با عرض سلام
من دو بار ماژول و LCD از فروشگاه خریدم دفعه اول بعد از این که موفق شدم LCD رو راه بندازم حدود سه سانت از سمت راست LCD خطوط رنگی داشت و کمتر از یک سانت از پایین LCD خالی می مونه و هنوز هم این مشکلو داره هر کاری کردم بر طرف نشد مدار با XMEGA ;کار می کرد بعدش یک مدار آزمایشی با ATmega328 ساختم با کمال تعجب دیدم هم خطوط رنگی سمت راست و خالی بودن پایین صفحه باز هم هست با برنامه های موجود در نت هم تست کردم اما باز هم نشد با پروگرمر های مختلف پروگرم کردم تاثیری نداشت فکر کردم ماژول یا LCD مشکل داره دوباره خرید کردم ولی ماژول و LCD جدید هم همین طوری بود . کسی می تونه کمکم کنه مشکلو حل کنم .
هر برنامه ای که میریزم تصویرش درست لود می شه و سایز اون قسمت از تصویر که معلومه درسته اما روی 3 سانت سمت راست خطوط رنگی شبیه باکد هست و زیر صفحه حدود 8 میلیمتر یک نوار روشن دیده می شه .
همه موارد سخت افزاری رو بارها چک کردم و سیم ارتباطی رو هم عوض کردم اما وضع همون جوریه جند نمونه برنامه موجود در نت رو هم تست کردم ولی روی هر دو مدار ( ATxmega32 و ATmega328 ) وضعیت همون طوره دیگه نمی دونم باید چی کار کرد ؟ اساتید لطفا کمک . دوستان با تجربه بسم اله