ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17
    2014/01/02
    اهر
    61
    8

Wink کمک برای راه اندازی IR2111

با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی
    من میخوام یدونه موتورDC دوازده ولت 15امپر رو با میکرو چپگرد و راستگرد کنم برای این کار ماسفت IRFZ48 و درایور ماسفت IRF2111 خریدم.هرچی تو نت گشتم نتونستم شماتیکی به غیر از شماتیک توی دیتاشیت درایور پیدا کنم به نظرتون شماتیک توی دیتاشیت رو ببندم؟وسوال دیگه اینکه توی شماتیک مقدار خازن هارو ننوشته،کسی میدونه مقدار این خازن ها چقدره؟یا نحوه محاسبشون به چه صورته؟
    اینم شماتیک توی دیتاشیت:
    در ارزويه روزي که تمام جوانان اين مملکت تمامي امکانات بروز را براي تحقق به ايده هاي خود در اختيار داشته باشند.....................
    2014/01/02
    اهر
    61
    8

پاسخ : کمک برای راه اندازی IR2111

از دوستان کسی نیست بنده رو راهنمایی کنه؟
    در ارزويه روزي که تمام جوانان اين مملکت تمامي امکانات بروز را براي تحقق به ايده هاي خود در اختيار داشته باشند.....................
    2017/11/05
    Amol
    840
    387

نقل قول نوشته اصلی توسط AMIR987

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

از دوستان کسی نیست بنده رو راهنمایی کنه؟
    سلام. امیدوارم آیسی هارو از یجای معتبر خریده باشی. ببند بره! مثل دیتاشیت! تیک ایت ایزی! خازن هم بستگی به فرکانس کاریت و مقدار دیوتی سایکلت داره و محاسبه ی خاصی نمیخواد! من معمولا بین 1 میکرو تا 4.7 میگیرم. شما همون 1 بگیری کارت راه میفته

امیرحسین ضیا
    2014/01/02
    اهر
    61
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Zia

سلام. امیدوارم آیسی هارو از یجای معتبر خریده باشی. ببند بره! مثل دیتاشیت! تیک ایت ایزی! خازن هم بستگی به فرکانس کاریت و مقدار دیوتی سایکلت داره و محاسبه ی خاصی نمیخواد! من معمولا بین 1 میکرو تا 4.7 میگیرم. شما همون 1 بگیری کارت راه میفته
    خیلی ممنون دوست عزیز
    ای سی هارو از همین فروشگاه سایت گرفتم درمورد فرکانس هم قصد دارم به ورودی ایسی خروجی میکرو رو بدم که فقط 0 و1 میشه و پالس pwm نیست.
    احیانا استفاده از pwm برای ورودی این درایور اجباری نیست که؟
    2017/11/05
    Amol
    840
    387

خیلی ممنون دوست عزیز
    ای سی هارو از همین فروشگاه سایت گرفتم درمورد فرکانس هم قصد دارم به ورودی ایسی خروجی میکرو رو بدم که فقط 0 و1 میشه و پالس pwm نیست.
    احیانا استفاده از pwm برای ورودی این درایور اجباری نیست که؟
    شما فرمان یک بدی بهش لو ساید رو روشن میکنه های ساید رو خاموش و فرمان صفر بدی لو رو خاموش میکنه های رو روشن. چه PWM باشه که نباشه آیسی های ir2111 eca اوریجینال نیستن. و خب امیدوارم جواب بده. اگه جواب داد به ما هم بگین

امیرحسین ضیا
    2014/01/02
    اهر
    61
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Zia

شما فرمان یک بدی بهش لو ساید رو روشن میکنه های ساید رو خاموش و فرمان صفر بدی لو رو خاموش میکنه های رو روشن. چه PWM باشه که نباشه آیسی های ir2111 eca اوریجینال نیستن. و خب امیدوارم جواب بده. اگه جواب داد به ما هم بگین
    امروز رو برد میبندم نتیجشو میگم خازن هارو هم یک میکرو میزارم و دیود رو هم uf4007
    2017/11/05
    Amol
    840
    387

امروز رو برد میبندم نتیجشو میگم خازن هارو هم یک میکرو میزارم و دیود رو هم uf4007
    بسیار عالی. خیلی جالبه که دقیقا من از ا uf4007 استفاده کردم پایه ی COM رو به زمین میکرو کنترلر و زمین تغذیه ی 15 ولت وصل کنین.
    Vs را به سورس ماسفت های ساید وصل کنین.
    Vb را به کاتد دیودی که آندش به VCC که همان مثبت منبع 15 ولت هست وصل کنین.
    منفی خازن رو به Vs و مثبت خازن رو به Vb وصل کنین
    IR2111 هایی که من از ECA گرفتم از سه عدد صفر عدد کار کردن. ولی IR2110 و IR2113 هایی که گرفتم همشون بلا استثنا کار کردن(با اینکه اوریجینال نبودن ولی کیفیت قابل قبولی داشتن)
    امیدوارم برای شما کار کنه و نتیجه رو اعلام کنین که من برم دوباره آیسی هامو تست کنم. امیدوارم من یجا مدارو بد بسته باشم! آیسیارو ننداختم دور چون واقعا هنگ کرده بودم! نگه داشتم سر فرصت تست کنم مجدد
    ویرایش توسط Amir Zia : 2019/12/31 در ساعت 11:54

امیرحسین ضیا
    2017/04/22
    6
    1

فرکانس سوئیچینگ شما چقدره؟
    2017/11/05
    Amol
    840
    387

با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی
    من میخوام یدونه موتورDC دوازده ولت 15امپر رو با میکرو چپگرد و راستگرد کنم برای این کار ماسفت IRFZ48 و درایور ماسفت IRF2111 خریدم.هرچی تو نت گشتم نتونستم شماتیکی به غیر از شماتیک توی دیتاشیت درایور پیدا کنم به نظرتون شماتیک توی دیتاشیت رو ببندم؟وسوال دیگه اینکه توی شماتیک مقدار خازن هارو ننوشته،کسی میدونه مقدار این خازن ها چقدره؟یا نحوه محاسبشون به چه صورته؟
    اینم شماتیک توی دیتاشیت:
    میشه محاسبه کرد ظرفیت خازن رو ولی نیازی به این کار نیست. خازن های بوت استرپ در چند سیکل اول شارژ میشن و برای شارژ کردن خازن گیت سوییچ های ساید از همین خازن ها به عنوان منابع تغذیه ایزوله استفاده میشه. یک چیز تجربی هست

امیرحسین ضیا
    2014/01/02
    اهر
    61
    8

شماتیک توی دیتاشیت رو بستم ولی مدار کارنکرد مقاومت هارو اول 56 اهم وبعد 10اهم گذاشتم خازن یک میکرو دیود هم فست حتی بعد یک مدت کوتاه درایورها داغ شدن و سوختن احساس میکنم یه جای کار میلنگه از دوستان عزیز کسی هست که این ایسی رو راه اندازی کرده باشه؟فقط یکیشون تونست لو ساید رو روشن کنه
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17