اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اضافه کردن باتری دوم در خودرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اضافه کردن باتری دوم در خودرو

دوستان من چون سیستم دارم میخوام باتری کمکی بگذارم صندوق میبینم خیلی ها گذاشتن و مشکلی نبوده و اما خیلی فنی ها هم میگن به الترناتور یا همون دینام فشار میاد و عمرش کوتاه میشه همچنین به یکی از باتری ها و باید از قطعه ای استفاده کرد به اسم ازیلاتور اگر اشتباه نکنم که کارش اینه که وقتی یکی از باتریها شارژشد اونو قطع میکنه،حالا خواستم بدونم روش کارش دقیقا چجوری هست و اگر گرون هست ایا خودم میتونم بسازم،سپاس

پاسخ : اضافه کردن باتری دوم در خودرو

من زمانی برای استفاده از بخاری درجا که پرمصرف هم بود در خودرو همینکار را کرده بودم اما بدون قطعه ی واسط که اشاره کردید و مشکلی هم نبود
    چون از لحاظ تئوری هر کدام از باتری ها که از لحاظ شارژ داشتن و ولتاژ ضعیفتر باشد ، جریان بیشتری را می کشد و آنکه شارژ بیشتری دارد جریان کمتری می کشد پس وجود قطعه ی واسط چه ضرورتی دارد؟
    بماند که وقتی دو تا باتری با هم موازی بسته شده باشند ولتاژ هر دو یکسان می شود و باتری قویتر، ضعیفتر را معمولا شارژ نگه می دارد
    حتی محض احتیاط می توانید دینام خودرو را با نوع قویتر جایگزین کنید تا خیالتان کاملا راحت شود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس ربانی نمایش پست ها
      من زمانی برای استفاده از بخاری درجا که پرمصرف هم بود در خودرو همینکار را کرده بودم اما بدون قطعه ی واسط که اشاره کردید و مشکلی هم نبود
      چون از لحاظ تئوری هر کدام از باتری ها که از لحاظ شارژ داشتن و ولتاژ ضعیفتر باشد ، جریان بیشتری را می کشد و آنکه شارژ بیشتری دارد جریان کمتری می کشد پس وجود قطعه ی واسط چه ضرورتی دارد؟
      بماند که وقتی دو تا باتری با هم موازی بسته شده باشند ولتاژ هر دو یکسان می شود و باتری قویتر، ضعیفتر را معمولا شارژ نگه می دارد
      حتی محض احتیاط می توانید دینام خودرو را با نوع قویتر جایگزین کنید تا خیالتان کاملا راحت شود
      دقیقا موازی کردن باطری ها مشکلی پیش نمیاره من برای ups باطری ها با آمپر ها متفاوت موازی کردم مشکلی هم پیش نیومد

دیدگاه

دینام پراید تو دور موتور بالا راحت 40 آمپر برق میده..
        اگر هر دوتا باتری خالی خالی باشند .. بله فشار میاد به دینام..
        ولی بعید هست که باتری ها خالی بشند .. هر چقدر شارژ باشند
        جریان کمتری از دینام برای شارژ میکشه..

دیدگاه

سلام دوستان
          یه مسئله هم من بگم تا تایپیک کامل باشه
          شما میتونی باتری کمکی اضافه کنی و هیچ مشکلی پیش نمیاد همونطور ک گفتن باتری موازی همیشه ولتاژ هاشون یکیه و تخلیه نمیشن کمک هم میکنن در واقع
          حرفی که هست اینه به دینام هم فشار نمیاد واگر احیانا فشار بیاد یه فیوز main داره ماشین اون میسوزه پس هیچ مشکلی نیست . .
          موفق باشید
          Proudly @real_ahmadi
          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X