اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شبیه ساز واقعی یک سیستم pid?

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شبیه ساز واقعی یک سیستم pid?

سلام
    برای یک سیستم که pid کنترل دارد برای تست نیاز به یک شبیه ساز است
    سیستم قرار است چند لیتر مایع را در دمای مشخصی نگه دارد
    و چون در واقعیت خیلی زمان بر است نیاز داریم شبیه سازی کنیم
    دوستان بهترین نرم فزاری که میشناسید معرفی کنید
    هدف از شبیه سازی به دست آوردن ضرایب pid است
    جدیدترین ویرایش توسط seyed saeed; ۱۴:۳۵ ۱۳۹۸/۱۱/۰۴.
    اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
    پیامبر اکرم(ص):زکات علم نشر آن است.
    در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

پاسخ : شبیه ساز واقعی یک سیستم pid?

دوستان کسی ایده ای نداره برای مدلسازی این سیستم
    در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط seyed saeed نمایش پست ها
      دوستان کسی ایده ای نداره برای مدلسازی این سیستم
      متلب! توان هیتر رو دارین. ظرفیت گرمایی مایع رو دارین(سرکوله شدن رو هم میتونین پیاده کنین به علاوه همرفت مایع رو هم مدل کنین). کنترلر پی ای دی هم در متلب هست.یک هدر رفت نشتی هم دارین قطعا که براحتی قابل پیاده سازی هست.
      جدیدترین ویرایش توسط Amir Zia; ۱۶:۴۶ ۱۳۹۸/۱۱/۰۵.

امیرحسین ضیا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amir Zia نمایش پست ها
        متلب! توان هیتر رو دارین. ظرفیت گرمایی مایع رو دارین(سرکوله شدن رو هم میتونین پیاده کنین به علاوه همرفت مایع رو هم مدل کنین). کنترلر پی ای دی هم در متلب هست.یک هدر رفت نشتی هم دارین قطعا که براحتی قابل پیاده سازی هست.
        سلام
        خیلی ممنون
        خیلی وقته با متلب کار نکردم مخصوصا این موضوع و بلد نیستم چه طور میشه این کار رو کرد
        لطفا راهنمایی بفرمایید و حتی الامکان مثالی هم باشه عالی میشه

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط Amir Zia نمایش پست ها
        در واقعیت برای یکنواختی دما یک همزن با موتور دی سی هم هست که سرعتش ثابته و فقط برای یکنواختی دما استفاده میشه
        قابل ذکر است که این سیستم الان پیاده شده ولی سیستم کنترلیش pid نیست و دستی نوشته شده و اعداد توان هیتر با تجربه به دست آمده

دیدگاه

من نسخه متلب 2016 رو دارم ولی نتونستم کارم رو راه بندازم
          یه منبع توش هست به نام tank(lt) ولی نمی دونم قطعات دیگه رو چه طور بهش متصل کنم مثلا چه طور باید گرمش کنم و چه طور باید دما رو بخونم
          قرار هست با ترایاک میزان دما کنترل بشه ولی متاسفانه متلب من ترایاک نداره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X