اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک درطراحی اجاق القایی 220 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک درطراحی اجاق القایی 220 ولت

سلام دوستان یه اجاق القایی میخوام درست کنم منتهیی چندتا مشکل اساسی دارم که ازش سر در نمیارم .
    اول اینکه نمیدونم چجوری ازتکنیک zvs استفاده کنم که تلفات سوییچ بیاد پایین . با اقرایش دیوتی سایکل ظرف خیلی سریع شروع به داغ شدن میکنه ولی سوییچ میسوزه سریع
    دوم اینکه توی داکیومنت NXP گفته باید VCE رو محدود کنی که با افزایش دیوتی سایکل ممکنه VCE بره بالا و igbt بسوزه . خودش با تقسیم مقاومتی انجام داده ولی نمیدونم تو چه زتجی باید نگه ش دارم ؟

When cooking is in progress, the voltage of IGBT Vce will become higher and exceed the limit if the IGBT is over driving (PWM pulse width is too large) or the cookware is removed. This error condition is shown in Figure 16. To monitor this situation, ADC ISR continuously compares the IGBT Vce voltage with the set threshold and updates the status instantly. The Fire Control task checks the status in a 500 ms period, and will stop firing and then restart the fire control process if an error condition is confirmed.
    سوم اینکه وقتی مدار رو بدون سلف مچینگ و خارنش میبندم و تغذیه رو به 24 ac میدم فرکانس رزنانس رو 40 هستش . ولی وقتی سلف هارو میزارم رو 200 کیلو هرتز نوسان میکنه .
    من چجوری باید تنظیمش کنم ؟
    اگه کویلش رو بخرم بهتر نیست ؟ خودم پیچیدم 27 دور سیم 1.5mm . که خود کویل اصلی هم 27 دور هستش

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

عکس پایینی مداریه که خودم بستم

این هم داکیومنت NXP http://s6.picofile.com/file/83828282...amily.pdf.html
    جدیدترین ویرایش توسط mahditahmasebi; ۲۰:۳۳ ۱۳۹۸/۱۰/۰۴.
لطفا صبر کنید...
X