اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار تقویت کننده

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار تقویت کننده

سلام
    یه تقویت کننده میخوام که ورودی اون از -7 تا +7 ،و خروجی اون کلا مثبت باشه بهره اونم دو باشه کفایت میکنه.من که هر کاری کردم نشد.
    بدجوری بهش نیاز دارم،ممنون میشم کمکم کنید

پاسخ : مدار تقویت کننده

سلام
    اگه می گفتید برای چه کاری هست شاید بهتر میشد راهنمایی کرد همچنین مشخص بودن شکل موج ورودی.
    اما بطور معمول با آپ امپ به این گین میتونید برسید ضمنا شما باید به ورودیتون آفست dc بدین که در ورودی سیگنال منفی نداشته باشین وحد اقل با خروجی بی حسا ب بشین .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط javadebrahimi نمایش پست ها
      سلام
      اگه می گفتید برای چه کاری هست شاید بهتر میشد راهنمایی کرد همچنین مشخص بودن شکل موج ورودی.
      اما بطور معمول با آپ امپ به این گین میتونید برسید ضمنا شما باید به ورودیتون آفست dc بدین که در ورودی سیگنال منفی نداشته باشین وحد اقل با خروجی بی حسا ب بشین .
      سلام،ورودی من دی سی هستش،واسه یه پروژه می*خوام،اومدم افست دادم،رفرنس دادم.اما باز نشد که نشد،از تغذیه دوبل هم استفاده کردم،اما مثلاً نهایت تا مثبت و منفی چهار ولت در حد گیت یک جواب میده و یا اگه ورودی مثبت رو تقویت میکزدم منفی دیگه جواب نمیداد،کلا
      با گین دو جواب بده عالیه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Arash15 نمایش پست ها
        سلام،ورودی من دی سی هستش،واسه یه پروژه می*خوام،اومدم افست دادم،رفرنس دادم.اما باز نشد که نشد،از تغذیه دوبل هم استفاده کردم،اما مثلاً نهایت تا مثبت و منفی چهار ولت در حد گیت یک جواب میده و یا اگه ورودی مثبت رو تقویت میکزدم منفی دیگه جواب نمیداد،کلا
        با گین دو جواب بده عالیه
        سلام شما بهتره که این دوتا کاری که میخواید بکنید رو جداگانه انجام بدین
        یک مرحله باید سیگنال رو تقویت بکنید و یک مرحله هم نیم سیکل منفی رو مثبت بکنید
        ب ای اینکار نیازی به تغذیه دوبل نداری اصلا
        یک اپ امپ اضافه کن که با تغذی دوبل کار بکنه اما زمین رو به 7 ولت وصل بکن و تفذیه منفی زو هم به صفر ولت و تغذیه مثبت رو به 14 ولت
        اینجوری اگه دامنه سیگنال ورودی 7 ولت باشه خروجی 14 ولت میشه، اگر هم ورودی صفر باشه خروجیت 7 ولته و اگر هم ورودیت منفی 7 ولت یاشه خروجی کامل صفر میشه

دیدگاه

ممنونم مهندس،برم شبیه سازی کنم ببینم چی میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط EddyE4 نمایش پست ها
            سلام شما بهتره که این دوتا کاری که میخواید بکنید رو جداگانه انجام بدین
            یک مرحله باید سیگنال رو تقویت بکنید و یک مرحله هم نیم سیکل منفی رو مثبت بکنید
            ب ای اینکار نیازی به تغذیه دوبل نداری اصلا
            یک اپ امپ اضافه کن که با تغذی دوبل کار بکنه اما زمین رو به 7 ولت وصل بکن و تفذیه منفی زو هم به صفر ولت و تغذیه مثبت رو به 14 ولت
            اینجوری اگه دامنه سیگنال ورودی 7 ولت باشه خروجی 14 ولت میشه، اگر هم ورودی صفر باشه خروجیت 7 ولته و اگر هم ورودیت منفی 7 ولت یاشه خروجی کامل صفر میشه
            این کار رو انجام دادم اما باز نشد

دیدگاه

این کار رو انجام دادم اما باز نشد
              سلام.
              این مدار و نتیجه شبیه سازی. نمیدونم درست متوجه منظورتون شدم یا نه ؟
              اگر مشکلی داشت دوباره مطرح کنید.
              البته اگر خروجی میخوایید دقیقا 14 ولت باشه باید تغذیه رو از 14 ولت یه خورده بیشتر بگیرید ( مثلا 15 ولت ---> این مقدار بستگی به نوع OPAMP داره.)

جدیدترین ویرایش توسط saati.sms; ۰۸:۲۷ ۱۳۹۸/۱۱/۱۷.

دیدگاه

دست شما درد نکنه،میرم تست کنم

دیدگاه

واقعیتش این مداراصلا درست در نیومد.تو شماتیک هم مشخص بود درست در نمیادولی من حواسم نبود.
                  ببینید من مداری میخوام که خروجی در هرصورت مثبت باشه.ورودیهای من هم مثبته و هم منفی.مثلا رفرنس خروجی من 2.5ولت باشه.یعنی زمانی که ورودی من 0 ولته خروجی 2.5 ولته.زمانی که ورودی من تا نهایتش +10 رفت خروجی من بشه 5 ولت و اگه وروردی من -10 رفت خروجی من بشه صفر ولت.
                  اصلا چنین چیزی میشه؟

دیدگاه

کسی نبود کمک کنه؟

دیدگاه

با سلام
                      شما ابتدا باید ولتاژ ورودی رو بر 4 تقسیم کنین و بعدش با یه 2.5 ولت جمع کنین.
                      کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

ممنون از پاسختون،میشه یکم بیشتر توضیح بدین.

دیدگاه

واقعیتش این مداراصلا درست در نیومد.تو شماتیک هم مشخص بود درست در نمیادولی من حواسم نبود.
                          ببینید من مداری میخوام که خروجی در هرصورت مثبت باشه.ورودیهای من هم مثبته و هم منفی.مثلا رفرنس خروجی من 2.5ولت باشه.یعنی زمانی که ورودی من 0 ولته خروجی 2.5 ولته.زمانی که ورودی من تا نهایتش +10 رفت خروجی من بشه 5 ولت و اگه وروردی من -10 رفت خروجی من بشه صفر ولت.
                          اصلا چنین چیزی میشه؟
                          خب شما اگه ورودیتون بین 10 و 10- تغییر کنه وقتی تقسیم بر 4 بشه میاد بین 2.5 و 2.5-.
                          حالا اگه با 2.5 جمع بشه میاد تو رنج 0 تا 5 ولت. با دوتا آپ امپ اینکار قابل انجامه. البته طبقه ی خروجی منبع ولتاژتون هم مهمه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نو رسیده نمایش پست ها
                            خب شما اگه ورودیتون بین 10 و 10- تغییر کنه وقتی تقسیم بر 4 بشه میاد بین 2.5 و 2.5-.
                            حالا اگه با 2.5 جمع بشه میاد تو رنج 0 تا 5 ولت. با دوتا آپ امپ اینکار قابل انجامه. البته طبقه ی خروجی منبع ولتاژتون هم مهمه.
                            ممنون مهندس،خوب پارامتر های منبع ولتاژ رو واسه این کار من میشه توضیح بدین؟

دیدگاه

ممنون مهندس،خوب پارامتر های منبع ولتاژ رو واسه این کار من میشه توضیح بدین؟
                              منظورم از منبع ولتاژ، در واقع همون ورودی بود.
                              چون عملا تقسیم ولتاژ با مقاومت انجام میشه، مقاومت خروجی سیگنال ورودی باید انقدر کم باشه که روی مقاومتهای تقسیم تاثیر نذاره و نسبت رو خراب نکنه.
                              در عمل بهتره سیگنال ورودی رو ابتدا با یه آپ امپ بافر کنین و بعد بدینش به مدار تقسیم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X