اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فیلتر میان گذر برای میدرنج معرفی کنید لطفا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فیلتر میان گذر برای میدرنج معرفی کنید لطفا

دوستان من قصد ساخت یک سیستم صوتی حرفه ای دارم

الان دوتا ساب ووفر دارم + چهارتا میدرنج + چهارتا توئیتر

برای ساب ووفرها از فیلتر پایین گذر چیستا استفاده کردم و کاملا راضی هستم. برای میدرنج ها می خواستم از فیلتری که آقا احمدی در انجمن گفتند استفاده کنم. اما دیدم گویا اون فیلتر بالا گذر که ایشون معرفی کردند در اصل مال توئیتر هست. و گویا فیلتر میان گذر چیز دیگری هست که باید روی میدرنج ها اعمال بشه
    الان این چیزی که من گفتم درست هست؟ اگر درست هست فیلتر میان گذر رو چجوری می شه ساخت؟
    ممنون می شم راهنمایی کنید

پاسخ : فیلتر میان گذر برای میدرنج معرفی کنید لطفا

نوشته اصلی توسط pashangparsi نمایش پست ها
    دوستان من قصد ساخت یک سیستم صوتی حرفه ای دارم

الان دوتا ساب ووفر دارم + چهارتا میدرنج + چهارتا توئیتر

برای ساب ووفرها از فیلتر پایین گذر چیستا استفاده کردم و کاملا راضی هستم. برای میدرنج ها می خواستم از فیلتری که آقا احمدی در انجمن گفتند استفاده کنم. اما دیدم گویا اون فیلتر بالا گذر که ایشون معرفی کردند در اصل مال توئیتر هست. و گویا فیلتر میان گذر چیز دیگری هست که باید روی میدرنج ها اعمال بشه
    الان این چیزی که من گفتم درست هست؟ اگر درست هست فیلتر میان گذر رو چجوری می شه ساخت؟
    ممنون می شم راهنمایی کنید
    سلام
    بله
    میان گذر به میدرنج و بالاگذر به تیوتر ها مدار عملی فیلتر میان گذر تو نت هستش سرچ گنید مدار های زیادی گیرتون میاد
    موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ksra نمایش پست ها
      سلام
      بله
      میان گذر به میدرنج و بالاگذر به تیوتر ها مدار عملی فیلتر میان گذر تو نت هستش سرچ گنید مدار های زیادی گیرتون میاد
      موفق باشید
      آخه یک نکته توی تاپیک اون فیلتر بالاگذر که آقای احمدی طراحی کردند گفته بودن از همون فیلتر ( بالاگذر ) برای میدرنج ها هم می شه استفاده کرد. می خواستم بدونم می شه اون فیلتر بالاگذر که آقای احمدی گفتند رو سر راه آمپلی فایر بزاریم و خروجی آمپلی فایر رو بدین به میدرنج و توییتر ؟ یعنی از قطب مثبت میدرنج ها سیم بکشیم بدیم به مثبت توییتر ها و از قطب منفیشون سیم بکشیم بدیم به منفی توییتر؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pashangparsi نمایش پست ها
        آخه یک نکته توی تاپیک اون فیلتر بالاگذر که آقای احمدی طراحی کردند گفته بودن از همون فیلتر ( بالاگذر ) برای میدرنج ها هم می شه استفاده کرد. می خواستم بدونم می شه اون فیلتر بالاگذر که آقای احمدی گفتند رو سر راه آمپلی فایر بزاریم و خروجی آمپلی فایر رو بدین به میدرنج و توییتر ؟ یعنی از قطب مثبت میدرنج ها سیم بکشیم بدیم به مثبت توییتر ها و از قطب منفیشون سیم بکشیم بدیم به منفی توییتر؟
        سلام
        میشه استفاده کنید فیلتر خوبیه و صدای تیز و جیغی داره من قبلا با آی سی 7377 بسته بودم خوب بود
        میشه اما بحث آمپدانس و اینجور چیزا پیش میاد ..... بهتره یک آمپلی فایر مخصوص برای تیوتر ها استفاده کنید حالا شما استفاده کنید ببینید راضی هستید یا نه
        در ضمن آی سی آمپلی فایر مدرنج ها رو یه هدسینک صنعتی و یه فن 12 ولت کامپیوتر هم جلوی هدسینک این آمپلی فایر بزار
        موفق باشید

دیدگاه

چطوری میشه حجم صدا رو افزایش داد اما صدا بم هم نشه ؟یعنی هم شفاف و واضح باشه هم حجیم
          الان یه میدرنج دارم که با فیلتر بالاگذر صدای شفاف میده اما صدا اصلا حجیم نیست و بسیار نازکه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط euser2012 نمایش پست ها
            چطوری میشه حجم صدا رو افزایش داد اما صدا بم هم نشه ؟یعنی هم شفاف و واضح باشه هم حجیم
            الان یه میدرنج دارم که با فیلتر بالاگذر صدای شفاف میده اما صدا اصلا حجیم نیست و بسیار نازکه
            با سلام به*شما. ....
            می*تواند یک اکولایزر مناسب بسازید ....فیلتر اکتیو با ای سی ..
            اپ. امپ ...خیلی مناسب وخوب است..از انواع ۱۰ باندی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرزاد الکترونیک نمایش پست ها
              با سلام به*شما. ....
              می*تواند یک اکولایزر مناسب بسازید ....فیلتر اکتیو با ای سی ..
              اپ. امپ ...خیلی مناسب وخوب است..از انواع ۱۰ باندی
              سلام.یه چیز ساده تر میخوام با چند تا قطعه بشه ساخت یا تعویض میدرنج با ووفر به نظرتون مشکلو حل میکنه ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط euser2012 نمایش پست ها
                سلام.یه چیز ساده تر میخوام با چند تا قطعه بشه ساخت یا تعویض میدرنج با ووفر به نظرتون مشکلو حل میکنه ؟
                با عرض سلام*به شما دوست محترم.......به نظر من هم که بلند گوی مید رنج خیلی هم نیاز مبرم نیست.
                اگر ووفر خوب و بلند گوی توییتر با هم استفاده کنید ...فکر می کنم*کافی باشد....فقط برای ۸ هم .باید هر دو
                ۱۶ باشند..تا بتوان آنها را موازی کرد ...فیلتر هم*نمی خواهد زیرا که هر کدام فرکانس مخصوص خودش را ایجاد می کند .....مهمتر از همه کیفیت خود امپلیفایر و البته بیشتر کیفیت
                پری امپلبفایر هست ...
                سلامت باشید
                جدیدترین ویرایش توسط فرزاد الکترونیک; ۲۳:۳۶ ۱۴۰۰/۰۵/۲۰.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X