اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک بحرانی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک بحرانی

سلام دوستان روزتون بخیر.
    یک بوبین شیر برقی دارم مقاومتش 40 اهم هستش. چون در حال کار گرم یا سرد میشه،مقاومت بوبین هم کم یا زیاد میشه. می خواستم به همون تناسب ولتاژ تغذیه بوبین هم کم یا زیاد بشه.
    از چه مداری استفاده کنم؟؟
    جدیدترین ویرایش توسط pishrooc; ۱۴:۳۹ ۱۳۹۸/۱۱/۱۱.

پاسخ : کمک بحرانی

نوشته اصلی توسط pishrooc نمایش پست ها
    سلام دوستان روزتون بخیر.
    یک بوبین شیر برقی دارم مقاومتش 40 اهم هستش. چون در حال کار گرم یا سرد میشه،مقاومت بوبین هم کم یا زیاد میشه. می خواستم به همون تناسب ولتاژ تغذیه بوبین هم کم یا زیاد بشه.
    از چه مداری استفاده کنم؟؟
    سلام آیا شیر برقی شما از این شیر برقی های خیلی قدیمی و از رده
    خارج هست دیگه درسته؟؟
    قصه زندگی همیشه با مدادی که ما دوست داریم نوشته نمی شه .....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط خلبان نمایش پست ها
      سلام آیا شیر برقی شما از این شیر برقی های خیلی قدیمی و از رده
      خارج هست دیگه درسته؟؟
      نه دوست عزیز. شیر پروپرشنال هستش. اتفاقا هم جدیده و هم دقیق

دیدگاه

نه دوست عزیز. شیر پروپرشنال هستش. اتفاقا هم جدیده و هم دقیق
        با سلام
        شیرهای پروپورشنال خودشون درایور و کنترولر فابریک دارن. ساخت درایورشون هم اصلا کار ساده ای نیست.
        کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نو رسیده نمایش پست ها
          با سلام
          شیرهای پروپورشنال خودشون درایور و کنترولر فابریک دارن. ساخت درایورشون هم اصلا کار ساده ای نیست.
          سلام مهندس. بعضی شیرها دارند و بعضی ها نه.
          من تا 80 درصد راه رو پیش رفتم فقط به مشکل تغییر مقدار اهم بوبین،(در حد چند اهم کم) برخورد کردم.

دیدگاه

سلام مهندس. بعضی شیرها دارند و بعضی ها نه.
            من تا 80 درصد راه رو پیش رفتم فقط به مشکل تغییر مقدار اهم بوبین،(در حد چند اهم کم) برخورد کردم.
            احتمالا اون 80 درصد رو اشتباه رفتین. چون کنترل این شیرها از طریق جریان یا اهم نیست که با تغییراتشون مشکل ایجاد بشه. اینها خودشون پوزیشن فیدبک از نوع lvdt دارن و حلقه ی کنترلی با اون بسته میشه. عملا جریان، بصورت مستقل از اهم بوبین، با فیدبک کنترل میشه. ضمنا من تابحال شیر پروپورشنال با اصل و نسب بدون درایور ندیدم!!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نو رسیده نمایش پست ها
              احتمالا اون 80 درصد رو اشتباه رفتین. چون کنترل این شیرها از طریق جریان یا اهم نیست که با تغییراتشون مشکل ایجاد بشه. اینها خودشون پوزیشن فیدبک از نوع lvdt دارن و حلقه ی کنترلی با اون بسته میشه. عملا جریان، بصورت مستقل از اهم بوبین، با فیدبک کنترل میشه. ضمنا من تابحال شیر پروپورشنال با اصل و نسب بدون درایور ندیدم!!!!
              میدونم که از طریق جریان کنترل میشوند.
              این شیرها توسط خروجی آنالوگ کنترل میشوند.
              طبق قانون اهم: جریان هم به ولتاژ و هم به مقاومت بستگی دارد.
              این شیرها دارای دو بوبین مستقل از هم که یکی برای سرعت و دیگری برای فشار هست.
              شیرهای پروپرشنال زیادی تو بازار نظیر: آتوس، یوکن، ویکرز و .... در بازار موجود میباشد که درون آنها درایور ندارد.
              جدیدترین ویرایش توسط pishrooc; ۲۰:۵۷ ۱۳۹۸/۱۱/۱۱.

دیدگاه

میدونم که از طریق جریان کنترل میشوند.
                این شیرها توسط خروجی آنالوگ کنترل میشوند.
                طبق قانون اهم: جریان هم به ولتاژ و هم به مقاومت بستگی دارد.
                این شیرها دارای دو بوبین مستقل از هم که یکی برای سرعت و دیگری برای فشار هست.
                شیرهای پروپرشنال زیادی تو بازار نظیر: آتوس، یوکن، ویکرز و .... در بازار موجود میباشد که درون آنها درایور ندارد.
                دوست گرامی منظور بنده اصلا درایور داخلی نبود. درایور داخلی رو معمولا سروو ولوها دارن نه پروپورشنالها.
                داریور اینها بصورت اکسترنال توسط شرکت سازنده ی شیر ارائه میشه و معمولا به شکل یک برد و خارج از خود شیر قرار داره. و کارش در اصل کنترل موقعیت اسپول شیر بر اساس فرمان کنترلی ورودی، و با استفاده از فیدبک موقعیت اسپول معمولا بصورت LVDT هست.
                اینکار چون بصورت PWM انجام میشه عملا دیگه اهم معنی چندانی نداره. بلکه امپدانس یعنی Z شیر درش دخالت داره و در واقع از دید کنترلی با وجود فیدبک موقعیت، عملا امپدانس هم جز برای مقادیر حدی، در فرآیند کنترل بی تاثیره.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X