداهمی ببندم؟اگه میشه سریع جواب بدین میخام سفارشس بدم
    همیشه در قلبم زنده ی استاد تحیری
    2011/05/07
    تبریز
    861
    184

نقل قول نوشته اصلی توسط pika3

سلام دادا
    خیلی ممنون،دیود فککنم منظورت4007 هست،مقاومت چنداهمی ببندم؟اگه میشه سریع جواب بدین میخام سفارشس بدم
    سلام
    مقاومت رو بسته به جریانکشی مدارت باید تجربی بدست بیاری.. ساعت شما مصرف یکسانی نداره چون ال ای دی ها بعضا روشنه بعضا نه شاید اصلا مقاومت هم نذاری مشکل غیجاد نکنه در هر صورت باید امتحان کنی ببینی چی پیش میاد

چیزی که من میبینم ساعتتون حساسه و دو منبع نویز دارید .. یکی شارژر موبایل و دیگری مبدل ۴ به ۳ ولت
    ما با حذف مبدل ۴ ولت به ۳ ولت یکی از مشکلات رو میتونیم حذف کنیم ولی شارژر خود موبایل هم ممکنه نویز داشته باشه
    (این نویزها تو سوییچینگ همیشه هست ولی کمو زیاد داره و خود مدار استفاده کننده هم مهمه)
    برای امتحان مبتونی باطری رو خیلی با احتیاط (در عرض یک یا چند ساعت) دشارژ کنی برسه به نزدیکای ۳ ولت (کمتر از ۳ ولت نشه) حواستون باشه که یهویی جریان چند امپری نکشید از باطری (خطر انفجار داره)
    بعد از اینکه باطری به حدود ۳ ولت رسید مستقیما و بدون هیچ قطعه ای بزن به شارژ و وصل کن به ساعت ببین درست کار مبکنه یا نه اگه درست کار کرد یعنی نویز شارژر موبایل در حد قابل قبوله و میتونی دیودها رو اضافه کنی
    نه اگه شارژر باطری خودش نویز انداخت رو مدار ساعت باید یه فکر اساسی بکنی مثلا فیلتر LC یا مدار دیگه ای استفاده کنی یا اصلا کلا شارژر دیگه ای برا باطری استفاده کنی
    زندگی پر ز وجود است ولی ..
    ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...
    2018/01/21
    249
    37

سلام
    مقاومت رو بسته به جریانکشی مدارت باید تجربی بدست بیاری.. ساعت شما مصرف یکسانی نداره چون ال ای دی ها بعضا روشنه بعضا نه شاید اصلا مقاومت هم نذاری مشکل غیجاد نکنه در هر صورت باید امتحان کنی ببینی چی پیش میاد

چیزی که من میبینم ساعتتون حساسه و دو منبع نویز دارید .. یکی شارژر موبایل و دیگری مبدل ۴ به ۳ ولت
    ما با حذف مبدل ۴ ولت به ۳ ولت یکی از مشکلات رو میتونیم حذف کنیم ولی شارژر خود موبایل هم ممکنه نویز داشته باشه
    (این نویزها تو سوییچینگ همیشه هست ولی کمو زیاد داره و خود مدار استفاده کننده هم مهمه)
    برای امتحان مبتونی باطری رو خیلی با احتیاط (در عرض یک یا چند ساعت) دشارژ کنی برسه به نزدیکای ۳ ولت (کمتر از ۳ ولت نشه) حواستون باشه که یهویی جریان چند امپری نکشید از باطری (خطر انفجار داره)
    بعد از اینکه باطری به حدود ۳ ولت رسید مستقیما و بدون هیچ قطعه ای بزن به شارژ و وصل کن به ساعت ببین درست کار مبکنه یا نه اگه درست کار کرد یعنی نویز شارژر موبایل در حد قابل قبوله و میتونی دیودها رو اضافه کنی
    نه اگه شارژر باطری خودش نویز انداخت رو مدار ساعت باید یه فکر اساسی بکنی مثلا فیلتر LC یا مدار دیگه ای استفاده کنی یا اصلا کلا شارژر دیگه ای برا باطری استفاده کنی
    سلام دادا،
    ممنون از اینکه تحربیاتتو دراختیارم گذاشین،این چندکاری که قبلاانجام دادم روعرض میکنم،باطری موبایل شارژشده بدون اینکه شارژری بهش وصل باشه(البته ماژول کاهنده بین ساعت و باطری نصب بود) ماژول به زور روی3ولت پتاسیومتر رو تنظیم کردم،بدون ماژول یعنی باطری مستقیما به ساعت وصل نکردم، ترسیدم ساعت بسوزه،از ماژول بگم ماژوله کاهنده dcبdc هستش ماکزیمم برق ورودیش12ولت زده مینیمم خروجیش3ولت روی توضیحاتش نوشته بود اما با چرخاندن میلیمتری پایین تر از 3ولت میشد،حالا نمیدونم ماژولهای که گفتن 4به3همینه یا فرق میکنه،پس بدون شارژر ساعت رو روشن کردم که همه اعدادش روشن میشدن بدون اینکه کار کنه،سه روز هم به همین حالت گذاشتم تا موقعی باطری موبایل برقش کمتربشه ببینم کارمیکنه دیدم نه چندروز همینجور یدم روشن بود تاجایی رسیدکه باطری خالی شد،با منبع تغذیه متغیر هم امتحان کردم همین منبع تغذیه که سیم پیچی هستن بدور هسته فریت،منبع اوردم رو3ولت همینجور اعداد روشن شدن بدون اینکه کارکنه،متغیر رو اوردم روی 1/5وصلکردم بساعت بااین تفاوت اعداد کمنورتر شدن بازم کار نکردن!!بین ترانس(منبع تغذیه متغیر)وساعت هیچی نذاشته بودم.
    قبلاگفته بودم بیسواد الکترونیکم،بهم نخندینا جریان کشی کن ازباطری یعنی چه؟یعنی سیم مثبت ومنفی رو بهم بزنم؟اگه امکان داره جریان کشی رو ساده برام توضیح بده بیزحمت،گوگل سرچ کردم چیزی دستگیرم نشد،همش جریان کشی موبایل میاورد گوگلی:-(
    2011/05/07
    تبریز
    861
    184

درود
    اگه منظورتون دشارژ باطریه اینو برای این مورد عرض کردم تا ببینیم نویز احتمالی شارژر موبایل چه تاثیری رو ساعت داره چون شما میخواین همیشه شارژر به برق باشه یا حداقل چند روز یبار .. به هر حال چون ساعت دارید باید همیشه بهش برق برسه و پس تاثیر خود شارژر رو هم باید در نظر بگیریم

ما چون روی خود شارژر هیچ تغییری نمیتونیم بدیم مجبوریم ولتاژ باطری رو بیاریم پایین تا شارژر هم ولتاژ خودشو متناسب با باطری بیاره پایین
    برای اینکار ما بایذ از باطری جریان بکشیم یعنی برقشو مصرف کنیم
    به هیچ وجه سیمای باطری رو بهم نزنید چون ممکنه باطری منفجر بشه و یا قسمت محافظ باطری بسوزه
    برای جریان کشی در حد معقول مثلا باطری شما اگر ۱۰۰۰ میلی امپر ساعت باشه بهتره نصف یا حداکثر برابر با ظرفیتش جریان بکشیم
    یعنی ۰.۵ امپر یا ۱ امپر (مداوم)
    فرض کنیم میخوایم ۱ امپر بکشیم برای اینکار از قانون اهم (ولتاژ=اهم*آمپر) ما ولتاژ باطری (حداکثر ۴.۲) و جریان (یک امپر) رو داریم پس اهم بدست میاد که میشه ۴.۲ اهم ... توان مقاومت هم از رابطه ولتاژ ضربدر جریان که میشه ۴.۲ وات
    شما یه مقاومت ۵ تا ۱۰ اهم ۵ وات لازم دارین .. هرچی مقدار مقاومت بالا بره ما دیرتر به ۳ ولت میرسیم

چند مورد کلی دقت کنید
    حواستون به دمای باطری باشه که ببشتر از ۴۰ یا ۵۰ درجه نره اگه رفت یه چند دقیقه قطع کنید بذارید تا سرد بشه
    احتیاطا بیشتر از ۱ امپر جریان نکشید (باطریای موبایل توانش رو دارن ولی فعلا شما اینکارو نکنید)
    مواظب باشید باطری اتصال کوتاه نشه
    و نذارید باطری کمتر از ۳ ولت بشه

هر وقت دیدید باطری به زیر ۳ ولت رفت مقاومت رو جدا کنید اصولا ولتاژ باطری باید کمی بیشتر بشه مثلا بره روی ۳.۲ یا ۳.۳
    اگه اینطوری شد یکی دو دقیقه مقاومت رو وصل کنید و بعدا قطع کنید
    ما نیاز داریم (برای احتیاط که ساعت صدمه نبینه) ولتاژ باطری در حالتی که هیچ مصرف کننده ای بهس وصل نیست زیر ۳.۲ یا ۳.۱ باشه
    هر موقع به این وضعیت رسیدید اماده تستیم

الان باطری ما در محدوده ولتاژ مجاز ساعته (کمتر از ۳.۲)
    خود باطری رو بدون هیچ قطعه ای (با شارژر خاموش) وصل کنید به ساعت باید کار کنه بدون مشکل
    حالا شارژر رو بزنید به برق اگه سارژر نویز نداشت و ساعت خوب کار کرد که هیچی بذارید باطری شارژ شه بعدا دیود ها رو وصل کنید و بزنید به ساعت و تمام..
    نه اگه خود شارژر وقتی به برق وصله تو کار ساعت اشکال ایجاد کرد باید یه فکری به حالش بکنیم
    حالا فعلا اینا رو تست کنید تا ببینیم چی پیش میاد
    زندگی پر ز وجود است ولی ..
    ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...
    2018/01/21
    249
    37

درود
    اگه منظورتون دشارژ باطریه اینو برای این مورد عرض کردم تا ببینیم نویز احتمالی شارژر موبایل چه تاثیری رو ساعت داره چون شما میخواین همیشه شارژر به برق باشه یا حداقل چند روز یبار .. به هر حال چون ساعت دارید باید همیشه بهش برق برسه و پس تاثیر خود شارژر رو هم باید در نظر بگیریم

ما چون روی خود شارژر هیچ تغییری نمیتونیم بدیم مجبوریم ولتاژ باطری رو بیاریم پایین تا شارژر هم ولتاژ خودشو متناسب با باطری بیاره پایین
    برای اینکار ما بایذ از باطری جریان بکشیم یعنی برقشو مصرف کنیم
    به هیچ وجه سیمای باطری رو بهم نزنید چون ممکنه باطری منفجر بشه و یا قسمت محافظ باطری بسوزه
    برای جریان کشی در حد معقول مثلا باطری شما اگر ۱۰۰۰ میلی امپر ساعت باشه بهتره نصف یا حداکثر برابر با ظرفیتش جریان بکشیم
    یعنی ۰.۵ امپر یا ۱ امپر (مداوم)
    فرض کنیم میخوایم ۱ امپر بکشیم برای اینکار از قانون اهم (ولتاژ=اهم*آمپر) ما ولتاژ باطری (حداکثر ۴.۲) و جریان (یک امپر) رو داریم پس اهم بدست میاد که میشه ۴.۲ اهم ... توان مقاومت هم از رابطه ولتاژ ضربدر جریان که میشه ۴.۲ وات
    شما یه مقاومت ۵ تا ۱۰ اهم ۵ وات لازم دارین .. هرچی مقدار مقاومت بالا بره ما دیرتر به ۳ ولت میرسیم

چند مورد کلی دقت کنید
    حواستون به دمای باطری باشه که ببشتر از ۴۰ یا ۵۰ درجه نره اگه رفت یه چند دقیقه قطع کنید بذارید تا سرد بشه
    احتیاطا بیشتر از ۱ امپر جریان نکشید (باطریای موبایل توانش رو دارن ولی فعلا شما اینکارو نکنید)
    مواظب باشید باطری اتصال کوتاه نشه
    و نذارید باطری کمتر از ۳ ولت بشه

هر وقت دیدید باطری به زیر ۳ ولت رفت مقاومت رو جدا کنید اصولا ولتاژ باطری باید کمی بیشتر بشه مثلا بره روی ۳.۲ یا ۳.۳
    اگه اینطوری شد یکی دو دقیقه مقاومت رو وصل کنید و بعدا قطع کنید
    ما نیاز داریم (برای احتیاط که ساعت صدمه نبینه) ولتاژ باطری در حالتی که هیچ مصرف کننده ای بهس وصل نیست زیر ۳.۲ یا ۳.۱ باشه
    هر موقع به این وضعیت رسیدید اماده تستیم

الان باطری ما در محدوده ولتاژ مجاز ساعته (کمتر از ۳.۲)
    خود باطری رو بدون هیچ قطعه ای (با شارژر خاموش) وصل کنید به ساعت باید کار کنه بدون مشکل
    حالا شارژر رو بزنید به برق اگه سارژر نویز نداشت و ساعت خوب کار کرد که هیچی بذارید باطری شارژ شه بعدا دیود ها رو وصل کنید و بزنید به ساعت و تمام..
    نه اگه خود شارژر وقتی به برق وصله تو کار ساعت اشکال ایجاد کرد باید یه فکری به حالش بکنیم
    حالا فعلا اینا رو تست کنید تا ببینیم چی پیش میاد
    سلام دادا،
    خیلی خیلی ممنون که انقدر روان بهم توضیح دادید،چشم فرمایشاتتون را واو به واو انجام میدم،وخبرشو بشما وسایردوستان میدهم بازم تشکر
صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 15 از 15