اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سلام بنده یک سوال خیلی مهم داشتم من یک ترانسفورماتور نعون دارم ک خروجیش15000ولته ولی امپرش 30میلی امپره میخوام ببینم چجور امپر رو تا پنج یابالا تر ببرم ولتاژمم چقدر میشه خیلی ضروریه ممنون میشم کمک کنی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سلام بنده یک سوال خیلی مهم داشتم من یک ترانسفورماتور نعون دارم ک خروجیش15000ولته ولی امپرش 30میلی امپره میخوام ببینم چجور امپر رو تا پنج یابالا تر ببرم ولتاژمم چقدر میشه خیلی ضروریه ممنون میشم کمک کنی

سلامسلام بنده یک سوال خیلی مهم داشتم من یک ترانسفورماتور نعون دارم ک خروجیش15000ولته ولی امپرش 30میلی امپره میخوام ببینم چجور امپر رو تا پنج یابالا تر ببرم ولتاژمم چقدر میشه خیلی ضروریه ممنون میشم کمک کنی

پاسخ : سلام بنده یک سوال خیلی مهم داشتم من یک ترانسفورماتور نعون دارم ک خروجیش15000ولته ولی امپرش 30میلی امپره میخوام ببینم چجور امپر رو تا پنج یابالا تر ببرم ولتاژمم چقدر میشه خیلی ضروریه ممنون میشم

نوشته اصلی توسط ehsanebi9913 نمایش پست ها
    سلامسلام بنده یک سوال خیلی مهم داشتم من یک ترانسفورماتور نعون دارم ک خروجیش15000ولته ولی امپرش 30میلی امپره میخوام ببینم چجور امپر رو تا پنج یابالا تر ببرم ولتاژمم چقدر میشه خیلی ضروریه ممنون میشم کمک کنی
    سلام
    فقط باید ترانس رو از اول با سیم نمره بالاتر بپیچی
    موفق باشید

دیدگاه

پاسخ : سلام بنده یک سوال خیلی مهم داشتم من یک ترانسفورماتور نعون دارم ک خروجیش15000ولته ولی امپرش 30میلی امپره میخوام ببینم چجور امپر رو تا پنج یابالا تر ببرم ولتاژمم چقدر میشه خیلی ضروریه ممنون میشم

نوشته اصلی توسط ksra نمایش پست ها
      سلام
      فقط باید ترانس رو از اول با سیم نمره بالاتر بپیچی
      موفق باشید
      سلام
      جواب این دوستمون اشتباهه!
      ...

ترانسفورماتورها توان ثابتی رو منتقل میکنند که حداکثر مقدارش توسط ابعاد هسته محدود میشه!
      ...
      یعنی شما هرچه جریان خروجی رو بالاتر ببری، ولتاژ خروجیتون کم تر میشه! (به صورت خطی)
      و هر چه ولتاژ خروجی رو بالا تر ببری، جریان خروجیتون پائین تر میاد!

درکل:
      V1*I1 = V2*I2 = مقدار ثابت

پس 15000*0.03 برابر میشه با 450 و برابر میشه با 5*90
      یعنی اگه شما بخواهی جریان خروجی رو تا 5 آمپر بالا بیاری، ولتاژ خروجیت تا 90 ولت پائیین میاد!

دیدگاه

سلام
        همونطور که آقای "سلف دیباگر " فرمودن
        همون مقدار ولتاژ بیشتر نمی تونی بگیری تازه به شرط رعایت قدرت هسته و ...
        در ضمن 15 هزار ولت و 5 آمپر به مفهوم ترانس 75 کیلو واته که قدرت بسیار بالایی هست
        برای ذهنیت بهتره ترانس های اسباب بازی و شارژ موبایل های ( البته قدیمی ها ) حدود 10 واته
        کوچکترین ترانسی که روی تیر برق می بینید 50 کیلو واته

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط self_debugger نمایش پست ها
          سلام
          جواب این دوستمون اشتباهه!
          ...

ترانسفورماتورها توان ثابتی رو منتقل میکنند که حداکثر مقدارش توسط ابعاد هسته محدود میشه!
          ...
          یعنی شما هرچه جریان خروجی رو بالاتر ببری، ولتاژ خروجیتون کم تر میشه! (به صورت خطی)
          و هر چه ولتاژ خروجی رو بالا تر ببری، جریان خروجیتون پائین تر میاد!

درکل:
          V1*I1 = V2*I2 = مقدار ثابت

پس 15000*0.03 برابر میشه با 450 و برابر میشه با 5*90
          یعنی اگه شما بخواهی جریان خروجی رو تا 5 آمپر بالا بیاری، ولتاژ خروجیت تا 90 ولت پائیین میاد!
          سلام
          ممنونم اشتباه منو گرفتید که دیگه جای دیگه تکرار نکنم
          بسیار از شما سپاس گذارم
          موفق و موید باشید

دیدگاه

سلام دوستان من ترانس سویچینگ نعون دارم ساخت آذر نور مدل en-2015که مدارش دست کاری شوده اگر کسی از این ترانس ها داره برام از pcb یک عکس پشت رو بگیره ممنون میشم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X