اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شبیه سازی FPGA

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شبیه سازی FPGA

دوستانی که در این زمینه کار کردن اگه ممکنه راهنمایی کنن که با چه نرم افزاری میشه FPGA&VHDL رو شبیه سازی کرد ؟ من خواستم با پروتئوس کار کنم اما به هیچ وجه کتابخونه درست و حسابی نداره. علی الخصوص برای خانواده max7000. می خوام محیطی باشه که به راحتی پروتئوس باشه. چون المانهای دیگه ای هم نیاز دارم در کنار FPGA قرار بدم. اگر هم کتابخانه پروتئوس برای این کار سراغ دارید منو بی نصیب نذارید.
    با سپاس.
    ...............................................

آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است
    Ctrl+C , Ctrl+V
    .................................................. ....

پاسخ : شبیه سازی FPGA

در ضمن معذرت خواهی----->> نمی دونستم این مطلبو تو کدوم قسمت بذارم آموزش نرم افزارهای شبیه ساز یا FPGA . دیدم اونجا شلوغه اما اینجا تخصصی تره.

Ctrl+C , Ctrl+V

دیدگاه

سلام ..............

ببینید در این مورد توی همین بخش چندتا تاپیک مشابه هست که اگه وقت کنید و اونها رو مطالعه کنید خیلی از مطالب براتون مشخص میشه .. اما در مجموع شما برای کد نویسی میتونید از نرم افزارهای مختلفی استفاده کنید .. اونهایی که من خاطرم هست رو خدمتتون عرض میکنم و امیدوارم بتونه براتون مفید باشه ..

نرم افزار Quartus که میتونید کدهای HDL تون رو توی اون بنویسید و بعد هم کامپایل کنید .. نرم افزار Xilinx ISE که این هم نرم افزار خوبیه و بیشتر برای تراشه های خانواده ی Xilinx میتونید از اون استفاده کنید .. برای کد نویسی و کامپایل کدهاتون هم بسیار مناسبه ضمن اینکه کار با اون هم نسبتا روتینه .. نرم افزار Modelsim که این نرم افزار هم برای کدنویسی HDL مناسبه و میتونید روند اجرای دستورات و نکات مربوط به سینتکس دستورات رو در اون ،آ‌مثل نرم افزار های قبل ببینید .. از این نرم افزار هم بیشتر برای تراشه های خانواده ی Altera استفاده میکنن .. در مورد تست برنامه که فرمودید مثل پروتئوس باشه باید خدمتتون عرض کنم که این نرم افزار ها اونجور تصوری که شما از تحلیل گرافیکی دارید رو نمیتونن برآورده کنن (به علت محدودیت هایی که کار با FPGA ها ایجاد میکنه ..) بلکه برای تحلیل شما باید از نمودارهای Test Bench یا همون تحلیل های تایمینگ استفاده کنید که بسیار در تحلیل به شما کمک میکنن و حتی کوچکترین گلیچ رو هم میتونید توی نرم افزار (از طریق اون تحلیل ..) مشاهده کنید ..

در ضمن انتخاب شما برای مطرح کردن موضوع ؛ بهترین و دقیقترین گزینه بوده و از این بابت جای هیچ معذرت خواهی باقی نمیمونه .. موفق باشید ..

دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

من با ISE و ModelSim قبلا کار کردم و آشنایی دارم. ISE خیلی خوش دسته و کارها رو آسون می کنه اما در مقابلشModelSimخیلی بد قلق هست. من خیلی نیاز دارم جوابهام رو ببینم. چون کار فرستنده و گیرنده هست و نتیجه در هر مرحله باید تست بشه.

اینطوری که شما گفتید بهتره از شبیه سازی چشم پوشی کنم چون تصمیم گرفتم عملا وارد کار بشم. آیا شما نقشه پروگرمر برای خانواده MAX7000 سراغ دارید که بشه باهاش همزمان دو تا چیپ رو پروگرم کرد ؟

Ctrl+C , Ctrl+V

دیدگاه

با سلام
          وقتی شما برنامه ModelSim را دارید خوب خیلی ساده برای تست مدارتون یه test-bench بنوسید و راحتی سیمولیشن انجام بدهید. علاوه بر این امکان post-synthesis و pre-synthesis هم انجام بدهید. البته همان طور که مشخصه هزینه این کار نوشتن test-bench هست که خوب خیلی معمولا راحت نیست.
          من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

از راهنمایی تون ممنونم. فقط یادتون رفت بگید پروگرمر رو چطوری بسازم. :redface:

Ctrl+C , Ctrl+V

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کوتلاس
              از راهنمایی تون ممنونم. فقط یادتون رفت بگید پروگرمر رو چطوری بسازم. :redface:
              با سلام
              برای XILINX یا ALTERA میآ‌خواهید؟ چون هر کدام کمی با هم فرق داره ولی جفتشون شبیهآ‌ به هم هستند و به پورت موازی متصل میآ‌شوند.
              xilinx:
              http://www.xilinx.com/itp/3_1i/data/common/jtg/dppb/appb.htm
              altera:
              http://www.scienceprog.com/wp-content/uploads/2007i/CPLD_course/byteblaster_circuit.jpg
              http://opencollector.org/history/freecore/Build your own ByteBlaster!.htm
              من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

سلام بچه ها

سوالی داشتم :redface:...آیا نرم افزاری برای شبیه سازی اف پی جی ای به صورت گرافیک سخت افزاری هست؟...مثل پروتئوس در AVR یا orcad در آنالوگ که بشه آی سی رو درش قرار داد و مدار طراحی شده رو شبیه سازی و تست کرد
                مثلا الان کد های برای کار با ال سی دی متصل به fpga دارم و می خوام ببینم که درست کار میکنه یا ته؟

لطفا راهنمایی کنید
                متشکرم

دیدگاه

یه نرم افزار هست به اسم tina
                  تو همین سایت هم هستش.
                  تقریبا مثل پروتئوس می تونه کدهای vhdl رو شبیه سازی کنه
                  ---------
                  .
                  .
                  ...........

دیدگاه