اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی سون سگمنت 4 تایی با درایور MBi5026

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی سون سگمنت 4 تایی با درایور MBi5026

با سلام خدمت دوستان عزیز
    من میخوام یک سون سگمنت 4 تایی رو راه اندازی کنم که به پیشنهاد بعضی دوستان از ای سی mbi5026 باید استفاده کنم که طبق توضیحات کاتالوگ به روش spi راخ اندازی اما اینکه نمونه برنامه ای و یا شماتیکی از نحوه اتصالش به میکرو و غیره موجود نبود . ممنون میشم از دوستان اگر نمونه برنامه یا شماتیکی دارند من رو راهنمایی کنند

پاسخ : راه اندازی سون سگمنت 4 تایی با درایور MBi5026

سلام
    وقت بخیر
    نوشته اصلی توسط dj_arasham نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    من میخوام یک سون سگمنت 4 تایی رو راه اندازی کنم که به پیشنهاد بعضی دوستان از ای سی mbi5026 باید استفاده کنم که طبق توضیحات کاتالوگ به روش spi راخ اندازی اما اینکه نمونه برنامه ای و یا شماتیکی از نحوه اتصالش به میکرو و غیره موجود نبود . ممنون میشم از دوستان اگر نمونه برنامه یا شماتیکی دارند من رو راهنمایی کنند

MBI5026 یک درایور ال ای دی 16 کاناله هست که معمولا در تابلوهای ال ای دی از این چیپ استفاده میشه .
    سون سگمنت 4 تایی ، مالتی پلکس هست ؟
    دلیل استفاده از MBI5026 برای درایو یک سون سگمنت 4 تایی ، چیه ؟

با احترام
    98/10/25

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir_moayeri نمایش پست ها
      سلام
      وقت بخیر

MBI5026 یک درایور ال ای دی 16 کاناله هست که معمولا در تابلوهای ال ای دی از این چیپ استفاده میشه .
      سون سگمنت 4 تایی ، مالتی پلکس هست ؟
      دلیل استفاده از MBI5026 برای درایو یک سون سگمنت 4 تایی ، چیه ؟

با احترام
      98/10/25
      ممنون بابت جوابتون
      نه مالتی پلکس نیست . چهار سون سگمن هست همراه با چهار عدد نقطه در چهار گوشه . که هر سون سگمت پایه سلکت با مثبت 5 ولت داره که با یک ترانزیستور میتونم 5 ولت رو سوییچ کنم روشون و a -h برای نمایش اعداد
      دلیل استفاده از این ای سی mbi5026 اینه که ارتباطبا اون از طریق spi هست و همراه با فعال سازی لچ فقط با سه پایه کنترل میشه .
      متاسفانه من نمیتونم و نمیدونم چطوری میشه فایل pdf رو براتون بذارم اینجا . اگر این رو هم توضیج بدید خیلی خوب میشه

دیدگاه

سلام
        وقت بخیر
        نوشته اصلی توسط dj_arasham نمایش پست ها
        ممنون بابت جوابتون
        نه مالتی پلکس نیست . چهار سون سگمن هست همراه با چهار عدد نقطه در چهار گوشه . که هر سون سگمت پایه سلکت با مثبت 5 ولت داره که با یک ترانزیستور میتونم 5 ولت رو سوییچ کنم روشون و a -h برای نمایش اعداد
        دلیل استفاده از این ای سی mbi5026 اینه که ارتباطبا اون از طریق spi هست و همراه با فعال سازی لچ فقط با سه پایه کنترل میشه .
        متاسفانه من نمیتونم و نمیدونم چطوری میشه فایل pdf رو براتون بذارم اینجا . اگر این رو هم توضیج بدید خیلی خوب میشه

12 پایه هست احتمالا ؟

طبق فرمایشتون ، یعنی این 4 سون سگمنت بصورت مالتی پلکس هست .
        و آند مشترک
        همانطور که قبلا عرض شد ، چیپ mbi5026 ، یک درایور 16 کاناله ال ای دی هست که معمولا بعنوان درایور سطر ، در تابلو های ال ای دی استفاده میشه .
        و البته ، میتونه بعنوان درایور دو عدد سون سگمنت آند مشترک ، استفاده بشه .
        منتها برای درایو ماژول 4 سون سگمنت مالتی پلکس ، میتونید از این روش استفاده نمایید .

شماتیک پیشنهادی

البته میتونید از دو عددچیپ 74595 بجای چیپ mbi5026 استفاده نمایید .

با احترام
        98/10/26

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir_moayeri نمایش پست ها
          سلام
          وقت بخیر

12 پایه هست احتمالا ؟

طبق فرمایشتون ، یعنی این 4 سون سگمنت بصورت مالتی پلکس هست .
          و آند مشترک
          همانطور که قبلا عرض شد ، چیپ mbi5026 ، یک درایور 16 کاناله ال ای دی هست که معمولا بعنوان درایور سطر ، در تابلو های ال ای دی استفاده میشه .
          و البته ، میتونه بعنوان درایور دو عدد سون سگمنت آند مشترک ، استفاده بشه .
          منتها برای درایو ماژول 4 سون سگمنت مالتی پلکس ، میتونید از این روش استفاده نمایید .

شماتیک پیشنهادی

البته میتونید از دو عددچیپ 74595 بجای چیپ mbi5026 استفاده نمایید .

با احترام
          98/10/26
          سلام ممنون دوست عزیز
          حق با شماست ممنون از لطفتون
          من طبقه فرمایش شما عمل کردم و تونستم راه اندازی کنم
          حتی برنامه بسکام رو هم براش اجرا کردم
          فقط همین مشکل ارسال فایل اگه برام حل بشه واسه دوستان فایل شماتیک کامل و نمونه برنامه جواب گرفته شده رو برای دیگر دوستان بذارم تا از سرگردونی در بیان

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان عزیز بابت تاخیر شرمنده:
            من تونستم با ای سی درایور ارتباط برقرار کنم و اعدادی که می خواستم رو نمایش بدم
            حالا باید برم مرحله بعدی اینکه دستگاه اصلی من یک ارم هست که با این درایورmbi5026 در ارتباط هست از طریقه spi اطلاعات رو ارسال میکنه .من میخوام بجای ای سی درایور یک عدد avr بذارم تا بتونم کد های ارسالی ارم رو بخونم اما هیچ راه دسترسی به نحوه تنظیمات ارم ندارم مثل قرکانس کلاک- پولاریته- فاز- ؟ در حقیقت من میخوام avr نقشه slave رو برای ارم داشته باشه و اطلاعاتی که قبل ارم برای درایور mbi5026 ارسال میکرده حالا برای avr ارسال کنه و من بتونم دریافت کنم .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X