ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    2008/08/01
    218
    0

شبیه سازی FPGA

دوستانی که در این زمینه کار کردن اگه ممکنه راهنمایی کنن که با چه نرم افزاری میشه FPGA&VHDL رو شبیه سازی کرد ؟ من خواستم با پروتئوس کار کنم اما به هیچ وجه کتابخونه درست و حسابی نداره. علی الخصوص برای خانواده max7000. می خوام محیطی باشه که به راحتی پروتئوس باشه. چون المانهای دیگه ای هم نیاز دارم در کنار FPGA قرار بدم. اگر هم کتابخانه پروتئوس برای این کار سراغ دارید منو بی نصیب نذارید.
    با سپاس.
    [size=14pt]...............................................

آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است
    Ctrl+C , Ctrl+V
    .................................................. ....[/size]
    2008/08/01
    218
    0

پاسخ : شبیه سازی FPGA

در ضمن معذرت خواهی----->> نمی دونستم این مطلبو تو کدوم قسمت بذارم آموزش نرم افزارهای شبیه ساز یا FPGA . دیدم اونجا شلوغه اما اینجا تخصصی تره.

Ctrl+C , Ctrl+V
    2007/06/28
    2,405
    17

سلام ..............

ببينيد در اين مورد توي همين بخش چندتا تاپيك مشابه هست كه اگه وقت كنيد و اونها رو مطالعه كنيد خيلي از مطالب براتون مشخص ميشه .. اما در مجموع شما براي كد نويسي ميتونيد از نرم افزارهاي مختلفي استفاده كنيد .. اونهايي كه من خاطرم هست رو خدمتتون عرض ميكنم و اميدوارم بتونه براتون مفيد باشه ..

نرم افزار Quartus كه ميتونيد كدهاي HDL تون رو توي اون بنويسيد و بعد هم كامپايل كنيد .. نرم افزار Xilinx ISE كه اين هم نرم افزار خوبيه و بيشتر براي تراشه هاي خانواده ي Xilinx ميتونيد از اون استفاده كنيد .. براي كد نويسي و كامپايل كدهاتون هم بسيار مناسبه ضمن اينكه كار با اون هم نسبتا روتينه .. نرم افزار Modelsim كه اين نرم افزار هم براي كدنويسي HDL مناسبه و ميتونيد روند اجراي دستورات و نكات مربوط به سينتكس دستورات رو در اون ،آ*مثل نرم افزار هاي قبل ببينيد .. از اين نرم افزار هم بيشتر براي تراشه هاي خانواده ي Altera استفاده ميكنن .. در مورد تست برنامه كه فرموديد مثل پروتئوس باشه بايد خدمتتون عرض كنم كه اين نرم افزار ها اونجور تصوري كه شما از تحليل گرافيكي داريد رو نميتونن برآورده كنن (به علت محدوديت هايي كه كار با FPGA ها ايجاد ميكنه ..) بلكه براي تحليل شما بايد از نمودارهاي Test Bench يا همون تحليل هاي تايمينگ استفاده كنيد كه بسيار در تحليل به شما كمك ميكنن و حتي كوچكترين گليچ رو هم ميتونيد توي نرم افزار (از طريق اون تحليل ..) مشاهده كنيد ..

در ضمن انتخاب شما براي مطرح كردن موضوع ؛ بهترين و دقيقترين گزينه بوده و از اين بابت جاي هيچ معذرت خواهي باقي نميمونه .. موفق باشيد ..

دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..
    2008/08/01
    218
    0

من با ISE و ModelSim قبلا کار کردم و آشنایی دارم. ISE خیلی خوش دسته و کارها رو آسون می کنه اما در مقابلشModelSimخیلی بد قلق هست. من خیلی نیاز دارم جوابهام رو ببینم. چون کار فرستنده و گیرنده هست و نتیجه در هر مرحله باید تست بشه.

اینطوری که شما گفتید بهتره از شبیه سازی چشم پوشی کنم چون تصمیم گرفتم عملا وارد کار بشم. آیا شما نقشه پروگرمر برای خانواده MAX7000 سراغ دارید که بشه باهاش همزمان دو تا چیپ رو پروگرم کرد ؟

Ctrl+C , Ctrl+V
    2008/02/23
    760
    4

با سلام
    وقتی شما برنامه ModelSim را دارید خوب خیلی ساده برای تست مدارتون یه test-bench بنوسید و راحتی سیمولیشن انجام بدهید. علاوه بر این امکان post-synthesis و pre-synthesis هم انجام بدهید. البته همان طور که مشخصه هزینه این کار نوشتن test-bench هست که خوب خیلی معمولا راحت نیست.
    من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ*افزارآ* و سختآ*افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ*افزار، سختآ*افزار و محتوای آزاد درست کنم!
    2008/08/01
    218
    0

از راهنمایی تون ممنونم. فقط یادتون رفت بگید پروگرمر رو چطوری بسازم. :redface:

Ctrl+C , Ctrl+V
    2008/02/23
    760
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط کوتلاس
    از راهنمایی تون ممنونم. فقط یادتون رفت بگید پروگرمر رو چطوری بسازم. :redface:
    با سلام
    برای XILINX یا ALTERA میآ*خواهید؟ چون هر کدام کمی با هم فرق داره ولی جفتشون شبیهآ* به هم هستند و به پورت موازی متصل میآ*شوند.
    xilinx:
    http://www.xilinx.com/itp/3_1i/data/common/jtg/dppb/appb.htm
    altera:
    http://www.scienceprog.com/wp-content/uploads/2007i/CPLD_course/byteblaster_circuit.jpg
    http://opencollector.org/history/freecore/Build your own ByteBlaster!.htm
    من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ*افزارآ* و سختآ*افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ*افزار، سختآ*افزار و محتوای آزاد درست کنم!
    2012/11/28
    5
    0

سلام بچه ها

سوالی داشتم :redface:...آیا نرم افزاری برای شبیه سازی اف پی جی ای به صورت گرافیک سخت افزاری هست؟...مثل پروتئوس در AVR یا orcad در آنالوگ که بشه آی سی رو درش قرار داد و مدار طراحی شده رو شبیه سازی و تست کرد
    مثلا الان کد های برای کار با ال سی دی متصل به fpga دارم و می خوام ببینم که درست کار میکنه یا ته؟

لطفا راهنمایی کنید
    متشکرم
    2009/09/27
    1,128
    38

پاسخ : شبيه سازي FPGA

يه نرم افزار هست به اسم tina
    تو همين سايت هم هستش.
    تقريبا مثل پروتئوس مي تونه کدهاي vhdl رو شبيه سازي کنه
    ---------
    .
    .