اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نویز در خروجی صدا با PAM 8403 در Rpi3

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نویز در خروجی صدا با PAM 8403 در Rpi3

درود دوستان
    بنده برای متصل کردن بلندگو به رسپبری پای 3 مدل بی از آمپلی PAM8403 استفاده کردم که استریو هستش و دو تا خروجی 3 وات داره. این خروجی ها به بلندگو ها متصل کردم. مشکل اینه که وقتی آمپلی رو به منبع وصل میکنم صدای خش خش دائمی داره و اذیت کنندس. منبع تغذیه رسپبری و آمپلی مشترکه و امکان جدا کردنش نیست. من برای کاهش نویز یک فیلتر low pass با مقاوت وخازن به خروجی آمپلی متصل کردم که مقداری از نویز رو گرفته و بلندگوها آروم ترن اما هنوز کاملا مشکل رفع نشده. اینطور که متوجه شدم مشکل از ground loop اما راه حل مناسبی براش پیدا نکردم. میشه لطفا راهنمایی بفرمایید. ممنونم

پاسخ : نویز در خروجی صدا با PAM 8403 در Rpi3

نوشته اصلی توسط pedrampaa نمایش پست ها
    درود دوستان
    بنده برای متصل کردن بلندگو به رسپبری پای 3 مدل بی از آمپلی PAM8403 استفاده کردم که استریو هستش و دو تا خروجی 3 وات داره. این خروجی ها به بلندگو ها متصل کردم. مشکل اینه که وقتی آمپلی رو به منبع وصل میکنم صدای خش خش دائمی داره و اذیت کنندس. منبع تغذیه رسپبری و آمپلی مشترکه و امکان جدا کردنش نیست. من برای کاهش نویز یک فیلتر low pass با مقاوت وخازن به خروجی آمپلی متصل کردم که مقداری از نویز رو گرفته و بلندگوها آروم ترن اما هنوز کاملا مشکل رفع نشده. اینطور که متوجه شدم مشکل از ground loop اما راه حل مناسبی براش پیدا نکردم. میشه لطفا راهنمایی بفرمایید. ممنونم
    سلام
    ورودی صدای امپلی رو قطع کنید ببینید بازم نویز هست یا نه اگه بود مشکل از تغذیس خازن نزدیک تغذیه ماژول امپلی بزارید
    اون فیلتر هم از خروجی امپلی حدفش کنید یه فیلتر lc توی ورودی تغذیه بزارید
    موفق باشید

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط pedrampaa نمایش پست ها
    درود دوستان
    سلام
    ورودی صدای امپلی رو قطع کنید ببینید بازم نویز هست یا نه اگه بود مشکل از تغذیس خازن نزدیک تغذیه ماژول امپلی بزارید
    اون فیلتر هم از خروجی امپلی حدفش کنید یه فیلتر lc توی ورودی تغذیه بزارید
    موفق باشید
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X