اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تولید موج مربعی با سطح منفی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تولید موج مربعی با سطح منفی

سلام خدمت دوستان متخصص. دوستان من میخوام یک مولد موج مربعی لازم دارم که سطح منفی هم داشته باشه. تولید موج با آی سی هایی مثل NE555 و AVR فقط سطح مثبت و بین صفر ولت تا سطح منطقی نوسان دارند. و بدرد کار من نمیخورند. تولید با OP AMP و تغذیه دوبل خیلی خوبه. اما ای سی فرکانس بالا ظاهرا میخواد تا شکل موج خوب از آب دربیاد. با ای سی LF357 برای تولید فرکانس 22 کیلوهرتز تست گرفتم خروجی کیفیت خوبی نداشت و زاویه دار بود. این مدل ای سی سریع هم میسوزه . نمیتونه جریان خوب بده. با یک دیود نوری معمولی هم میسوزه اگه به خروجی اش وصل بشه. دوستان شما پیشنهادی چیزی ندارید؟؟
    راستی با ای سی فانکشن ژنراتور هم برسی کردم یا خروجی با سطح منفی نمیده یا اگر میده خیلی گران قیمت هستند. شما دوستان با ای سی فانکشن ژنراتوری که سطح منفی هم بده که ارزان قیمت باشه سراغ ندارید>؟؟

پاسخ : تولید موج مربعی با سطح منفی

نوشته اصلی توسط mehrannohtanipour نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان متخصص. دوستان من میخوام یک مولد موج مربعی لازم دارم که سطح منفی هم داشته باشه. تولید موج با آی سی هایی مثل NE555 و AVR فقط سطح مثبت و بین صفر ولت تا سطح منطقی نوسان دارند. و بدرد کار من نمیخورند. تولید با OP AMP و تغذیه دوبل خیلی خوبه. اما ای سی فرکانس بالا ظاهرا میخواد تا شکل موج خوب از آب دربیاد. با ای سی LF357 برای تولید فرکانس 22 کیلوهرتز تست گرفتم خروجی کیفیت خوبی نداشت و زاویه دار بود. این مدل ای سی سریع هم میسوزه . نمیتونه جریان خوب بده. با یک دیود نوری معمولی هم میسوزه اگه به خروجی اش وصل بشه. دوستان شما پیشنهادی چیزی ندارید؟؟
    راستی با ای سی فانکشن ژنراتور هم برسی کردم یا خروجی با سطح منفی نمیده یا اگر میده خیلی گران قیمت هستند. شما دوستان با ای سی فانکشن ژنراتوری که سطح منفی هم بده که ارزان قیمت باشه سراغ ندارید>؟؟
    ترانزیستور با ترکیب پوش پول

دیدگاه

نوشته اصلی توسط EddyE4 نمایش پست ها
      ترانزیستور با ترکیب پوش پول
      با ساختارش اشنا اولیه هستم. چطوری باید این کار را انجام بدم؟ کدوم مدار را به پوش پول وصل کنم؟
      جدیدترین ویرایش توسط mehrannohtanipour; ۲۰:۵۹ ۱۳۹۸/۱۱/۰۷.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehrannohtanipour نمایش پست ها
        با ساختارش اشنا اولیه هستم. چطوری باید این کار را انجام بدم؟ کدوم مدار را به پوش پول وصل کنم؟
        اول از همه یه مولد فرکانس لازم داری با مولتی ویبراتور که آشنا هستی
        بعدش باید خروجیت رو با یک تقویت کننده تقویت بکنی همین چند کیلو هرتز یا چند مگاهرتز سخت نیست پوش پول هم فقط برای تقویت گفتم وگرنه اپ امپ خیلی بهتر میتونه باشه چون داخل خودش چند طبقه تقویت کننده داره و لبه های پالس رو تغییر نمیده
        مولتی ویبراتور هم معمولا یدونه اپ امپه که یدونه فیدبک از خروجی گرفته و به یک خازن وصله و یدونه مقاومت سر راهشه
        شاید اصلا نیازی به تقویت کننده هم نداشته باشی و خود فرکانس ژنراتور کارتو راه بندازه
        دقیق بودن شکل موج هم کاملا به فرکانس کاری اپ امپ ربط داره یعنی هرچقدر سریعتر باشه شکل موج دقیقتره
        سوالت هم باید بگم که خروجی فرکانس ژنراتور رو به یدونه تقویت کننده با تغذیه دوبل میدی حالا این تقویت کننده میتونه اپ امپ باشه یا دوتا ترانزیستور با ترکیب پوش پول یا اینکه خودت یه تقویت کننده چند طبقه ترانزیستوری براش بسازی
        چرا تقویت کننده چند طبقه، چونکه خیلی سریع به خروجیشو تغییر میده و لبه ها کج نمیشن و زاویه ندارن
        جدیدترین ویرایش توسط EddyE4; ۰۷:۲۹ ۱۳۹۸/۱۱/۰۸.

دیدگاه

سلام دوستان.وقتتون بخیر
          بنده به یک مداری نیاز دارم که بتونه پالس با ولتاژ منفی از 10 کیلوهرتز به بالا(هر چقدر باشه فرقی نداره)تا دامنه ولتاژ منفی 5 ولت بسازه.باید چیکار کنم؟
          متشکرم از وقتی که برای خواندن سوال من میذارین

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X