اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

افزایش ولتاژ در بار کامل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

افزایش ولتاژ در بار کامل

سلام و عرض ادب
    من ی برد دارم ک با ATMEGA8A دو تا موتور ۲۴ رو کنترل میکنه ، ورودی ۲۴ ای سی هست و روی 7805 حدودا ۲۷ ولت میفته تا در نهایت ۵ ولت ب میکرو برسه ، اما وقتی روی دو تا موتور بار قرار میگیره، ولتاژ روی 7805 ب ۳۷ ولت میرسه ک نمیتونه باهاش کار کنه و ۱.۵ ولت خروجی میده ، بعد از ورودی و قبل از 7805 ، پل دیود و خازن ۴۷۰ گذاشتم ، امروز با مقاومت ولتاژ رو از ۳۷ کمتر کردم اما با این کار موتور هام روشن نمی شد، راه حل چیه ؟ ممنون میشم کمک کنید

پاسخ : افزایش ولتاژ در بار کامل

نوشته اصلی توسط A.f1992 نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب
    من ی برد دارم ک با ATMEGA8A دو تا موتور ۲۴ رو کنترل میکنه ، ورودی ۲۴ ای سی هست و روی 7805 حدودا ۲۷ ولت میفته تا در نهایت ۵ ولت ب میکرو برسه ، اما وقتی روی دو تا موتور بار قرار میگیره، ولتاژ روی 7805 ب ۳۷ ولت میرسه ک نمیتونه باهاش کار کنه و ۱.۵ ولت خروجی میده ، بعد از ورودی و قبل از 7805 ، پل دیود و خازن ۴۷۰ گذاشتم ، امروز با مقاومت ولتاژ رو از ۳۷ کمتر کردم اما با این کار موتور هام روشن نمی شد، راه حل چیه ؟ ممنون میشم کمک کنید
    با سلام
    همون 27 ولت هم برای ورودی رگولاتور زیاده.
    بسته به میزان جریان مصرفی رگولاتورکه حتما پائینه چون با ورودی 27 ولت داره کار میکنه و نسوخته!! یه مقاومت وات بالا یا دیود زنر با ورودیش سری کنین تا بخشی از اضافه ولتاز و توان بیفته روش و بار رگولاتور کمتر بشه.
    در اینصورت اگه مثلا ولتاز ورودی رگولاتور در حالت عادی به 10 یا 8 ولت برسه در صورت افزایش ولتاز هم ماکزیمم 20 ولت میشه و مشکلی پیش نمیاد.
    کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

این کار و با مقاومت ۴۷ اهم انجام دادم ، درست نشد ، باز مقاومت بالاتر مثلا ۱۰۰ اهم هم انجام میدم و کلید میزنم دیگه رله هام روشن نمیشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط A.f1992 نمایش پست ها
        سلام و عرض ادب

سلام ، یه موقع احیانا دوست نداری بین تغذیه موتور و تغذیه میکرو ایزوله ایجاد کنی ، شماتیک بده ببینیم چکار کردی ، ولتاژ القایی موتورها روی تغذیه تاثیر میذاره

دیدگاه

از خروجی ترانس اول رفته به دو تا پل دیودبزرگ و کوچک ، بزرگ برای موتور کوچک برای میکرو ، 7812 قبلش گذاشتم درست شده فعلا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X