اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل اسباب بازی باتری خور به شارژی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل اسباب بازی باتری خور به شارژی

سلام دوستان،
    من یه ماشین اسباب بازی که دوتا باتری قلمی می خورن و فقط یه آرمیچر کوچک داره رو می خواستم به شارژی تبدیلش کنم:
    یه باتری موبایل به جای باتری قلمی وصل کردم و تا نیم ساعت خیلی خوب جواب داد ولی بعدش ولتاژ باتری یهو صفر شد و الان هم که با مولتی متر تست می کنم ولتاژ باتری رو حدود 13 میلی ولت نشون میده و باتری دیگه شارژ نمیشه!
    اولش فکر کردم مشکل از باتری هست ولی با باتری نو هم همین اتفاق دوباره افتاد.
    جریانی که با 4 ولت این ماشین میکشه تو حالت نرمال 0.6 آمپره و وقتی چیزی مانع چرخش آرمیچر میشه (مثلا برخود ماشین به دیوار) آرمیچر 2 آمپر برق میکشه!
    به نظرتون آیا 2 آمپر برقی که تو این جور مواقع میکشه میتونه باتری رو خراب کنه؟ اگه آره مداری برای جلوگیری از جریان اضافه هست؟

پاسخ : تبدیل اسباب بازی باتری خور به شارژی

نوشته اصلی توسط alone123 نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من یه ماشین اسباب بازی که دوتا باتری قلمی می خورن و فقط یه آرمیچر کوچک داره رو می خواستم به شارژی تبدیلش کنم:
    یه باتری موبایل به جای باتری قلمی وصل کردم و تا نیم ساعت خیلی خوب جواب داد ولی بعدش ولتاژ باتری یهو صفر شد و الان هم که با مولتی متر تست می کنم ولتاژ باتری رو حدود 13 میلی ولت نشون میده و باتری دیگه شارژ نمیشه!
    جریانی که با 4 ولت این ماشین میکشه تو حالت نرمال 0.6 آمپره و وقتی چیزی مانع چرخش آرمیچر میشه (مثلا برخود ماشین به دیوار) آرمیچر 2 آمپر برق میکشه!
    به نظرتون آیا 2 آمپر برقی که تو این جور مواقع میکشه میتونه باتری رو خراب کنه؟ اگه آره مداری برای جلوگیری از جریان اضافه هست؟
    باتری لیتیوم یون رو به هیچ وجه زیر 3 ولت نبرید. وقتی به 3 ولت رسید باید شارژ بشه تا 4.2 ولت. محدوده ولتاژ باتری لیتیوم یون حددا بین 3 تا 4.2 هست اگه از این محدوده خارجش کنین عمرش به شدت کم میشه

امیرحسین ضیا

دیدگاه

پاسخ : تبدیل اسباب بازی باتری خور به شارژی

نوشته اصلی توسط alone123 نمایش پست ها
      سلام دوستان،
      باتری که شارژ نمیشه شوک بدید دوباره شارژ میشه ولی حواستون باشه فقط چند ثانیه بعد شارژ میشه.دوستمون گفتن باتری لیتیوم یون نباید زیر 3 ولت بره.شما 2 تا باطری قلمی شارژی با ظرفیت دلخواه بگیر راحت استفاده کن
      جدیدترین ویرایش توسط mindhunter; ۱۰:۵۹ ۱۳۹۸/۱۰/۲۵.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X