ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    2019/05/17
    ایران
    59
    4

تولید موج مربعی با سطح منفی

سلام خدمت دوستان متخصص. دوستان من میخوام یک مولد موج مربعی لازم دارم که سطح منفی هم داشته باشه. تولید موج با آی سی هایی مثل NE555 و AVR فقط سطح مثبت و بین صفر ولت تا سطح منطقی نوسان دارند. و بدرد کار من نمیخورند. تولید با OP AMP و تغذیه دوبل خیلی خوبه. اما ای سی فرکانس بالا ظاهرا میخواد تا شکل موج خوب از آب دربیاد. با ای سی LF357 برای تولید فرکانس 22 کیلوهرتز تست گرفتم خروجی کیفیت خوبی نداشت و زاویه دار بود. این مدل ای سی سریع هم میسوزه . نمیتونه جریان خوب بده. با یک دیود نوری معمولی هم میسوزه اگه به خروجی اش وصل بشه. دوستان شما پیشنهادی چیزی ندارید؟؟
    راستی با ای سی فانکشن ژنراتور هم برسی کردم یا خروجی با سطح منفی نمیده یا اگر میده خیلی گران قیمت هستند. شما دوستان با ای سی فانکشن ژنراتوری که سطح منفی هم بده که ارزان قیمت باشه سراغ ندارید>؟؟
    2018/12/10
    53
    30

پاسخ : تولید موج مربعی با سطح منفی

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrannohtanipour

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام خدمت دوستان متخصص. دوستان من میخوام یک مولد موج مربعی لازم دارم که سطح منفی هم داشته باشه. تولید موج با آی سی هایی مثل NE555 و AVR فقط سطح مثبت و بین صفر ولت تا سطح منطقی نوسان دارند. و بدرد کار من نمیخورند. تولید با OP AMP و تغذیه دوبل خیلی خوبه. اما ای سی فرکانس بالا ظاهرا میخواد تا شکل موج خوب از آب دربیاد. با ای سی LF357 برای تولید فرکانس 22 کیلوهرتز تست گرفتم خروجی کیفیت خوبی نداشت و زاویه دار بود. این مدل ای سی سریع هم میسوزه . نمیتونه جریان خوب بده. با یک دیود نوری معمولی هم میسوزه اگه به خروجی اش وصل بشه. دوستان شما پیشنهادی چیزی ندارید؟؟
    راستی با ای سی فانکشن ژنراتور هم برسی کردم یا خروجی با سطح منفی نمیده یا اگر میده خیلی گران قیمت هستند. شما دوستان با ای سی فانکشن ژنراتوری که سطح منفی هم بده که ارزان قیمت باشه سراغ ندارید>؟؟
    ترانزیستور با ترکیب پوش پول
    2019/05/17
    ایران
    59
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط EddyE4

ترانزیستور با ترکیب پوش پول
    با ساختارش اشنا اولیه هستم. چطوری باید این کار را انجام بدم؟ کدوم مدار را به پوش پول وصل کنم؟
    ویرایش توسط mehrannohtanipour : 2020/01/27 در ساعت 19:59
    2018/12/10
    53
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrannohtanipour

با ساختارش اشنا اولیه هستم. چطوری باید این کار را انجام بدم؟ کدوم مدار را به پوش پول وصل کنم؟
    اول از همه یه مولد فرکانس لازم داری با مولتی ویبراتور که آشنا هستی
    بعدش باید خروجیت رو با یک تقویت کننده تقویت بکنی همین چند کیلو هرتز یا چند مگاهرتز سخت نیست پوش پول هم فقط برای تقویت گفتم وگرنه اپ امپ خیلی بهتر میتونه باشه چون داخل خودش چند طبقه تقویت کننده داره و لبه های پالس رو تغییر نمیده
    مولتی ویبراتور هم معمولا یدونه اپ امپه که یدونه فیدبک از خروجی گرفته و به یک خازن وصله و یدونه مقاومت سر راهشه
    شاید اصلا نیازی به تقویت کننده هم نداشته باشی و خود فرکانس ژنراتور کارتو راه بندازه
    دقیق بودن شکل موج هم کاملا به فرکانس کاری اپ امپ ربط داره یعنی هرچقدر سریعتر باشه شکل موج دقیقتره
    سوالت هم باید بگم که خروجی فرکانس ژنراتور رو به یدونه تقویت کننده با تغذیه دوبل میدی حالا این تقویت کننده میتونه اپ امپ باشه یا دوتا ترانزیستور با ترکیب پوش پول یا اینکه خودت یه تقویت کننده چند طبقه ترانزیستوری براش بسازی
    چرا تقویت کننده چند طبقه، چونکه خیلی سریع به خروجیشو تغییر میده و لبه ها کج نمیشن و زاویه ندارن
    ویرایش توسط EddyE4 : 2020/01/28 در ساعت 06:29
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4